Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Te same etykiety używane przez browary w innych miastach

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Bombadil13
    • 05-2005
    • 2479

    Te same etykiety używane przez browary w innych miastach

    Odwiedzilem ostatnio Browar Bydgoszcz. Otrzymalem informacje, że produkują obecnie: KUJAWIAK, TATRA i FREEQ. Może taki watek juz byl ale napewno administrator mnie przekieruje.

    Wiele browarow używa tych samych etykiet Np. TATRA Zywiec, Bydgoszcz i inne...
    Wg kierownika sprzedaży na etykietach jest kod który umożliwia identyfikacje browaru z którego pochodzi piwo. Jesli udalo by się odczytać ten kod wiadomo by bylo czy dana TATRA pochodzi z Zywca, Bydgoszcy czy też innego oddziau Grupy Zywiec SA. Czy ktos z Was potrafi odczytywac ten kod. I czy uwazacie że to wogóle ma jakies znaczenie w kolekcjonerstwie? Czy jesli uda się odczytac z kodu ze piwo pochodzi z danego miasta czy klasyfikować je tak? No i co zrobić z naklejkami TATRY I FREEQ mialem je zakwalifikowane jako Zywiec, ale teraz dostalem je z Bydgoszczy?
    Poszukuję
  • TomX
    Senior
    • 09-2004
    • 1035

    #2
    Jeżeli chodzi o etykiety, to nie jestem "wtajemniczony" ale wiem, że dla kolekcjonerów ma duże znaczenie gdzie wyprodukowano dane piwo. A w koncernach takich jak GŻ to czasem bardzo trudno dojść skąd które piwo jest.
    Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

    I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

    Comment

    • cororo
      • 04-2003
      • 766

      #3
      To jest spory problem bo tak naprawde odczytać skad pochodzi dane piwo możemy tylko z etykiet odklejanych z butelek ,często jest to kod zawarty obok nadruku ''najlepiej spozyć...''często na kontrach własnie Grupy Żywiec jest zamieszczony kod literowy np .A-Żywiec ,B-Warka itp.Generalnie ja zaliczam Tatry do Leżajska,zaś Freq do Żywca,wszelkie Strongi do Warki.

      Comment

      • Ahumba
        Senior
        • 05-2001
        • 8962

        #4
        właśnie między innymi zamieszanie z etykietami piwa gdańskiego i heveliusza, po zamknięciu browaru w Gdańsku zniechęciło mnie do zbierania etykiet i spowodowało przerzucenie się na podstawki
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

        Comment

        • Bombadil13
          • 05-2005
          • 2479

          #5
          Cororo jeśli znasz te kody lub przynajmniej czesc z nich to się podziel.
          Ja zmaierzam poznać twe "tajemne szyfry" i katalogować etykiety również wg pochodzenia piwa. Jeśli znacie jakies sposoby na rozpoznawanie etykiet podajcie prosze!
          Poszukuję

          Comment

          • Ahumba
            Senior
            • 05-2001
            • 8962

            #6
            Pewnie już gdzieś to było, ale mogę podać Ci kody z KP.
            Pierwsza cyfra numeru partii wskazuje browar. I tak:
            1 - Tychy
            2 - Poznań
            3 - Białystok
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

            Comment

            • cororo
              • 04-2003
              • 766

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Bombadil13
              Cororo jeśli znasz te kody lub przynajmniej czesc z nich to się podziel.
              Ja zmaierzam poznać twe "tajemne szyfry" i katalogować etykiety również wg pochodzenia piwa. Jeśli znacie jakies sposoby na rozpoznawanie etykiet podajcie prosze!
              Z-Żywiec
              L-Leżajsk
              W-Warka
              i w praktyce brzmi to następujaco ...10.03.05 L lub 07.06.05 W.

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19167

                #8
                ja pytałem się o podobny myk w przypadku Brok-Strzelec i nie dostałem jasnej odpowiedzi (ba, prawie żadnej). mam pewne spostrzeżenia, bo większość wczesnej kolekcji mam odlepianej, ale liczyłem na głos wprawniejszego kolekcjonera, który by to wyjaśnił lub autoryzował...

                Comment

                • Bombadil13
                  • 05-2005
                  • 2479

                  #9
                  e-prezes! Podziel się swymi spostrzeżeniami. Jak kilku srednich znawców się wypowie to może uda się ulożyć tę lamigówkę bez pomocy wytrawnego kolekcjonera. Choć z tego co się orientuję cororo można do takich zaliczyć. Myślę że w tej sprawie każde spostrzeżenie będzie cenne
                  Poszukuję

                  Comment

                  • cororo
                    • 04-2003
                    • 766

                    #10
                    Hihi a kogo można zaliczyc do wytrawnych kolekcjonerów ,a kogo do nie wytrawnych trzeba zacząć od tego że za produktami marketowymi to sie nie dojdzie za browarami które bedą chciały byc anonimowe.Wiele przypadków świadczy że identyczne etykiety mozna zaliczać tak do Jędrzejowa jak i do Rybnika (przykładem były takie etykiety dla Biedronki ).Otrzymałem je bedąc w Rybniku i koleś z marketingu twierdził iz kleili je tak na piwo z Jędrzejowa rozlewane w Rybniku jak i na to produkowane w tym browarze .Jeśli mace problemy z przyprzadkowaniem załóżcie taki temat zbiorczy wrzucajcie skaniki ,a napewno czy to ja czy Sopista lub Becik pomożemy i wspólnymi siłami rozgryziemy koncerny.
                    P.S Prezesie mam do Ciebie małą prośbę gdybys był tak dobry to odkładaj mi do kopertki nowości z Relakspola ,napewno sie odwdziecze na giełdzie

                    Comment

                    • Bombadil13
                      • 05-2005
                      • 2479

                      #11
                      Ale jesteś skromny cororo!
                      Jeśli Twoją kolekcje liczy się w dziesiątkach tysięcy to z pewnością jesteś WYTRAWNY!
                      Poszukuję

                      Comment

                      • cororo
                        • 04-2003
                        • 766

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Bombadil13
                        Ale jesteś skromny cororo!
                        Jeśli Twoją kolekcje liczy się w dziesiątkach tysięcy to z pewnością jesteś WYTRAWNY!

                        No jak wino! Co to jes 33tysiące, w porównaniu do tego ile etykiet było ehhh szkoda gadać.

                        Comment

                        • TomX
                          Senior
                          • 09-2004
                          • 1035

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika cororo
                          Z-Żywiec
                          L-Leżajsk
                          W-Warka
                          i w praktyce brzmi to następujaco ...10.03.05 L lub 07.06.05 W.
                          To jak wytłumaczyć butelkę Żywca z kodem L1234xxx...??? Bo takową przywiozłem z giełdy...A raczej sześć takich
                          Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

                          I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

                          Comment

                          • baklazanek
                            † 2014 Piwosz w Raju
                            • 08-2001
                            • 3562

                            #14
                            Podobny kod mają "zwariowane" piwa malinowe na puszkach.

                            Comment

                            • cororo
                              • 04-2003
                              • 766

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika TomX
                              To jak wytłumaczyć butelkę Żywca z kodem L1234xxx...??? Bo takową przywiozłem z giełdy...A raczej sześć takich

                              ...a niżej obok daty co jest napisane ?

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎