Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Etykiety z wypitych piw

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Latarnik
    Premium Lamplighter
    • 06-2004
    • 4998

    #76
    Jest tu jeszcze jeden aspekt do podziwiania.
    Chodzi mi o odklejanie etykiet.
    Jak sobie pomyślę, że miałbym codziennie odkleić trzy etykiety, bo jak czasami próbuję dla kogoś odkleić to mi to i kilka dni zajmuje, to chyba by mnie cholera strzeliła
    Nie ma to jak kapsle, pyk i zdjęty.

    A co do Twojej kolekcji to w trakcie każdego picia mógłbyś zrobić kilka skanów i walnąć piękną galerię np w Picasa.
    Ja tak robię z kapslami i jestem na bieżąco.
    5410 kapsli z wypitych piw
    874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
    "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
    https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
    Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
    https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #77
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Bombadil13 Wyświetlenie odpowiedzi
      Pewnie, że szkoda, ale sibarh daje rade
      I mi nikt raczej niczego nie zarzuci. Na wszystko mam "papiery".
      Nie pijam tyle ile MLT, z pewnością nie aż tyle. Za styczeń i luty mam dane dotyczące spożycia. Mam policzone kapsle . W styczniu wypiłem 107 piw, w lutym 99 piw. Ile z tych piw było dla mnie nowych będę musiał sprawdzic.
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      • MLT
        Senior
        • 12-2003
        • 1045

        #78
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Bombadil13 Wyświetlenie odpowiedzi
        Leszku gratulacje
        Bardzo dziękuję.

        Comment

        • MLT
          Senior
          • 12-2003
          • 1045

          #79
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik Wyświetlenie odpowiedzi
          Jest tu jeszcze jeden aspekt do podziwiania.
          Chodzi mi o odklejanie etykiet.
          Jak sobie pomyślę, że miałbym codziennie odkleić trzy etykiety, bo jak czasami próbuję dla kogoś odkleić to mi to i kilka dni zajmuje, to chyba by mnie cholera strzeliła
          Nie ma to jak kapsle, pyk i zdjęty.

          A co do Twojej kolekcji to w trakcie każdego picia mógłbyś zrobić kilka skanów i walnąć piękną galerię np w Picasa.
          Ja tak robię z kapslami i jestem na bieżąco.
          Masz rację to jest czasami zdecydowanie trudniejsze niż wypicie, kiedyś etykieta z palestyńskiego piwa po prostu ropuściła mi sie w wodzie. Bolało, bo drugi raz tego piwa już nie zdobyłem. Jednakże przez te kilkanaście lat odlepiania nabrałem już pewnej wprawy. Ostatnio często uciekam się do pomocy żyletki. I nie myślę tu o cięciu się z rozpaczy.

          Comment

          • kloss
            Senior
            • 03-2003
            • 2526

            #80
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
            To szkoda, ze kolega MLT nie opisuje tych wszystkich nowych piw na forum wraz z fotkami, raz - zamknie usta niedowiarkom, dwa, forum się wzbogaci - jeśli nie o nowe piwo, to conajmniej o ocenę już istniejącego.
            To nieopisywanie akurat bardzo dobrze rozumiem.
            Sam tak mam.
            Zawsze opisuję tylko piwo z kraju nieobecnego na forum. I zwykle się ograniczam do jakiegoś reprezentanta. Rzadko opisuję wszystkie pite. Z krajów wymienionych na forum, to tylko jak się trafi coś ciekawego (moim zdaniem). A opisywanie europejskich to od jakiegoś czasu wogóle odpuszczam (poza Polską).

            Comment

            • DrMich
              Junior
              • 03-2011
              • 6

              #81
              początkujący

              Ja od niedawna zacząłem zbierać etykiety od piw i mam ich tylko 33. Żałuję że nie zacząłem robić tego wcześniej, sporo etykiet przepadło Mam pytanie- do kolekcji można zaliczyć także tak popularne etykiety piw jak Lech i Tyskie?
              Pozdrawiam!

              Comment

              • pioterb4
                Senior
                • 05-2006
                • 4322

                #82
                Do kolekcji możesz liczyć każdą etykietę piwną, popularną i niepuopularną. Możesz też zbierać sobie etykiety z jednego województwa, regionu, kraju, zakładów piwowarskich. Podziału zakresu tematycznego dokonujesz według własnych kryteriów Czym mogą się różnić od siebie poszczególne wzory mozesz sobie pooglądać w browar.bizowej galerii konkretnego browaru.

                I nic Ci nie przepadło, jest allegro, są giełdy i wymiany z kolekcjonerami więc nawet egzemplarze przedwojenne są w zasięgu ręki.

                Comment

                • Zbieracz
                  Junior
                  • 01-2008
                  • 27

                  #83
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                  I nic Ci nie przepadło, jest allegro, są giełdy i wymiany z kolekcjonerami więc nawet egzemplarze przedwojenne są w zasięgu ręki.
                  No chyba, że zdecydujesz się zbierać tylko z tych piw które wypiłeś.. wtedy klops..

                  A co do Tyskiego, Lecha, Żywca itp. to wręcz wskazane, zwłaszcza że te popularne marki zmieniają etykiety znacznie częściej niż te mniej znane
                  Zapraszam do obejrzenia mojej kolekcji etykiet

                  Comment

                  • DrMich
                    Junior
                    • 03-2011
                    • 6

                    #84
                    tsas

                    Planowałem zbierać takie, które sam osobiście wypiłem
                    Pozdrawiam serdecznie!

                    Comment

                    • karol1000
                      Senior
                      • 09-2007
                      • 1823

                      #85
                      to ja się pochwale. Zbieram czeskie etykiety z piw które wypiłem. Właśnie pękła granica 200 rożnych piw (nie liczę np 10 razy tego samego piwa z 10 rożnymi etykietami). Niestety zaczyna się robić coraz większy problem z zaopatrzeniem. Jeżdżę głownie do Pragi na zakupy i coraz trudniej znaleźć tam coś czego nie piłem po rozsądnej cenie.
                      LP

                      Comment

                      • Latarnik
                        Premium Lamplighter
                        • 06-2004
                        • 4998

                        #86
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MLT Wyświetlenie odpowiedzi
                        Minął kolejny rok i pora na kolejne podsumowanie. W tej chwili mam 9243 etykiety z 94 krajów świata.
                        To był 19.02.2010r.
                        Od tego czasu 10 tysięcy już pewnie dawno pękło a w temacie cisza!
                        5410 kapsli z wypitych piw
                        874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                        "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                        https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                        Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                        https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                        Comment

                        • MLT
                          Senior
                          • 12-2003
                          • 1045

                          #87
                          Masz rację pękło, ale niestety nie mogę się jeszcze uporać z uporządkowaniem zdobyczy z 2010r. Chroniczny brak czasu. Teraz będę miał kilka dni wiekszego luzu to może mi sie uda.

                          Comment

                          • MLT
                            Senior
                            • 12-2003
                            • 1045

                            #88
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik Wyświetlenie odpowiedzi
                            To był 19.02.2010r.
                            Od tego czasu 10 tysięcy już pewnie dawno pękło a w temacie cisza!
                            No i stalo się. Rok 2010 podsumowany. Musze przyznać, że "reprymenda" kolegi Latarnika podziałała i wziąłem się do roboty. To był rekordowy rok, zdobyłem 1233 nowe etykiety (prawie cztery dziennie). Sam nie wiem jak temu podołałem ( a było ciężko, ostatnie piwa kupowane w 2010 roku wypiłem w drugiej połowie maja 2011).
                            Obecnie moja kolekcja liczy 10476 etykiet z wypitych piw, ze 104 krajów. Kraje, które pojawiły się w mojej kolekcji w roku 2010 to: Zjednoczone Emiraty Arabskie, Bahamy, Czarnogóra, Haiti, Honduras, Nikaragua, Saint Vincent, Salvador, Barbados, Belize.
                            Last edited by MLT; 06-07-2011, 15:11.

                            Comment

                            • karol1000
                              Senior
                              • 09-2007
                              • 1823

                              #89
                              u mnie pękła kolejna liczba wypitych Czeskich piw. Na chwilę obecną 250 różnych piwek wypiłem.
                              LP

                              Comment

                              • dyczkin
                                Serce w kolorze blaugrana
                                • 05-2011
                                • 3657

                                #90
                                U mnie pękła pierwsza 100 zebranych etykiet. Przy tempie MLT wymiękam ale satysfakcja ogromna
                                Pozdrawiam zbieraczy
                                Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                                Moje warzenie // Piwny Wojownik

                                Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                                Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎