Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciekawa aukcja na allegro !

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Kryzys_Finansowy
    Member
    • 02-2009
    • 58

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piwowar Wyświetlenie odpowiedzi
    Najbardziej szkoda starego kufla, który został zniszczony. Taki piękny, ręcznie malowany Gambrinus na niemieckiej aukcji przyniósł by pewnie ze 100 - 150 euro.
    Nie wiadomo, czy kufel jest oryginalnie połączony z deklem. Śmiem wątpić. Dlatego nie wydaje się, że zniszczenie samego szkła to taka strata dla birofilistyki.

    Comment

    • smes
      Senior
      • 09-2006
      • 615

      Zbieram przedmioty związane z Tyskimi Browarami. Jeżeli coś masz, pisz xolay@o2.pl

      Comment

      • pizmak666
        Senior
        • 12-2006
        • 1898

        Widzę promocja już się zaczęła bo za pierwszym razem było 10 tys.
        „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

        "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

        Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

        Comment

        • Grothesk
          Senior
          • 11-2005
          • 811

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Micho441 Wyświetlenie odpowiedzi
          Witam.
          Pytanie: od czego jest ten kapsel.Pytałem sprzedającego ale milczy.
          http://allegro.pl/niepiwny-o-2-nieka...107724864.html
          Skoro OAZA, to pewnie od wina. ;-)

          Comment

          • Cooper
            Senior
            • 11-2002
            • 6055

            Jakiś kompletny baran. Ta jak to dobrze napisał "tabliczka" jest miniaturowej wielkości co widać po proporcjach wkrętów na niej a pozatym coś nie zająknął się kompletnie o jej wymiarach. Już kiedyś była taka na ebay. Tak nawiasem mówiąc nie dałbym głowy że nie jest to jakiś współczesny wyrób chiński lub niemiecki coś a la tyskie reprinty po podobnych gabararytach sprzed około 15 lat chodzące po około 5-10 pln.
            Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
            1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

            Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

            Comment

            • Kryzys_Finansowy
              Member
              • 02-2009
              • 58

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika beerek62 Wyświetlenie odpowiedzi
              Teraz ta szkarada stała się antykiem sprzed 1900 roku

              Comment

              • beerek62
                Senior
                • 04-2010
                • 1036

                Numerowane podstawki, limitowane kapsle, etykiety z numerami a teraz jeszcze to. Świat się przewraca. Może chociaż ten "szczytny cel" będzie usprawiedliwieniem.
                Beerkowa kolekcja polskiego szkła piwnego
                Poszukuję : 1) szklanka Browar Soma w Warszawie

                Comment

                • Cooper
                  Senior
                  • 11-2002
                  • 6055

                  Niestety ale poziom birofiliów właśnie między innymi przez takie chałupnicze i pokątne "limity" spada. Coraz więcej podejrzanych edycji a w tym przypadku nawet problem z ewentualnym zaszeregowaniem do danego browaru.
                  Ten "szczytny cel" każdy może se w aukcji napisać i mieć na myśli cokolwiek chce, ale w sumie jest zdjęcie więc widziały gały co licytowały...
                  Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                  1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                  Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                  Comment

                  • K__J
                    Senior
                    • 04-2003
                    • 127

                    Patrząc na tę aukcję dochodzę do wniosku, że kolekcjonerstwo birofiliów w Polsce doszło już chyba do ściany!
                    Ale co jest za nią? Brrrr... chyba nie chcę wiedzieć...
                    Tylko dlaczego parafrazując pewnego klasyka "ciemny lud to kupuje"?!?!?

                    Comment

                    • DJ_Stas
                      Member
                      • 03-2008
                      • 39

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika beerek62 Wyświetlenie odpowiedzi
                      Numerowane podstawki, limitowane kapsle, etykiety z numerami a teraz jeszcze to. Świat się przewraca. Może chociaż ten "szczytny cel" będzie usprawiedliwieniem.
                      A myślałem, że takie numery to tylko w podstawkach. Następny, co to będzie zarabiał na gadżetach a nie na piwie - tfu.
                      Dobrze, że zbieram tylko PRL i starsze szkła.

                      Comment

                      • genea
                        Senior
                        • 02-2006
                        • 1515

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika beerek62 Wyświetlenie odpowiedzi
                        Może chociaż ten "szczytny cel" będzie usprawiedliwieniem.
                        Pytanie tylko czy przekaże całą kwotę Tego już nie napisał Jeszcze się okaże że na "szczytny cel" zostało przekazane zawrotne 3 zł
                        Zbieram wszystko związane z browarem Stella Artois.
                        Bractwo Piwne

                        Czasami najlepszym wyjściem jest wyjście na piwo...
                        Wolę być znanym piwoszem niż anonimowym alkoholikiem...

                        Comment

                        • Krzysiu
                          Krzysiu
                          • 02-2001
                          • 14936

                          To, że właściciel browaru wymyśla takie głupoty, jestem w stanie zrozumieć. W końcu to kasa, być może większa niż z piwa. Ale że są frajerzy, którzy takie coś kupują za naprawdę abstrakcyjne pieniądze, tego zrozumieć nie potrafię.

                          Comment

                          • tristan_tzara
                            Senior
                            • 12-2007
                            • 1038

                            Tylko w świecie birofiliów ludzie nie lubią limitowanych i numerowanych wydań? Bo ja jeszcze kolekcjonuje płyty winylowe i komiksy. Tam numerowane limity są normalne i każdemu zależy aby je mieć. Wartość zwiększa to mocno(po latach). Sam mam płyty które wyszły nawet w nakładach około 20 sztuk. Czemu kolekcjonerstwo szkła miało by być inne? Chyba każdemu kolekcjonerowi zależy aby mieć coś wyjątkowego.

                            Comment

                            • Cooper
                              Senior
                              • 11-2002
                              • 6055

                              Jeśli wyjątkowość ma polegać na sztucznym i relatywnie tanim i prostym jej nabiciu w (z góry) czysto komercyjnym celu przez emitenta (w tym przypadku browar) a nie np na tym że z wielu wydanych (identycznych) egzemplarzy po wielu latach zachował się np tylko 1 egzemplarz to ja taką wyjątkowość pie... i nie zamierzam dawać mu zarobić.
                              Wszelkie tego typu "limitowane" birofilia w większości przypadkow albo i we wszystkich, (teraz trudno mi ogarnąć pamięcią cały zbiór) olewam i zdobywam jedynie 1 przedmiot niezależnie jaki numer on posiada. Oczywiście jeśli mam prawo wyboru to conajwyżej wybiorę sobie jakiś "atrakcyjniejszy" numer możliwie zbliżony do 001 lub jakiejś równej liczby. Tak symbolicznie.
                              Jestem pewnien że ze względu na postępującą komercjalizację (i to w tym najgorszym sensie) birofilistyki takie "limitowane okazy" będą wydawane coraz częściej.
                              Last edited by Cooper; 20-03-2015, 08:06.
                              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                              Comment

                              • Piwowar
                                Senior
                                • 05-2001
                                • 2543

                                A ja się zastanawam, czy sobie nie kupić sprzętu do grawerowania. Szklanki i kufle już mam.
                                Archiwum piwne

                                Poznaj
                                http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                                Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                                Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎