Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak liczycie zbiory

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Odoakr
    Senior
    • 07-2003
    • 330

    Jak liczycie zbiory

    Mam dość strategiczne pytanie do zbieraczy etykiet. Jak liczycie Wasze zbiory? Konkretnie chodzi mi o to: Jeśli macie jedną etykietę z np. trzema kontrami to liczycie to jako 1 czy jako 3. Własnie przeliczyłem swój skromy zbiór (liczyłem same etykiety) i wyszło mi 2463.
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    jako 1, jedna etykieta może mieć nawet i 15 kontr, liczy się front, nie tył ani krawatka
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • adam16
      Senior
      • 02-2001
      • 9865

      #3
      Kontra i krawatka są właściwie dla ozdoby. Lubię mieć komplety, ale do zboru wliczam same etykiety.
      Browar Hajduki.
      adam16@browar.biz
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

      Comment

      • Odoakr
        Senior
        • 07-2003
        • 330

        #4
        Dzięki wielkie - tak właśnie myślałem!

        Comment

        • sopista
          Senior
          • 01-2003
          • 1747

          #5
          Generalnie tak właśnie jest. Ale nie przeszkadza to w zbieraniu i innych "ciekawostek" takich jak niedodruki, stemple czy np etykiety giełdowe. A co do liczenia zbiorów. Jest to ważne tylko przy porównaniu różnych kolekcji. A przecież zbiera się głównie dla siebie a nie dla współzawodnictwa czy wyścigu kto ma czego więcej. Ale to oczywiście moje zdanie.

          Comment

          • djot
            Senior
            • 05-2001
            • 621

            #6
            Ja najczęściej liczę: jeden, dwa, trzy, cztery, ...
            ewentualnie dwa, cztery, sześć, .... żeby było szybciej.
            A tak na poważnie to - zgadzam się z Sopistą.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎