Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciekawa aukcja na allegro !

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • waclaw67
    Senior
    • 06-2009
    • 485

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Paco Wyświetlenie odpowiedzi
    I cena kufla zawyżona, odprysk w bardzo nieciekawym miejscu. Kufel zakupiony z nastawieniem na zysk
    I to dobry./zysk/
    A sprzedawałem go,tylko z myślą o wzbogaceniu kolekcji,któregoś z Kolegów z naszego forum.

    Comment

    • K__J
      Senior
      • 04-2003
      • 127

      A ja chciałem kupić do kolekcji... Szkoda, bo teraz już dla zasady nie kupię!

      Comment

      • smes
        Senior
        • 09-2006
        • 615

        O zysku można mówić w przypadku szklanki Piwo Leszczyńskie.
        Ile kosztowała kolekcja że tu mowa o jakimś zysku? Kufel jest wystawiony po kosztach całkowitych. Jest potrzeba gotówki, to się sprzedaje. Jeżeli się myśli (jak usłyszałem) że pozostałe kufle tej kolekcji to ceny od 10 do 40 zł/sztuka, to słowa "zysk", wcale mnie nie dziwią. My sprzedamy wszystko, za symboliczną stówkę! Pisać na PW.
        Zbieram przedmioty związane z Tyskimi Browarami. Jeżeli coś masz, pisz xolay@o2.pl

        Comment

        • tyskikufel
          Senior
          • 04-2003
          • 772

          Na każdy rodzaj kolekcjonerstwa trzeba mieć czas i pieniądze,proporcje zależą od stanu portfela, albo dużo się szuka po starociach , rozlewniach itp albo kupuje wydając bilety narodowego banku polskiego

          Comment

          • darek99
            Senior
            • 04-2002
            • 2147

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tyskikufel Wyświetlenie odpowiedzi
            Na każdy rodzaj kolekcjonerstwa trzeba mieć czas i pieniądze,proporcje zależą od stanu portfela, albo dużo się szuka po starociach , rozlewniach itp albo kupuje wydając bilety narodowego banku polskiego
            Szukanie po strychach też jest kosztowne, benzyna, noclegi a jak już się coś trafi na którymś tam wyjeździe to też trzeba zapłacić właścicielowi.
            Czymże jesteś śmierci ! Gdzie jest twój oścień?
            Skoro my istniejemy, śmierć jest nieobecna,
            skoro tylko śmierć się pojawi nas już nie ma.
            Epikur z Samos.

            Comment

            • tyskikufel
              Senior
              • 04-2003
              • 772

              Dla Ciebie próżność a dla innego hobby , bo szukając eksponatów do kolekcji trzeba ruszyć też głową szukając ciekawych informacji na temat związany z daną dziedziną, a że nie można wszystkiego wygrzebać na strychu starego browaru to trzeba też kupić, ale jak mawiał pewien mądry polak.
              człowiek który coś zbiera jest szczęśliwszy od tego co nic nie kolekcjonuje

              Comment

              • pizmak666
                Senior
                • 12-2006
                • 1898

                „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

                "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

                Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

                Comment

                • smes
                  Senior
                  • 09-2006
                  • 615

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tyskikufel Wyświetlenie odpowiedzi
                  Na każdy rodzaj kolekcjonerstwa trzeba mieć czas i pieniądze,proporcje zależą od stanu portfela, albo dużo się szuka po starociach , rozlewniach itp albo kupuje wydając bilety narodowego banku polskiego
                  Jeździłem po takich śląskich rozlewniach (i nie tylko) jakieś 5,6 lat temu. Nie zdobyłem nic ciekawego. Podobno przedemną było już parę znanych mi kolekcjonerów, ale to były lata 90. Butelki czy kufle były tłuczone, czy całymi przyczepami wywożone do Huty Szkła. Ktoś powie, że skoro ostatnio jest wypływ jednych i tych samych tyskich podstawek w już śmiesznych cenach, to ktoś taki strych obrabował. Obrabował, ale nie żaden laik, tylko handlarz, którego pamiętam z mojej pierwszej giełdy w Bytomiu. Giełdy staroci na dzień dzisiejszy wyglądają tak, że jest sporo cwaniaczków szukających okazji z różnych dziedzin. Mają ze sobą laptopy z podłączeniem do internetu. Sprawdzają, i jak jest okazja, kupują. Czyli konkurencja jest duża. Zdobycie czegoś do kolekcji w dobrej cenie, graniczy z cudem.
                  Kolekcja a allegro? Dzisiaj można kupić przeciętną kolekcję w naprawdę dobrej cenie. Jednak zdobycie naprawdę dobrej sztuki czegokolwiek, to wydatek +1 tysiąc złotych.
                  Jeżeli chodzi o Śląsk, to przeszukiwanie strychów czy rozlewni na dzień dzisiejszy, to wspomnienia kolekcjonerów 40+.
                  Zbieram przedmioty związane z Tyskimi Browarami. Jeżeli coś masz, pisz xolay@o2.pl

                  Comment

                  • smes
                    Senior
                    • 09-2006
                    • 615


                    Bardzo rzadki wzór kufla tyskiego w dobrej cenie.
                    Zbieram przedmioty związane z Tyskimi Browarami. Jeżeli coś masz, pisz xolay@o2.pl

                    Comment

                    • smes
                      Senior
                      • 09-2006
                      • 615

                      Reklamy prasowe z Warszawy


                      I Nektar Radom, który ostatnio poszedł za 500 złotych (to ta sama butla)
                      Last edited by smes; 08-05-2013, 19:55.
                      Zbieram przedmioty związane z Tyskimi Browarami. Jeżeli coś masz, pisz xolay@o2.pl

                      Comment

                      • pizmak666
                        Senior
                        • 12-2006
                        • 1898

                        „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

                        "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

                        Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

                        Comment

                        • smes
                          Senior
                          • 09-2006
                          • 615

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pizmak666 Wyświetlenie odpowiedzi
                          pizmak666 tak jak masz w swoim opisie "Bić kurwy i złodziei, mości hrabio."
                          Dodałeś bardzo ładny szyld z Rybnika, który kiedyś już był wystawiany na allegro, ale nie sprzedał się w satysfakcjonującej cenie (podbijającej zresztą przez znajomych sprzedającego). Ten szyld sprzedaje ten sam gość (tyle że pod innym nickiem), który sprzedawał po raz któryś z kolei, podbijane przez swoich znajomych szyldy:



                          A więc uwaga na tego pana, który wszystkie aukcje wystawia od 1 zł, ale nie odda niczego w dobrej cenie. Informacja pewna 100%!
                          Zbieram przedmioty związane z Tyskimi Browarami. Jeżeli coś masz, pisz xolay@o2.pl

                          Comment

                          • pizmak666
                            Senior
                            • 12-2006
                            • 1898

                            Coś dla ARTa http://allegro.pl/szyld-oppelner-act...250763486.html
                            „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

                            "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

                            Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

                            Comment

                            • ART
                              mAD'MINd
                              • 02-2001
                              • 23799

                              Dzięki
                              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                              Comment

                              • krypol85
                                Senior
                                • 05-2011
                                • 177

                                Ktoś chce zarobić na naiwności hehe nie pierwszy raz :P
                                Moja kolekcja:
                                http://krypol85.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎