Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak przechowywać podstawki?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Grzegorz_J_bie
    Senior
    • 04-2002
    • 261

    #61
    Ja już powkładałem całą Polskę według katalogu do folii i oddzielałem zszywkami...wygląda to bardzo ładnie jest troche pracochłonne, ale opłaca się!!
    Jestem z siebie zadowolony
    Last edited by Grzegorz_J_bie; 10-08-2003, 07:59.
    beermats_mezyk@op.pl

    Comment

    • celt_birofil
      † 2017 Piwosz w Raju
      • 09-2001
      • 4469

      #62
      Adres przydatny również dla kapslarzy - katalogi do przechowywania zbiorów
      Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

      Comment

      • zgrredek
        Senior
        • 10-2002
        • 315

        #63
        Odp: Odp: zgrzewarka

        kangurpl napisał(a)
        A gdzie toto można zdobyć?
        Ja mam takie kółeczko, które służyło jako wykrojnik do form krawieckich. Nie podłączam tego do lutownicy, ale trzymam nad gazem, nawet niedługo. Można toto czasem spotkać na bazarach ze starociami. Widziałem taki ostatnio na Kole w Warszawie i nawet miałem kupić drugi na zapas, ale właściciel stoiska gdzieś się zapodział.
        www.collections.pl
        Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych

        Comment

        • dryx
          † 1966-2017 Piwosz w Raju
          • 04-2002
          • 1735

          #64
          Swoje podstawki przechowuje na dwa rózne sposoby.
          Cześć w segregatorach i koszulkach, które kupuje gotowe.
          Nie są to te ostatnio reklamowane koszulki kolekcjonerskie , tylko zwykłe wykonane z grubej folii koszulki na zdjęcia 10X15 dostępne w niewielu hurtownich.
          Koszulki kolekcjonerskie kosztuja 4 zł sztuka na 4 podstawki - dosyc drogo. Kupowane przeze mnie 10 sztuk ,które mieszczą w sumie na 40 podstawek kosztują około 4 zł. Różnica jest więc ogromna. Dla podkreślenia sa one wykonane z twardej folii i segregatorze bardzo dobrze sie przechowują. Niestety nie mieszczą sie w nich większe podstawki okrągłe, Kupuje wówczas specjalne koszulki z twardej folii i lutownicą wykonuję formę - taka koszulka mieści 3 okrągłe podstawki.
          Segregatory i wymienione przez mnie koszulki kupuje w miarę systematycznie co miesiąc. Resztę kolekcji pzrechowuję tak jak Krzysiek w kartonach. każde państwo ma swój karton, później posegregowane są według browarów. Poza tym cała kolekcja jest zeskanowana i wprowadzona do mego katalogu. Pomaga ona znacznie w czasie wymiany.

          Comment

          • zuch
            Junior
            • 01-2004
            • 12

            #65
            Witam ja mam rowniez 2 sposoby:
            1: dosc popularny jak sie zdazyłem zorientowa w pudełku po butach
            tam trzymam duble

            2: koszulki na dokumenty zgrzewane lutownica transwormatorową
            przy odrobinie wprawy wychodzi calkiem niezle, a i koszt niewielki
            1 koszulka to ok 5-6 groszy wchodzi roznie do 6 sztuk
            zaleta kazda podstawka wejdzie. wada: wejdzie ale na stałe i jak
            dojdzie jakas z seri to robi sie problem
            ZUCH

            Comment

            • Grzegorz_J_bie
              Senior
              • 04-2002
              • 261

              #66
              zuch napisał(a)
              1 koszulka to ok 5-6 groszy wchodzi roznie do 6 sztuk
              zaleta kazda podstawka wejdzie. wada: wejdzie ale na stałe i jak
              dojdzie jakas z seri to robi sie problem
              Ja mam na tą wade sposób, a w sumie to ten sposób wymyślił DAREK7 i nauczył mnie tego. A mianowicie również zgrzewam w kilku miejscach, według szablonu folie, ale nie na dokumenty tyko śniadaniową, tak śniadaniową W tej folii zgrzewam górę, dół, a boki ścinam, wkładam podstaweczki poprzez ten ścięty bok i taką folie z podstaweczkami wsuwam do folii na dokumenty,lub koszulki jak kto woli! Kiedy dojdzie mi nowa podstaweczka do serii poprostu wyciągam folie z koszulki wymieniam podstaweczke i wkładam folie spowrotem do koszulki Bardzo dobry sposób!!
              beermats_mezyk@op.pl

              Comment

              • bogdan21
                Senior
                • 02-2003
                • 187

                #67
                przechowywanie podstawek

                Witam
                Mam pytanko do kolekcjonerów podstawek piwnych w jakich warunkach przechowywują swoje podstawki.

                Nie widziałem specjalnych segregatorów ani klaserów na dekle, a przechowywanie tekturowych podstawek w szufladzie powoduje przecież ich szybkie starzenie się, żółknięcie itp.

                Pozdrawiam
                - BogdanNiemczyk.friko.pl - ponad 1500 polskich podstawek :)

                Comment

                • IX1
                  Senior
                  • 01-2004
                  • 148

                  #68
                  Odpowiedż na pytanie otrzymasz w dziale Kolekcjonerstwo
                  Moje wafle: https://sites.google.com/view/polski...C5%82%C3%B3wna

                  Comment

                  • bogdan21
                    Senior
                    • 02-2003
                    • 187

                    #69
                    IX1 napisał(a)
                    Odpowiedż na pytanie otrzymasz w dziale Kolekcjonerstwo
                    Dzięki, już znalazłem temat
                    - BogdanNiemczyk.friko.pl - ponad 1500 polskich podstawek :)

                    Comment

                    • skandal
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 1439

                      #70
                      Odnawiam temat-wynalazłem metodę w połowie nową. Mamy koszulkę platikową, podstawki i maszyne do szycia. Przyda się jeszcze umiejętność szycia na niej. Wkładamy do koszulki podstawkę i obszywamy. Najlepiej jak najbliżej krawędzi podkładki. Każdy kaształt da się obszyć. Jak podkładki są standardowo kwadratowe to mieści się 6. Scieg za bardzo nie rzuca się w oczy. Odrobina wprawy i wygląda bardzo przyzwoicie. Ja obszywałem białą nicią-szkoda że nie ma nici przezroczystych (a może są?) to by było wogóle elegancko. Zaraz się pewnie odezwą głosy że jak ktoś ma pare tysięcy podkładek to jak to będzie obszywał. Fakt-ale pozostaje metoda małych kroczków. Ja daje rade obszyć w 2 godz koło 100 podkładek. Chyba że ktoś ma sprawną w szyciu żone Albo pójdzie do krawcowej ze swoja kolekcja Ciekawe jaka minę by zrobiła na taki tekst: "Poprosze wszycie 2000 podstawek w koszuli palstikowe" Póżniej wszystko do segregatorów oczywiście. Teraz koszulki są bardzo tanie-w Tesco 100 koszulek po 5zł. I nie zajmuje więcej miejsca niż kartony. Pozatym wygoda w ogladaniu. Jak wkońcu będe miał możliwość to wrzuce tu fotke takiej obszytej koszulki. Wszystko.

                      Comment

                      • marian1920
                        Senior
                        • 10-2003
                        • 1333

                        #71
                        ja moje podstawki trzymam w koszulkach, wpadłem na pomysł żeby do koszulki włożyć białą kartkę (najlepiej z bloku technicznego gdyżsą twardsze) potem podstawkę włożyć do koszulki i zszywaczem zszyć jeśli się troszkę przyłożyć i zszyć blisko krawędzi to wyglada to całkiem dobrze

                        Comment

                        • sopista
                          Senior
                          • 01-2003
                          • 1747

                          #72
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika marian1920
                          ja moje podstawki trzymam w koszulkach, wpadłem na pomysł żeby do koszulki włożyć białą kartkę (najlepiej z bloku technicznego gdyżsą twardsze) potem podstawkę włożyć do koszulki i zszywaczem zszyć jeśli się troszkę przyłożyć i zszyć blisko krawędzi to wyglada to całkiem dobrze
                          Wprawdzie podstawek nie zbieram, ale mam pytanie. A jeśli podstawka jest dwustronna? Chyba obie strony mają znaczenie?
                          Last edited by sopista; 24-09-2005, 20:28.

                          Comment

                          • kalifat
                            Senior
                            • 10-2004
                            • 1168

                            #73
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sopista
                            Wprawdzie podstawek nie zbieram, ale mam pytanie. A jeśli podstawka jest dwustronna? Chyba obie strony mają znaczenie?
                            Masz oczywiście rację Sopisto, ale mam wrażenie, że Marian1920 pisał o podstawkach korkowych (dość często czytałem, że takich poszukuje), a tutaj druga strona jest ... korkowa
                            bla bla bla

                            Comment

                            • sopista
                              Senior
                              • 01-2003
                              • 1747

                              #74
                              Fakt. Na szczęście zaznaczyłem, że podstawek nie zbieram Ale wzory korka też bywają ciekawe... No, ale to już nie w tym temacie.

                              Comment

                              • marian1920
                                Senior
                                • 10-2003
                                • 1333

                                #75
                                dokładnie, zbieram korki ale jeśli zdarzy się, że z drugiej strony coś jest (tak jak np w karmi-impresjonizm, kubizm, etc) to wtedy w kartce wycinam odpowiedni kształt żeby były obie strony widoczne, a jeśli odpowiednio blisko się to zszyje to nie ma prawa być luźne

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎