Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Etykiety z wypitych piw

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • nikita_banita
    Senior
    • 06-2003
    • 1363

    #16
    W tym roku rozpocząłem prowadzenie swoistego dziennika piwnego - z butelki po wypitym piwie odklejam cały "garnitur" etykiety i umieszczam po rozprostowaniu w specjalnie przeznaczonym do tego zeszycie formatu A-4. Ciekawe ile tego będzie za jakieś 10 lat

    Comment

    • Ahumba
      Senior
      • 05-2001
      • 8962

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika nikita_banita
      W tym roku rozpocząłem prowadzenie swoistego dziennika piwnego - z butelki po wypitym piwie odklejam cały "garnitur" etykiety i umieszczam po rozprostowaniu w specjalnie przeznaczonym do tego zeszycie formatu A-4. Ciekawe ile tego będzie za jakieś 10 lat
      a jaki garnitur zostawiasz po petach tfu! lub kufelkach?
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

      Comment

      • nikita_banita
        Senior
        • 06-2003
        • 1363

        #18
        Z pecika to ja nie spożywam piwka, a kufelkowe... tu mnie złapałeś . Mój dziennik nie jest dziennikiem informującym mnie o ilości spożytych piwek, ale o ich różnorodności. Nie jestem też radykalistą - jeśli piję jakieś piwko "w terenie" (np: na gieldzie w Żywcu) to nie wiozę butelki do domu, żeby odkleić etykietę.

        Comment

        • Ahumba
          Senior
          • 05-2001
          • 8962

          #19
          a złom jak spawasz ze sobą?
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

          Comment

          • nikita_banita
            Senior
            • 06-2003
            • 1363

            #20
            Temat brzmi: etykiety z wypitych piw, ETYKIETY - a jak wiadomo na puszkach etykiet nie ma (przynajmniej przeważnie ).

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #21
              postaram się wzbogacić Twoją kolekcję, napisz jakich Jabłonowskich nie masz to przyniosę Ci cały wachlarz ich pecików, prezentu chyba nie odmówisz, byłoby mi bardzo przykro
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • nikita_banita
                Senior
                • 06-2003
                • 1363

                #22
                Nie wiedziałem,że kolekcjonujesz peciki becik . Jak rzucisz temat na forum to kto żyw chętnie wzbogaci Twoją kolekcję jakimiś ciekawostkami.

                Comment

                • iru3
                  Junior
                  • 04-2005
                  • 3

                  #23
                  ja za każdym razem gdy piję piwo to odrywam naklejke ale od razu ją wywalam!

                  Comment

                  • nikita_banita
                    Senior
                    • 06-2003
                    • 1363

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika nikita_banita
                    Z pecika to ja nie spożywam piwka
                    Kajam się - spożyłem dziś Sarmackie z Chociwela, etykietę odkleję jutro i dołączę do zbioru etykiet z piw wypitych osobiście.

                    Comment

                    • MLT
                      Senior
                      • 12-2003
                      • 1045

                      #25
                      Ja też odklejam etykiety z petów. Mam już takich kilkanaście. Ostatnia ze Staropramena. To było całkiem dobre piwo.

                      Comment

                      • kloss
                        Senior
                        • 03-2003
                        • 2526

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzech
                        Przez kilka lat zbierałem etykiety tylko z wypitych piw, ale wpadłem w ciąg i obecnie zbieram także inne.
                        A ja na ten przykład zupełnie odwrotnie.Zbierałem wszystkie polskie:giełdy,korespondencja itp ale na początku lat 90 mnie to znudziło i zbieram to co wypiję wklejając do segregatorów.Puszki i butelki "malowane" fotografuję i też wklejam-kiedyś zbierałem ale zabrakło mi miejsca.

                        Comment

                        • ART
                          mAD'MINd
                          • 02-2001
                          • 23805

                          #27
                          z niniejszej dyskusji wydzieliłem wątek Bombadila13, który można znaleźć pod tym linkiem
                          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                          Comment

                          • urban
                            Member
                            • 10-2002
                            • 77

                            #28
                            Witam,
                            grubo ponad 4 tys.
                            interesują mnie jedynie etykiety różniące się znacznie od poprzedniczki, tzn. inny kolor ale nie odcień, sygn. drukarni nie ma znaczenia, ważne oczywiście dane piwa, przeważnie odklejam (większa większość) ale i czasem cś się kupi.
                            procedura: zakup piwa>chłodzenie>konsumpcja>butelka musi odstać swoje>odmaczanie (+ opieprz od żony za zajęcie zlewu)>suszenie>kupka pod ciężką butlą perfum(+ opieprz)>segregator) i tak w koło wojtek...
                            pozdrawiam

                            Comment

                            • MLT
                              Senior
                              • 12-2003
                              • 1045

                              #29
                              Muszę się pochwalić. Po ostatnim wypadzie do Pragi jestem szczęśliwym posiadaczem ponad 5000 etykiet z wypitych piw.

                              Comment

                              • sibarh
                                PremiumUżytkownik
                                • 01-2005
                                • 10384

                                #30
                                A w jakim czasie te 5000 piw.Pytam z czystej ciekawości.Czy są to pojedyńcze egz. czy tez np.500 Żywca itd.
                                2800 nowe piwa opisałem na forum
                                Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                                Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎