Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak przechowywać podstawki?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wasyll
    Senior
    • 09-2008
    • 1823

    Igła i nitka, to faktycznie musi być nuda. Spróbuj zszywaczem się pobawić - szybko, tanio i całkiem estetycznie
    www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

    Comment

    • genea
      Senior
      • 02-2006
      • 1515

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kerry1987 Wyświetlenie odpowiedzi
      własnoręcznie obszywam igłą i nitką
      W XXI wieku wypadałoby skorzystać z maszyny do szycia No, ale jak to się mówi, każdemu wedle potrzeb
      Przy okazji witam "sąsiada"
      Last edited by genea; 02-02-2011, 19:13.
      Zbieram wszystko związane z browarem Stella Artois.
      Bractwo Piwne

      Czasami najlepszym wyjściem jest wyjście na piwo...
      Wolę być znanym piwoszem niż anonimowym alkoholikiem...

      Comment

      • Fala
        Senior
        • 07-2004
        • 671

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Petrax Wyświetlenie odpowiedzi
        ... kolekcję przeglądam na ogół wirtualnie - skan na komputerze. Rzeczywiste eksponaty wyjmuję raczej sporadycznie i w wyjątkowych okazjach - zbyt częste operowanie nimi niszczy je (ścierają się, blakną).
        Wszystko prawda, ale nie ma to jak od czasu do czasu dotknąć takiego wafla i poczuć zapach starego papieru (a czasem i resztek piwa, które na nim zostało)
        Ja trzymam w pudełkach kartonowych, posegregowane na państwa i ułożone alfabetycznie.
        Napis: "ściągnięto 99%" cieszy tylko przez pierwsze pół godziny.
        Admin ma zawsze rację

        PIWOSZE WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ

        Comment

        • Misiu_PM
          Senior
          • 03-2006
          • 201

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Fala Wyświetlenie odpowiedzi
          Wszystko prawda, ale nie ma to jak od czasu do czasu dotknąć takiego wafla i poczuć zapach starego papieru (a czasem i resztek piwa, które na nim zostało)
          Ja trzymam w pudełkach kartonowych, posegregowane na państwa i ułożone alfabetycznie.
          Dotykać to można dublety ponieważ ich mniej szkoda, a zapach ten sam
          A i przy przęglądaniu kolekcji dziecko może sobie coś wyciągnąć i chcieć posmakoować (znam z własnego doświadczenia). Zdrowie zbieraczy
          Moja kolekcja: http://kolekcja-midura.pl

          Comment

          • genea
            Senior
            • 02-2006
            • 1515

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Misiu_PM Wyświetlenie odpowiedzi
            Dotykać to można dublety ponieważ ich mniej szkoda, a zapach ten sam
            A i przy przęglądaniu kolekcji dziecko może sobie coś wyciągnąć i chcieć posmakoować (znam z własnego doświadczenia). Zdrowie zbieraczy
            Gorsze od głodnego dziecka jest dziecko z ciągotami artystycznymi i kredką w ręku
            Zbieram wszystko związane z browarem Stella Artois.
            Bractwo Piwne

            Czasami najlepszym wyjściem jest wyjście na piwo...
            Wolę być znanym piwoszem niż anonimowym alkoholikiem...

            Comment

            • wasyll
              Senior
              • 09-2008
              • 1823

              Ze względu na sporą ilość podstawek korkowych i to, że powodują one duże nierówności w segregatorze oraz szybko niszczą zwykłe koszulki, szukam jakiegoś sposobu na ich przechowywanie (chwilowo pudełko po butach ).

              Może ktoś wrzucić zdjęcie (choćby na maila, wasyll@op.pl ), jak prezentują się wafle w koszulkach na płyty CD oraz zdjęcia?

              Ma ktoś dostęp do koszulek na dyskietki? W ogóle ich już nie widzę, a chyba dobre by to było rozwiązanie.

              Niby na allegro są koszulki do kupienia na sztuki, ale wydają mi się być za małe na korki, album też jest, ale też mam obawy, czy podstawki tam wejdą, bo wymiar jest tak na styk, a do tego jeszcze poprawka na grubość korka.
              www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

              Comment

              • Benekex2
                Member
                • 05-2012
                • 45

                Ja ciągle szukam koszulek które były by dzielone na 6 lub chociaż 4 częsci ... jedynie co znalazłem to koszulki na cd - 3 szt na koszulke i na zdjęcia tez 3 szt ale nie jestem do tego przekonany. Z drugiej strony nie podoba mi sie zszywanie koszulek, brzydki i nie zbyt trwale to wygląda ... Czy są inne opcje jak zakup zgrzewarki ?
                Zbieram podstawki piwne z całego świata -> zainteresowanych zapraszam do kontaktu

                Comment

                • Mafar
                  Senior
                  • 04-2003
                  • 1262

                  Dobre na podstawki są takie koszulki
                  Polakom gratulujemy Brackiego

                  Gdy rozum śpi budzą się demony

                  Comment

                  • wasyll
                    Senior
                    • 09-2008
                    • 1823

                    Te już są konkretne i wcale nie takie drogie.

                    Benekex2, zszyte wcale nie są takie brzydkie, jak wszystko równo zrobisz i nie będizesz się z tym szarpał to wyjdzie piękny album.
                    www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                    Comment

                    • Benekex2
                      Member
                      • 05-2012
                      • 45

                      no nie wiem czy nie takie drogie ... 96pln za koszulki na 400podstawek ... to juz zgrzewarka wyjdzie taniej

                      http://allegro.pl/zgrzewarka-proznio...629698101.html - to by chyba sie nadało zeby koszulke zwykłą zgrzać jak myslicie ?
                      Last edited by Benekex2; 20-09-2012, 22:48.
                      Zbieram podstawki piwne z całego świata -> zainteresowanych zapraszam do kontaktu

                      Comment

                      • grzeber
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 2868

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wasyll Wyświetlenie odpowiedzi
                        Ze względu na sporą ilość podstawek korkowych i to, że powodują one duże nierówności w segregatorze oraz szybko niszczą zwykłe koszulki, szukam jakiegoś sposobu na ich przechowywanie (chwilowo pudełko po butach ).
                        W jaki sposób korkowe podstawki niszczą Ci koszulki? Pierwszy raz o tym słyszę?
                        Polecam używanie jak najgrubszych koszulek np: Esselte 23743. U mnie sprawdzają się bardzo fajnie w komplecie ze zszywaczem na długim ramieniu.
                        pozdrawiam
                        www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                        Comment

                        • wasyll
                          Senior
                          • 09-2008
                          • 1823

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Benekex2 Wyświetlenie odpowiedzi
                          no nie wiem czy nie takie drogie ... 96pln za koszulki na 400podstawek ... to juz zgrzewarka wyjdzie taniej
                          Ja mówię tylko o korkowych, tych 400 sztuk nie naliczę na bank.

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzeber Wyświetlenie odpowiedzi
                          W jaki sposób korkowe podstawki niszczą Ci koszulki? Pierwszy raz o tym słyszę?
                          Polecam używanie jak najgrubszych koszulek np: Esselte 23743. U mnie sprawdzają się bardzo fajnie w komplecie ze zszywaczem na długim ramieniu.
                          Naciągają materiał, na którym 'wisi' koszzulka - te dziurki w które wchodzą ringi z segregatora. Po jakimś czasie się rwą. Stosowałem zwykłe bantexy, ale nie zawsze korki mi się mieściły (po 6 sztuk).
                          Krypol podesłał mi maila ze zdjęciami i w te koszulki po 1,50zł/szt. na allegro korki wchodzą na luzie, także chyba na nie postawię.
                          www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                          Comment

                          • Benekex2
                            Member
                            • 05-2012
                            • 45

                            no widzicie ja cały czas zaastanawiam się nad przechowywaniem zwyłych podstawek choc korków mam tylko kilka. Mówie nie dawno zacząłem przygode ze zbieraniem i mam dopiero koło 500szt. Ale chce sobie opracować sposób przechowywania który będzie dobry nawet za 30lat. Żeby później nie zdarzyła się taka sytuacja ze beda to musiał wszystko robic od nowa.

                            A jak mówie zszywki wyglądaja dużo gorzej niz zgrzewane a kolekcja musi się również prezentować nie ?

                            Tak się zaastanawiam nad tym: http://allegro.pl/zgrzewarka-proznio...629698101.html Ciekaw jestem czy to sie nada do koszulek skoro jest do foli spożywczej i cena jest niezła.
                            Zbieram podstawki piwne z całego świata -> zainteresowanych zapraszam do kontaktu

                            Comment

                            • zeko
                              Senior
                              • 07-2004
                              • 708

                              Na podstawki nadają się również te koszulki. Wykonane z grubej folii.
                              Polakom gratulujemy BRACKIEGO
                              "Jest jedna zasadnicza rzecz określająca wyjątkowość człowieka - pasja"
                              http://picasaweb.google.com/d.jochman

                              Comment

                              • Misiu_PM
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 201

                                Zastanów się nad sposobem układania podstawek. Jeśli będziesz chciał układać według katalogu np. Radka Kwietnia, to będziesz musiał zostawiać miejsce na brakujące wzory. Łatwiej w koszulkach na zdjęcia, które przedstawił Mafar lub Zeko. Zawsze można przełożyć w inne miejsce, gdy kolekcja się powiększy.

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Benekex2 Wyświetlenie odpowiedzi
                                no widzicie ja cały czas zaastanawiam się nad przechowywaniem zwyłych podstawek choc korków mam tylko kilka. Mówie nie dawno zacząłem przygode ze zbieraniem i mam dopiero koło 500szt. Ale chce sobie opracować sposób przechowywania który będzie dobry nawet za 30lat. Żeby później nie zdarzyła się taka sytuacja ze beda to musiał wszystko robic od nowa.

                                A jak mówie zszywki wyglądaja dużo gorzej niz zgrzewane a kolekcja musi się również prezentować nie ?

                                Tak się zaastanawiam nad tym: http://allegro.pl/zgrzewarka-proznio...629698101.html Ciekaw jestem czy to sie nada do koszulek skoro jest do foli spożywczej i cena jest niezła.
                                Moja kolekcja: http://kolekcja-midura.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎