Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak przechowywać podstawki?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Grothesk
    Senior
    • 11-2005
    • 811

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mafar Wyświetlenie odpowiedzi
    Polecam takie koszulki na podstawki .
    Te, które podajesz są raczej typowe na zdjęcia: cieńsze i przesadnie szerokie... Wychodzi niby 40gr za koszulkę, ale są mało praktyczne, bo trzeba się napocić wsuwając podstawki od boku. Sporo miejsca się marnuje na takiej kartce chyba, że pozazębiasz wafle...

    Te poprzednie są zdecydowanie lepsze a i cena jest zaskakująco przystępna. Szerokość każdej z wnęk daje Ci gwarancję, że wejdzie tam każda podstawka - i kwadratowa i większa okrągła, nooo, będzie odrobinę wystawać w pionie, ale wygląda o niebo lepiej niż w koszulce na zdjęcia 10x15.

    Jak dla mnie bomba! Tylko, że jak się ma 15 tysięcy wafli to i złoty pięćdziesiąt wychodzi dużo...


    zdrówka,
    Tomek

    Comment

    • soltys1313
      Member
      • 01-2008
      • 73

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Grothesk Wyświetlenie odpowiedzi

      Jak dla mnie bomba! Tylko, że jak się ma 15 tysięcy wafli to i złoty pięćdziesiąt wychodzi dużo...

      zdrówka,
      Tomek
      To może jakaś ogólno-browarowa lista żeby wywalczyć jakiś rabat?

      Comment

      • Grothesk
        Senior
        • 11-2005
        • 811

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika soltys1313 Wyświetlenie odpowiedzi
        To może jakaś ogólno-browarowa lista żeby wywalczyć jakiś rabat?
        Zdziwisz się, ale nie uzbierasz nawet 10 osób chcących kupić powiedzmy powyżej 100 sztuk. Ci "najlepsi" już dawno mają podobne koszulki lub sprawdzony sposób przechowywania, a Ci "pozostali" nie będą zainteresowani ich zakupem... Wiem, bo drążyłem ten temat kiedyś i sam się zdziwiłem rezultetem "analizy". Jestem ciekawy czy to tylko chwilowy wybryk natury z taką ofertą nowej firmy skierowaną właśnie do tegestologów czy czekają nas nowe lepsze czasy...


        Tomek

        Comment

        • grzeber
          Senior
          • 05-2002
          • 2869

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Grothesk Wyświetlenie odpowiedzi
          Zdziwisz się, ale nie uzbierasz nawet 10 osób chcących kupić powiedzmy powyżej 100 sztuk. Ci "najlepsi" już dawno mają podobne koszulki lub sprawdzony sposób przechowywania, a Ci "pozostali" nie będą zainteresowani ich zakupem... Wiem, bo drążyłem ten temat kiedyś i sam się zdziwiłem rezultetem "analizy". Jestem ciekawy czy to tylko chwilowy wybryk natury z taką ofertą nowej firmy skierowaną właśnie do tegestologów czy czekają nas nowe lepsze czasy...


          Tomek
          Kiedyś ktoś obiecywał sprowadzenie odpowiedniego towaru z Chin.
          Każdy do swojego sposobu przechowywania musi dojść sam i przekonać co najbardziej mu pasuje (pod względem ilości podstawek, wymaganego miejsca czy kosztów). Są specjalne segregatory na podstawki (było gdzieś na forum), ale niestety ich cena raczej odstraszaja przeciętnego polskiego zbieracza. Poza tym zawsze znajdzie się podstawka o dziwnym kształcie, która nigdzie nie będzie pasować.
          pozdrawiam
          www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

          Comment

          • Grothesk
            Senior
            • 11-2005
            • 811

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzeber Wyświetlenie odpowiedzi
            Kiedyś ktoś obiecywał sprowadzenie odpowiedniego towaru z Chin.
            Każdy do swojego sposobu przechowywania musi dojść sam i przekonać co najbardziej mu pasuje (pod względem ilości podstawek, wymaganego miejsca czy kosztów). Są specjalne segregatory na podstawki (było gdzieś na forum), ale niestety ich cena raczej odstraszaja przeciętnego polskiego zbieracza[...]
            Nie nazwałbym tego obietnicą, ale niech Ci będzie... Poza tym, zanim zainwestujesz (czyt. wtopisz) 5-10 tysięcy dolarów w pionierski (i wcale nie taki pewny) biznes dobrze jest zrobić wcześniejszą analizę rynku. Rozmawiałem długo z wieloma kolekcjonerami na ten temat, korespondowałem z chińskimi producentami i dystrybutorami (mam nawet zrobione odpowiednie rysunki techniczne i pewien innowacyjny projekt jakiego nikt jeszcze nie wdrożył), rozmawiałem z ludźmi od transportu towarów z Azji i dowiedziawszy się kilku ciekawych rzeczy i analizując rynek doszedłem do pewnych wniosków:

            - Zyski nie są pewne i mało proporcjonalne do nakładu zainwestowanego kapitału (niestety)
            - Aby cena detaliczna była przystępna dla większości kolekcjonerów (+/- 50 groszy) i opłacalna dla mnie - importera, musiałbym tego zamówić powyżej miliona sztuk (obliczałem, wierz mi!)

            Fajnie jest mówić, że ktoś coś obiecał lub się do czegoś zobowiązał. Gorzej z wykonaniem. Ja wciąż myślę o tym interesie i nigdy nie powiedziałem definitywnie NIE. Pożyjemy, zobaczymy...



            Tomek

            Comment

            • Misiu_PM
              Senior
              • 03-2006
              • 201

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skandal Wyświetlenie odpowiedzi
              Zna ktoś jakąś firmę która produkuje segregatory z 4 ramieniami, tzn. tymi drutami na których się koszulki trzymają, dokładnie tak jak na fotce segregatora tego włocha. Oczywiście które można kupić za jakąś sensowną cenę. Kurwica mnie bierze jak mi się nie dopełnione koszulki przekszywiają i zwisają kiedy segregator stoi a później są jakieś załamania i pogniecione te folie. I na 4 ramieniowym lepiej się chyba przegląda.
              Ja przechowuję swoją kolekcję w segregatorach firmy Vaupe 4 ringowych (wszystkie czarne ) o grubości grzbietu 40 mm. A podkładki w koszulkach firmy Bantex na cd i zdjęcia 10 x 15 w pionie (link u Mafara). Trochę mnie to kosztowało, ale napewno mniej niż Dikappa
              Moja kolekcja: http://kolekcja-midura.pl

              Comment

              • wasyll
                Senior
                • 09-2008
                • 1823

                U mnie sytuacja wyglada podobnie - segregatory z foliami. Podstawki w foliach oddzielam za pomoca zszywacza, a kiedy jest taka potrzeba to bawie sie z rozszywaczem jakbym chcial zrobic jakas roszade
                www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                Comment

                • marian1920
                  Senior
                  • 10-2003
                  • 1333

                  ja swego czasu zakupiłem koszulki dzielone na 6 lub na 4. Kupowałem od któregoś z browarbizowiczów, niestety nie pamiętam od kogo bo to było parę lat temu. Właśnie te koszulki mi się kończą, a może osoba, od której kupowałem pamięta jeszcze naszą transakcję? Jeśli tak to prosiłbym o kontakt. Nie wiem czy to był grzeber czy andi czy jeszcze ktoś inny.....

                  Comment

                  • grzeber
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 2869

                    Chyba to byłem ja. Zobacz czy to były takie koszulki: http://www.browar.biz/forum/showpost...48&postcount=2
                    Niestety jak się ostatnio dowiadywałem, w moim źródełku już ich nie ma i raczej nie są już produkowane. Będę próbować ich jeszcze szukać (mi się kończą) ale jestem bardzo sceptyczny co do rezultatów, gdyż ostatnia próba skończyła się niepowodzeniem.
                    pozdrawiam
                    www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                    Comment

                    • marian1920
                      Senior
                      • 10-2003
                      • 1333

                      dokładnie te

                      Comment

                      • Stomka
                        Gość
                        • 07-2010
                        • 123

                        Ja wymyśliłem fajny sposób, może komuś się przyda.Kupić koszulkę A5 (w każdej dwie się zmieszczą) na dół włożył podstawkę, na środku zszyć zszywaczem z 4 zszywki i nad nimi kolejna podstawka.Do dla ludzi, którzy mają mniejszą kolekcję podstawek.Można też w koszulce A4, wtedy więcej się zmieści.

                        Comment

                        • genea
                          Senior
                          • 02-2006
                          • 1515

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Stomka Wyświetlenie odpowiedzi
                          Ja wymyśliłem fajny sposób, może komuś się przyda.Kupić koszulkę A5 (w każdej dwie się zmieszczą) na dół włożył podstawkę, na środku zszyć zszywaczem z 4 zszywki i nad nimi kolejna podstawka.Do dla ludzi, którzy mają mniejszą kolekcję podstawek.Można też w koszulce A4, wtedy więcej się zmieści.
                          Rozczaruję Cię, ale Ameryki nie odkryłeś
                          Zbieram wszystko związane z browarem Stella Artois.
                          Bractwo Piwne

                          Czasami najlepszym wyjściem jest wyjście na piwo...
                          Wolę być znanym piwoszem niż anonimowym alkoholikiem...

                          Comment

                          • Stomka
                            Gość
                            • 07-2010
                            • 123

                            Ale szczerze, nie patrzyłem na posty wcześniejsze, sam to wymyśliłem, dopiero teraz się skapnąłem

                            Comment

                            • wasyll
                              Senior
                              • 09-2008
                              • 1823

                              To dobrze wymyśliłeś. W ten sposób można stworzyć naprawdę piękne albumy, a jeśli będziesz chciał wymienić jakaś podstawkę to w najgorszym wypadku wykosztujesz się 10gr na nową koszulkę
                              Układam w ten sposób, że do jednej koszulki wchodzi 6 kwadratowych, 4 okrągłe lub 4 korkowe podstawki
                              www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                              Comment

                              • kerry1987
                                Junior
                                • 02-2011
                                • 17

                                Witam, jestem tutaj nowy, ale troszkę sie interesuje birofilistyką. Z podstawkami poradziłem sobie tak - Segregatory po np. Easy English czy Polica, oklejone plakatami bądz naklejkami piwnymi, w środku najzwyklejsze koszulki, które własnoręcznie obszywam igłą i nitką Męczące, wręcz nudne zajęcie, ale trza o nie dbać. Teraz się wziąłem za uzupełnianie strony, zapraszam do oglądania - www.piwa.swiata.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎