Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciekawa aukcja na allegro !

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Mafar
    Senior
    • 04-2003
    • 1262

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ataszl1969 Wyświetlenie odpowiedzi
    PW podstawki z Żywca są tyle warte? Od niedawna obserwuję aukcje i nie mogę się zorientować za ile można i za ile warto kupić???
    Podstawka poszła dość tanio.
    Polakom gratulujemy Brackiego

    Gdy rozum śpi budzą się demony

    Comment

    • solfernus
      Senior
      • 08-2004
      • 1025

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mafar Wyświetlenie odpowiedzi
      Podstawka poszła dość tanio.
      To zależy dla kogo.
      Ale patrząc z drugiej strony to rzadki wzór w dość dobrym stanie i jak ktoś cierpi na nadmiar
      gotówki mógłby dać więcej. Szczególnie jak by mu zależało
      Zbieram podstawki piwne po 1 szt z każdego browaru powiązanego z Polską, oraz po 1 szt z każdego państwa świata.

      Comment

      • ataszl1969
        Junior
        • 05-2015
        • 4

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mafar Wyświetlenie odpowiedzi
        Podstawka poszła dość tanio.
        Ile mogła kosztować gdyby poszła drogo?

        Comment

        • Mafar
          Senior
          • 04-2003
          • 1262

          Ponad 1500 zł
          Polakom gratulujemy Brackiego

          Gdy rozum śpi budzą się demony

          Comment

          • ataszl1969
            Junior
            • 05-2015
            • 4

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika solfernus Wyświetlenie odpowiedzi
            To zależy dla kogo.
            Ale patrząc z drugiej strony to rzadki wzór w dość dobrym stanie i jak ktoś cierpi na nadmiar
            gotówki mógłby dać więcej. Szczególnie jak by mu zależało
            Istnieje jakiś katalog PW podstawek z Żywca? Jeśli tak to gdzie go szukać?

            Comment

            • ataszl1969
              Junior
              • 05-2015
              • 4

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mafar Wyświetlenie odpowiedzi
              Ponad 1500 zł
              W archiwum allegro znalazłam aukcję innego wzoru z Arcyksiążęcego Browaru która w 2012 poszła za 2600. Jak ocenić wartość poszczególnych wzorów? Do jakiej kwoty warto się licytować. Ktoś mi powiedział że oba wzory obecnie mogą być warte ponad 3 tyś każdy. Czy to możliwe?

              Comment

              • solfernus
                Senior
                • 08-2004
                • 1025

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ataszl1969 Wyświetlenie odpowiedzi
                Istnieje jakiś katalog PW podstawek z Żywca? Jeśli tak to gdzie go szukać?
                Istnieje katalog podstawek polskich Radka Kwietnia i tam są prawie wszystkie podstawki. Nie tylko z Żywca ale i z innych browarów. Jest też na browar.biz w dziale kolekcjonerstwo dział z podstawkami. Jak sam zobaczysz nie ma tej podstawki w tym dziale.
                Nie ma się co ekscytować akurat tą podstawką. Są podstawki których wartość jest o wiele większa.
                Zbieram podstawki piwne po 1 szt z każdego browaru powiązanego z Polską, oraz po 1 szt z każdego państwa świata.

                Comment

                • smes
                  Senior
                  • 09-2006
                  • 615

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mafar Wyświetlenie odpowiedzi
                  Podstawka poszła dość tanio.
                  Ta aukcja została zakończona przed czasem, więc poszła wg mnie więcej.
                  Last edited by smes; 30-05-2015, 08:30.
                  Zbieram przedmioty związane z Tyskimi Browarami. Jeżeli coś masz, pisz xolay@o2.pl

                  Comment

                  • Cooper
                    Senior
                    • 11-2002
                    • 6055

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ataszl1969 Wyświetlenie odpowiedzi
                    W archiwum allegro znalazłam aukcję innego wzoru z Arcyksiążęcego Browaru która w 2012 poszła za 2600. Jak ocenić wartość poszczególnych wzorów? Do jakiej kwoty warto się licytować. Ktoś mi powiedział że oba wzory obecnie mogą być warte ponad 3 tyś każdy. Czy to możliwe?
                    Ze starymi podstawkami jest identycznie jak z innymi starociami na rynku kolekcjonerskim. Nie ma sztywnych cen. Wszystkie opierają się na rzadkości danych walorów, często też ich atrakcyjności wyglądu. Jak wszędzie trzeba po prostu się znać, być w temacie by wiedzieć ile mniejwiecej można dać.
                    Kup sobie katalog jak chcesz. Nie ma w nim cen i pewnie nigdy nie będzie ale są, tak jak napisano wcześniej, prawie wszystkie znane obecnie podstawki i przynajmniej zobaczysz co istnieje u zbieraczy.
                    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                    Comment

                    • Kryzys_Finansowy
                      Member
                      • 02-2009
                      • 58

                      Heinrichau Schlossbrauerei

                      Ciekawostka:

                      Comment

                      • Cooper
                        Senior
                        • 11-2002
                        • 6055

                        Coś ten napis z deczka nowoczesną czcionką. Wydaje mi się że w tamtych czasach dominowały raczej kursywa lub gotyk.
                        Nie wiem też czy w dawnym niemieckim nie używano litery "β" zamiast ówczesnych "ss". Wiem że może z miejsca niepotrzebnie spiskuję ale przynajmniej koleś nie pajacuje z ceną.
                        Sam kufel widać że stary. Zastanawiam się jedynie nad wiekiem grawerowanego napisu.
                        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                        Comment

                        • smes
                          Senior
                          • 09-2006
                          • 615

                          Niepotrzebne teorie spiskowe, oczywiste że jest to grawer współczesny.
                          Zbieram przedmioty związane z Tyskimi Browarami. Jeżeli coś masz, pisz xolay@o2.pl

                          Comment

                          • Piwowar
                            Senior
                            • 05-2001
                            • 2543

                            Ktoś znów zadał sobie wiele trudu żeby zniszczyć stary kufel. Najgorsze jest to, że ktoś już na niego licytuje.
                            Archiwum piwne

                            Poznaj
                            http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                            Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                            Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

                            Comment

                            • pizmak666
                              Senior
                              • 12-2006
                              • 1898



                              To jakiś św. Graal kapslarzy???
                              „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

                              "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

                              Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

                              Comment

                              • MrGodiva
                                Member
                                • 11-2014
                                • 56

                                Odkryłem ostatnio jeden targ staroci w mojej okolicy. Gość sprzedaje tam szklanki i kufle po 0,50zł za sztukę a ma tego na oko z 200 lub 300 sztuk. Facet przypuszczalnie przywiózł z Niemiec jakąś kolekcję bo każda szklanka jest inna. Rzadko która się powtarza. Oprócz tego jest kilkadziesiąt glinianych/ceramiczych/fajansowych (nie znam się na tym) kufli. Wszystko o niemieckobrzmiących nazwach. Problem w tym, że ja się na tym nie znam bo birofilistyka mnie zupełnie nie interesuje... Mógłbym zrobić parę zdjęć i prosić Was o ocenę czy w ogóle gra warta jest świeczki?
                                Last edited by MrGodiva; 01-07-2015, 11:30.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎