Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ankieta polskich etykiet piwnych A.D. 2004

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Żywiec
    Senior
    • 12-2001
    • 1571

    #31
    Tak jak wcześniej napisałem będziemy się starać przeprowadzić wspólnie z Witkiem Wieczorkiem ankietę za kilka miesięcy. Niestety w tej chwili czas a raczej jego brak stanoł nam na przeszkodzie.

    Jeżeli chodzi o inne wątpliwości, którymi dzieli się Forumowicze to najlepiej gdyby ukazał się ilustrowany katalog (oczywiście tych znanych) przedwojennych etykiet będących w posiadaniu polskich kolekcjonerów. Taki katalog tylko w wersji eletronicznej robi J. Skrzyniarz, zapraszam do odwiedzenia jego strony www. W chwili obecnej jest tam już zamieszczonych 2168 wzorów przedwojennych.

    Ankieta spełnia inne funkcje niż katalog a wycenianie punktowe jest dla mnie pomysłem chybionym. Trzeba też pamiętać o tym, ze etykiety "wędrują" pomiedzy zbiorami. Kolekcjonerzy coraz sczęściej obierają specjalizację w zbieraniu i wymieniają etykiety ze zbioru.

    Jeżeli macie inne niż wycena punktowa sugestie dotyczące ankiety to czekam niecierpliwie...

    Pozdrawiam,

    Grzegorz

    Comment

    • kibi
      Senior
      • 07-2004
      • 1875

      #32
      Więc rozumiem że sprawę ankiety mamy wyjaśnioną. Warto więc było odgrzebać zeszłoroczny wątek. Przy okazji słowa uznania za dobre chęci należą się kol. Bombadilowi 13.
      O ile chodzi o katalog to też często traktuję w ten sposób stronę Sopisty, choć z założenia jako obraz jego kolekcji, nie jest on pełny. Wycenianie etykiet w złotówkach uważam za dosyć skomplikowane, choć oczywiście w wersji elektronicznej uaktualnienia i przewartosciowania są znacznie łatwiejsze niż w wersji drukowanej. Mnie osobiście, bardziej niż konkretna cena przydatna byłaby przypisana do etykiety jakaś wartość punktowa, dzięki której łatwo byłoby przyrównać do siebie dwa egzemplarze np. w przypadku wymiany, a w przypadku sprzedaży ustalenie wartości jednego punktu też nie stanowiłoby problemu.
      Dla "sportowców" możliwe byłoby też porownanie wartosci punktowej zbiorów .

      Comment

      • iron
        Senior
        • 08-2002
        • 6703

        #33
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Żywiec
        Tak jak wcześniej napisałem będziemy się starać przeprowadzić wspólnie z Witkiem Wieczorkiem ankietę za kilka miesięcy. Niestety w tej chwili czas a raczej jego brak stanoł nam na przeszkodzie.

        Jeżeli chodzi o inne wątpliwości, którymi dzieli się Forumowicze to najlepiej gdyby ukazał się ilustrowany katalog (oczywiście tych znanych) przedwojennych etykiet będących w posiadaniu polskich kolekcjonerów. Taki katalog tylko w wersji eletronicznej robi J. Skrzyniarz, zapraszam do odwiedzenia jego strony www. W chwili obecnej jest tam już zamieszczonych 2168 wzorów przedwojennych.

        (...)
        Rozumiem, że w takim katalogu byłaby informacja, w ilu zbiorach dna etykieta jest obecna, czyli innymi słowy ile jest znanych egzemplarzy.
        bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
        Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
        Rock, Honor, Ojczyzna

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎