Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ankieta polskich etykiet piwnych A.D. 2004

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Żywiec
    Senior
    • 12-2001
    • 1571

    Ankieta polskich etykiet piwnych A.D. 2004

    Witam Wszystkich,

    Podobnie jak w poprzednich latach Witek Wieczorek z moją skromną pomocą przeprowadza ankietę dla kolekcjonerów polskich etykiet piwnych (tereny obecnej Polski, II RP, kresy...). W ankiecie może wziąść udział każdy kolekcjoner, bez względu na wiek, miejsce zamieszkania i preferencje seksualne. Jedynym warunkiem jest posiadanie w swoim zbiorze choć kilku polskich etykiet.
    Jest to jedyna przeprowadzana w Polsce ankieta dotycząca etykiet z naszego kraju, więc powinno to być dodatkową zachętą do jej wypełnienia. W ubiegłym roku wzięło w niej udział ok. 50 kolekcjonerów, co było wynikiem lepszym niż w poprzednich latach.

    Zapraszam wszystkich kolekcjonerów atykiet do aktywnego udziału w ankiecie. Wszyscy zainteresowani proszeni są o kontakt na mój adres e-mail; Grzegorz_Zwierzyna@GrupaZywiec.pl.
    Osobom chętnym do udziału a nie posiadającym dostępu do internetu, mogę wysłać ankietę tradycyjną pocztą, na mój koszt.

    Poniżej załączam list przewodni do ankiety:

    Szanowni Kolekcjonerzy !

    Ze względu na specjalizację w kolekcjonowaniu etykiet tegoroczna ankieta składa się z 3 tabel do wypełnienia. Oczywiście optymalnie byłoby gdyby każdy kolekcjoner wypełnił wszystkie tabele (powstałaby wówczas najpełniejsza ankieta), jednakże zdajemy sobie sprawę, że niektórym po prostu brak na to czasu. Proponujemy, więc aby kolekcjonerzy, którym brak czasu lub już nie bawią się w to hobby całym sercem wypełnili ją, chociaż częściowo, nawet gdyby to było wypełnienie rubryk w przypadku tylko jednego browaru. W związku z faktem, iż będzie to prawdopodobnie jedyna ankieta etykiet w tym roku, obok dotychczasowej klasyfikacji (gdzie o miejscu decyduje w pierwszym rzędzie ilość przedwojennych potem PPF itd.) będzie klasyfikacja uwzględniająca jedynie ilość sztuk z danego browaru (jak w ankietach Tomka Sygi). Czyli obok klasyfikacji jakościowej będzie również ilościowa, w postaci osobnej tabeli, co powinno satysfakcjonować osoby kolekcjonujące wszystkie etykiety łącznie z nowościami.

    Tabela 1.- poświęcona jest browarom, z których znane są jedynie etykiety przedwojenne ( p/w) i mam nadzieję, że jej wypełnienie będzie bardzo proste.

    Tabela 2.- ze względu na chęć wykazania zróżnicowania jakościowego zbiorów wprowadzono podział na PW( przedwojenne), PPF, standardy i PN 66. W rubryce standard liczymy wszystkie standardy (4 rodzaje), bez względu na ich normy . W rubryce Do PN 66 włącznie liczymy etykiety wydane pomiędzy standardami a PN 66 włącznie tj. PN 50, RN 54, PN 55, PN 57, PN 60, PN 66. Rubryka ta zaistniała na ankiecie już dwa lata temu i do końca odzwierciedla ilość starych etykiet w zbiorze. Jeśli dla części osób wypełnienie tej rubryki byłoby zbyt czasochłonne proszę ją ewentualnie pominąć, wypełniając resztę.
    W rubryce Całkowita...... wpisujemy całkowitą liczbę sztuk z poszczególnych browarów (łącznie z nowościami, czyli absolutnie wszystkie etykiety z danego browaru).

    Tabela 3.- dotyczy browarów, z których znane są jedynie etykiety PN 73 i późniejsze, i jej wypełnienie również powinno przebiegać bezproblemowo.

    Na koniec przypominam, iż:
    -stemple z niepełnymi informacjami liczymy jak etykiety, na których się znajdują np. jeśli stempel jest na PN 66 to tą etykietę tak właśnie liczymy,
    -stempli rozlewni bez zmian innych informacji nie liczymy,
    -etykiety nawiązujące szatą graficzną do standardów, ale ze znakiem ppf zamiast herbu browaru i o rozmiarach 8,0 cmx9,0cm lub większe liczymy do PPF (popularne wzory tego typu to np.; Zdroje z Ostrowa Wlkp. i Szczytna),
    -etykiety zaliczamy do standardów również wtedy, gdy wydrukowane są na nich normy,
    -etykiety z normą PN 65 i 68 liczymy do PN 66 a z normą ZN 72 do PN 73.


    Liczmy na znaczną ilość wypełnionych ankiet

    Pozdrawiamy,

    Witek & Grzegorz


    Załączam ankietę do pobrania.
    Attached Files
  • beny
    Senior
    • 03-2001
    • 984

    #2
    Mam nadzieję, że w tym roku pojawi się tabela największa kolekcja etykiet łącznie wtym przedwojennych lub przynajmniej taka informacja przy każdym uczestniku biorącym udział w ankiecie
    Z piwnym pozdrowieniem
    Radosław Kwiecień

    http://npn.mybrute.com/ - skop mi tyłek :P

    Comment

    • winczer
      Senior
      • 05-2002
      • 233

      #3
      Moim skromnym zdaniem...tabela, o jakiej wspomina kol.Radek / beny / naprawdę by się przydała.
      Już na pierwszy rzut oka / to opcja dla leniwych / można było by stwierdzić kto czego i ile ma w swej kolekcji...

      Dodając coś od siebie, zaproponowałbym tu aby w ankiecie pojawiły sie również adresy e-mail kolekcjonerów-którzy zadeklarowali taki adres przy wypełnianiu ankiety...

      Warto by też pomysleć o symbolicznym 'jasnym z pianką' dla twórców akiety Grzesia i Witka - starsi koledzy-kolekcjonerzy, pamiętają zapewne iż udział w ankietach w minionych latach, u innych jej organizatorów był 'płatny'
      Doskonałą okazją do 'uregulowania płatności'
      / czytaj wręczenie piwka / może tu być dzień oficjalnego rozdania wyników końcowych ankiety - czyli dzień giełdy w Żywcu...

      PROSZĘ O WYPOWIEDZI INNYCH KOLEGÓW, NA PORUSZONE W MOIM POŚCIE TEMATY, Z GÓRY - SERDECZNE D Z I Ę K I
      Pij piwo.....będziesz wielki!!!

      ZAPRASZAM DO OGLĄDANIA: http://www.youtube.com/watch?v=NyjkqS-TwFs

      Comment

      • Żywiec
        Senior
        • 12-2001
        • 1571

        #4
        Jeżeli chodzi o dodatkową klasyfikację uwzgledniającą łączne ilości etykiet ze wszystkich browarów (od p/w do wzorów współczesnych) to jasno wynika z listu przewodniego, ze takowa będzie.
        cytat z listu:
        W związku z faktem, iż będzie to prawdopodobnie jedyna ankieta etykiet w tym roku, obok dotychczasowej klasyfikacji (gdzie o miejscu decyduje w pierwszym rzędzie ilość przedwojennych potem PPF itd.) będzie klasyfikacja uwzględniająca jedynie ilość sztuk z danego browaru (jak w ankietach Tomka Sygi). Czyli obok klasyfikacji jakościowej będzie również ilościowa, w postaci osobnej tabeli, co powinno satysfakcjonować osoby kolekcjonujące wszystkie etykiety łącznie z nowościami.[B]

        Termin rozdania gotowej ankiety będzie na pewno bliższy niż żywiecka giełda. Zgadzam się, że największa giełda to dobry czas na taki moment ale nie ma co czekać do czerwca i niecierpliwić wszystkich biorących w ankiecie kolekcjonerów.

        Ankieta jest oczywiście bezpłatna i nie liczymy na poczęstunek piwem czy też inne gratyfikacje. Powiem więcej, to właśnie my jako organizatoezy ankiety przewidujemy w czasie żywieckiej giełdy specjalny poczętunek i drobne upominki dla biorących udział w ankiecie...

        Jeżeli chodzi a wykaz z adresami e-mail to również on bedzie, oczywiście pod warunkiem, że kolekcjonerzy je nam podadzą (jest stosowne miejsce w formularzu).

        Jeszcze raz zachęcamy do wzięcia udziału w ankiecie.

        Pozdrawiamy,

        Witek & Grzegorz

        Comment

        • beny
          Senior
          • 03-2001
          • 984

          #5
          Chodziło mi bardziej o osobną tabelę, która występowała w danych ankietach kol. Pawła Piotrowskiego na pierwszej stronie.

          Dla niewtajemniczonych podane były dane ilościowe etykiet ze wszystkich browarów w poszczególnych kolekcjach od największej do najmniejszej
          czyli np.:
          1) DF=26789/1231
          2) FU=24567/789
          .....

          Dodatkowo był jeszcze sporządzany ranking największych przyrostów etykiet powojennych i przedwojennych w przeciągu roku ale to jest mniej ważne jak dla mnie.
          Z piwnym pozdrowieniem
          Radosław Kwiecień

          http://npn.mybrute.com/ - skop mi tyłek :P

          Comment

          • Żywiec
            Senior
            • 12-2001
            • 1571

            #6
            Są już pierwsze wyniki. Czekamy na kolejne.
            Jeszcze raz zachęcam do udziału w ankiecie.

            Pozdrawiamy,

            Grzegorz&Witek

            Comment

            • winczer
              Senior
              • 05-2002
              • 233

              #7
              No... ja już spełniłem swój " obywatelski obowiązek " i właśnie wysłalem wypełnioną ankietę.
              Tym samym, z niecierpliwością czekam na jej zestawienie końcowe...
              Pij piwo.....będziesz wielki!!!

              ZAPRASZAM DO OGLĄDANIA: http://www.youtube.com/watch?v=NyjkqS-TwFs

              Comment

              • Żywiec
                Senior
                • 12-2001
                • 1571

                #8
                Wyniki ankiety polskich etykiet.

                Witam,

                Znane są już finalne wyniki ankiety polskich etykiet A.D. 2004. Załączam plik z wynikami do pobrania.

                Dziękuję wszystkim kolekcjonerom, którzy wzieli udział w ankiecie i przesłali nam dane dotyczące swoich kolekcji. Pragnąc docenić ich wysiłek, w czasie żywieckiej giełdy wręczymy im drobne upominki i poczęstujemy piwem (nie chcę zapeszyć ale może to będzie cieszyński porter z beczki?!).
                Jednocześnie już teraz zapraszamy w przyszłym roku do udziału w kolejnej ankiecie polskich etykiet.


                Witek&Grzegorz
                Attached Files

                Comment

                • winczer
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 233

                  #9
                  Wiosenny rozruch drukarki...

                  Właśnie dostałem ankietę
                  / serdeczne dzięki / i tym samym drukarka miała wiosenny rozruch całe 14 stronek wydrukowane...

                  Z ankiety
                  / z jej solidnego opracowania / jestem zadowolony - znacznie gorzej z moim zadowoleniem jest z wyników jakie tam zaprezentowałem...nie są to jakieś wielkie osiągnięcia, więc zawsze pozostaje niedosyt może za rok bedzie lepiej

                  Serdeczne dzięki za wkład w opracowanie i ukończenie ankiety.
                  Pozdrowienia dla wszystkich jej uczestników.
                  Pij piwo.....będziesz wielki!!!

                  ZAPRASZAM DO OGLĄDANIA: http://www.youtube.com/watch?v=NyjkqS-TwFs

                  Comment

                  • beny
                    Senior
                    • 03-2001
                    • 984

                    #10
                    Również dziękuje za opracowanie ankiety a w szczególności za uwzględnienie mojego postulatu z tabelką ilościową poszczególnych kolekcjonerów, mam nadzieję, że nie zrezygnujecie z jej umieszczenia w kolejnej edycji ankiety.
                    Z piwnym pozdrowieniem
                    Radosław Kwiecień

                    http://npn.mybrute.com/ - skop mi tyłek :P

                    Comment

                    • breslauer
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 2690

                      #11
                      Ja w tym roku niestety jakoś przegapiłem termin odsyłania ankiety ...

                      Comment

                      • darek99
                        Senior
                        • 04-2002
                        • 2147

                        #12
                        Co tam słychać w temacie ankiety tegorocznej .
                        Czymże jesteś śmierci ! Gdzie jest twój oścień?
                        Skoro my istniejemy, śmierć jest nieobecna,
                        skoro tylko śmierć się pojawi nas już nie ma.
                        Epikur z Samos.

                        Comment

                        • Żywiec
                          Senior
                          • 12-2001
                          • 1571

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darek99
                          Co tam słychać w temacie ankiety tegorocznej .
                          Namyślamy się, decyzja dojrzewa.

                          Comment

                          • winczer
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 233

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Żywiec
                            Namyślamy się, decyzja dojrzewa.
                            No to oby dojrzał z tej decyzji piękny owoc / czytaj: oby ruszyła kolejna edycja ankiety AD 2005 / bo wielu z pewnością jest zainteresowanych - jestem tego żywym przykładem...
                            Pij piwo.....będziesz wielki!!!

                            ZAPRASZAM DO OGLĄDANIA: http://www.youtube.com/watch?v=NyjkqS-TwFs

                            Comment

                            • kibi
                              Senior
                              • 07-2004
                              • 1875

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika winczer
                              No to oby dojrzał z tej decyzji piękny owoc
                              Odświeżam temat: jak rozumiem owoc nie dojrzał .

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎