Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

I Ankieta kolekcjonerów polskiego szkła piwnego.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Shlangbaum
    Senior
    • 03-2005
    • 5828

    I Ankieta kolekcjonerów polskiego szkła piwnego.

    Naśladując kolekcjonerów wafli, etykiet i kapsli, chciałbym zająć się ankietami szklanymi. Byłyby w nich notowane szklanki, pąkale, kufle i butelki (jak chcecie) z polskich browarów oraz z browarów, które znajdują/znajdowały się na dzisiejszym terytorium Polski. Na komentarze czekam kilka dni i w razie pozytywnego odzewu zamieszczę formularz.
    69
    Tak, całego szkła.
    33,33%
    23
    Tak, ale bez butelek.
    59,42%
    41
    Nie, to nienajlepszy pomysł.
    7,25%
    5

    Krakowski Konkurs Piw Domowych !
  • zAjkA
    Senior
    • 12-2004
    • 1089

    #2
    Wg. mnie strzał w dziesiątkę. W pełni popieram pomysł Shlangbauma.
    Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

    Comment

    • Shlangbaum
      Senior
      • 03-2005
      • 5828

      #3
      Dobra. Udało mi się zrobić formularz obejmujący na razie 103 browary. Poczekam jeszcze na ewentualne wypowiedzi i zamieszczę go.

      Krakowski Konkurs Piw Domowych !

      Comment

      • remfire
        Senior
        • 03-2004
        • 1334

        #4
        Poniewaz nie śledzę dyskusji zwiazanych z etykietami , waflami itp. prosiłbym ( o ile to mozliwe ) o wyjasnienie w kilku słowach lub zdaniach jak mam rozumiec "ankietowanie szkła". Cos mi tam świta w głowie , ale wole sie upewnic czy moje mysli pokrywaja się z myslami pomysłodawcy.
        Jednak kazdy pomysł dotyczacy szkła jest godny uwagi , więc popieram go od razu 9 chociaz tymczasowo troche w ciemno

        Comment

        • Krzysiu
          Krzysiu
          • 02-2001
          • 14936

          #5
          Co to są
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
          ... pąkale ...
          ?

          A może jakiś regulamin, ogólne zasady czy coś w tym rodzaju? Na początku lat dziewięćdziesiątych jedno logo lepiono na wielu rodzajach szklanek - nie dlatego, że ktoś tak wymyślił, tylko dlatego, że przyklejano rozrywkowo, do czego sie dało i co było w sklepie. Takie rzeczy też chcesz ewidencjonować?

          Comment

          • Lacriferno
            Senior
            • 07-2005
            • 783

            #6
            Pomysł jest dobry. Pozostaje tylko czekać na rozwój wydarzeń .

            Comment

            • marcopolok
              Senior
              • 10-2001
              • 2334

              #7
              dobry pomysł, w razie czego chętnie pomogę
              bez brody...

              Comment

              • Smok
                Junior
                • 12-2002
                • 2

                #8
                Pomysł bardzo dobry. A jak pojawi się pierwsza ankieta to i pewnie w najbliższej przyszłości katalog szkła.

                Comment

                • koniu
                  Senior
                  • 12-2003
                  • 151

                  #9
                  ankieta

                  Nie jestem potentatem w ilości szkła ale popieram.

                  Comment

                  • Shlangbaum
                    Senior
                    • 03-2005
                    • 5828

                    #10
                    Proszę o komentarz poniższego zarysu regulaminu

                    Coraz bardziej skłaniam się do tego by zająć się szkłem bez butelek. Z tego prostego powodu, że to zupełnie inna materia. Butelki dotyczą w większej ilości niemieckojęzycznych browarów przedwojennych. Natomiast szklanki, pąkale (czy pokale jak Krzysiu woli) i kufle to znowuż w większości polskie browary powojenne. Długa więc lista, taka która zawarłaby browary ze znanymi okazami butelek i innego szkła byłaby o wiele bardziej kłopotliwa. Do tego nowe znaleziska butelek jakich jescze nie znano zdarzają się częściej niż starych kufli. Natomiast nowe szklanki, pąkale (czy pokale jak Krzysiu woli) i kufle dopisuje się do statystyk znanych już browarów. Jednym słowem: w sprawie butelek potrzeba specjalisty od butelek.

                    A co do zasad,co umieszczać w ankiecie:
                    1. szklanki, pąkale, kufle z polskich browarów
                    2. szklanki, pąkale, kufle z niemieckich browarów które znajdowały się na dzisiejszym terytorium Polski
                    3. szklanki, pąkale i kufle z knajp i tawern z logo browarów
                    4. szklanki, pąkale i kufle okolicznościowe z logo browarów (giełdy, imprezy sportowe, itp.)
                    5. szklanki, pąkale i kufle pochodzące ze sprzedaży sklepowej z logo browarów

                    W ankiecie proszę nie zamieszczać:
                    1. szklanek, pąkali i kufli wykonanych samemu
                    2. szklanek, pąkali i kufli, o których posiadamy więdzę, że zostały wykonane metodami domowymi nie przez właścicieli browarów
                    3. szklanek, pąkali i kufli, o których posiadamy więdzę, że zostały wykonane w Polsce lub zagranicą jako falsyfikaty w celu sprzedaży straganowej lub aukcyjnej

                    Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                    Comment

                    • Mafar
                      Senior
                      • 04-2003
                      • 1262

                      #11
                      Moim zdaniem powinno umieszczać się szkło otrzymane w knajpach na promocjach i w browarach. Nie powinno się umieszczać szkła zakupionego w supermarketach i sklepach ze szkłem.
                      Polakom gratulujemy Brackiego

                      Gdy rozum śpi budzą się demony

                      Comment

                      • Shlangbaum
                        Senior
                        • 03-2005
                        • 5828

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mafar
                        Moim zdaniem powinno umieszczać się szkło otrzymane w knajpach na promocjach i w browarach. Nie powinno się umieszczać szkła zakupionego w supermarketach i sklepach ze szkłem.
                        Zasadniczo zgadzam się co do Twoich intencji. Ale jak tu odróżnić takie szkło z przełomu lat 80. i 90. kiedy była samowolka i Krosno wypuszczało sporo szkła sklepowego i namieszało w temacie

                        Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                        Comment

                        • e-prezes
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 19167

                          #13
                          moim skromnym zdaniem (a żaden ze mnie kolekcjoner szkła), należy uwzględnić tylko szkło, które było cechowane. w przeciwnym wypadku będzie tam wiele kolektybiliów, które zostały zrobione, albo krótkoseryjnie (kalka), albo masowo dla sklepów (pewnie też tak samo).

                          Comment

                          • pieczarek
                            zwykle cham i prostak
                            • 06-2001
                            • 5011

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
                            pąkale (czy pokale jak Krzysiu woli)
                            Bardzo mi się podoba, że w Krakowie używa się określenia pąkal. Tak robi od zawsze e-prezes, pewnie za nim Shlangbaum i jeden raz opolanin TomaszFK. To ciekawe i miłe zróżnicowanie regionalne. Ale w ogólnopolskiej ankiecie proponuję stosować określenia zrozumiałe w całym kraju. Po co wpędzać w stresy młodych kolekcjonerów, którzy nie będą mogli spać na okoliczność "niemania" ani jednego pąkala.

                            Comment

                            • Shlangbaum
                              Senior
                              • 03-2005
                              • 5828

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pieczarek
                              Bardzo mi się podoba, że w Krakowie używa się określenia pąkal. Tak robi od zawsze e-prezes, pewnie za nim Shlangbaum i jeden raz opolanin TomaszFK. To ciekawe i miłe zróżnicowanie regionalne. Ale w ogólnopolskiej ankiecie proponuję stosować określenia zrozumiałe w całym kraju. Po co wpędzać w stresy młodych kolekcjonerów, którzy nie będą mogli spać na okoliczność "niemania" ani jednego pąkala.
                              He he, faktycznie za e-prezesm powtarzam bo mi się spodobało, ale jak potrzeba to wrócę z LajboCKowej gwary na język literacki

                              Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎