Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciekawa aukcja na allegro !

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    4150,12 PLN. He, he, he ewidentnie rekord cenowy
    Obstawiałem że na pewno będą oferty na koniec aukcji ale nie osiągną raczej 3k a tutaj proszę
    Warto zapamiętać tą aukcję. Dla potomnych, jako że link niedługo zgaśnie wrzucam screen.

    Szkoda że allegro kompletnie zaczeło utajniac nicki klikających, przynajmniej po zakończeniu aukcji są niewidoczne.
    Attached Files
    Last edited by Cooper; 28-11-2015, 12:34.
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

    Comment

    • beerek62
      Senior
      • 04-2010
      • 1036

      Wystarczy kliknąć w "oferty kupna" i masz wszystkich klikających podczas aukcji.
      Beerkowa kolekcja polskiego szkła piwnego
      Poszukuję : 1) szklanka Browar Soma w Warszawie

      Comment

      • dzidek1960
        Senior
        • 01-2003
        • 1548

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika beerek62 Wyświetlenie odpowiedzi
        Wystarczy kliknąć w "oferty kupna" i masz wszystkich klikających podczas aukcji.
        Niestety nie jest tak pięknie jak piszesz. Nadal się otwierają tylko pierwszy i ostatni znak z nicku licytujących. Pełną listę licytujących ma tylko sprzedający w mailu.
        "Ma jednak kraj polski napój warzony
        z pszenicy, chmielu i wody, po polsku
        piwem zwany; a gdy nic nadeń lepszego
        do pokrzepienia ciała, jest nie tylko rozkoszą
        mieszkańców, lecz i cudzoziemców
        wybornym smakiem"
        Jan Długosz, Historie Piwne
        Moja strona www w początkowym okresie budowy

        Comment

        • darek99
          Senior
          • 04-2002
          • 2147

          Reklama KIJOK i JENSZ warta tyle co słabej jakości ksero kolorowe:
          Czymże jesteś śmierci ! Gdzie jest twój oścień?
          Skoro my istniejemy, śmierć jest nieobecna,
          skoro tylko śmierć się pojawi nas już nie ma.
          Epikur z Samos.

          Comment

          • darek99
            Senior
            • 04-2002
            • 2147

            Reklama KIJOK i JENSZ warta tyle co słabej jakości ksero kolorowe:
            Czymże jesteś śmierci ! Gdzie jest twój oścień?
            Skoro my istniejemy, śmierć jest nieobecna,
            skoro tylko śmierć się pojawi nas już nie ma.
            Epikur z Samos.

            Comment

            • beerek62
              Senior
              • 04-2010
              • 1036

              Ciekawy kufel z browaru P. Manikow w Puławach
              Beerkowa kolekcja polskiego szkła piwnego
              Poszukuję : 1) szklanka Browar Soma w Warszawie

              Comment

              • Cooper
                Senior
                • 11-2002
                • 6055

                Skąd pewność że to z browaru puławskiego ?
                Chyba nie dlatego że JEDYNIE 2 litery na kuflu pasują do inicjałów właściciela browaru ?
                Na znanej ecie z browaru Manikowa nie ma żadnych inicjałów a szczególnie w takim układzie graficznym jak na kuflu.
                Bez udowodnienia że to kufel z tego browaru, ma on wartość jak każdy z milionów no-nameowych kufli.

                Tak przy okazji. Tutaj z kolei mam mocne obiekcje że to eta piwna. Nie ma nazwy żadnego browaru a słowo Bier pojawia się tylko jako element loga wytwórni która z opisu wygląda mi na wytwórnię wód selterskich. Nazwa napoju to z kolei Champagner-Brause czyli ogólnie jakiś mocno gazowany napój bezalkoholowy.
                Co sądzicie ?
                Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                  Tak przy okazji. Tutaj z kolei mam mocne obiekcje że to eta piwna. Nie ma nazwy żadnego browaru a słowo Bier pojawia się tylko jako element loga wytwórni która z opisu wygląda mi na wytwórnię wód selterskich. Nazwa napoju to z kolei Champagner-Brause czyli ogólnie jakiś mocno gazowany napój bezalkoholowy.
                  Co sądzicie ?
                  Tak jest, jest to mocno gazowany napój bezalkoholowy, napis na logo "kain bier" to chyba znaczy "żadne piwo"
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • DJ_Stas
                    Member
                    • 03-2008
                    • 39

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika beerek62 Wyświetlenie odpowiedzi
                    Ciekawy kufel z browaru P. Manikow w Puławach
                    Czy ktoś mógłby się podzielić wiedzą jakie jest potwierdzenie tego, że to faktycznie kufel z Puław? Niestety sprzedający nie odpisuje na moje zapytanie o to, z czego wynika to przypisanie. Na pewno 10 osób zna odpowiedź na tę zagadkę bo tyle jest ofert w aukcji.

                    Comment

                    • Cooper
                      Senior
                      • 11-2002
                      • 6055

                      Sprzedający nie odpisuje bo nie potrafi udowodnić pochodzenia kufla. Są oferty więc siedzi cicho i liczy że cena finalna będzie wysoka.
                      Zawsze może ewentualnemu zdegustowanemu zwyciężcy odpisać że aukcja w trybie WGCB (widziały gały co brały) i tyle. I w sumie będzie miał rację choć tytuł nieprawdziwy wg mnie.
                      Wątpię by ktoś tutaj potwierdził wersję sprzedawcy ze względu na szczupłość materiału ikonograficznego z tego browaru czyli po prostu dowodu na powiązanie znaku z kufla z browarem w Puławach.
                      Conajwyżej można kwestionować argumentami wersję sprzedawcy co sam zrobiłem.

                      PS: Stasiu, skąd ta nainowść w wierze że licytujący wiedzą co licytują ? Część ofert to wbijanie bezpiecznej, niskiej ceny, część bezmyślne klikanie "bo inni klikają" i bezkrytyczna wiara w opis sprzedawcy. W końcu też nie można wykluczyć że ktoś klika tylko dla podbicia ceny i zrobienia ruchu na aukcji.
                      Last edited by Cooper; 09-12-2015, 15:48.
                      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                      Comment

                      • solfernus
                        Senior
                        • 08-2004
                        • 1025



                        Kolejny wzór z mini browaru bermudzkiego. Tym razem inna kolorystyka rewersu.
                        Myślę, że sprzedający dostałby lepszą cenę na ebayu niż na allegro
                        Zbieram podstawki piwne po 1 szt z każdego browaru powiązanego z Polską, oraz po 1 szt z każdego państwa świata.

                        Comment

                        • Cooper
                          Senior
                          • 11-2002
                          • 6055

                          Akurat ten sprzedający jest bardzo aktywny na ebayu więc może i tam sprzedaje albo z jakiegoś powodu ograniczył się z tą podstawką do naszego rynku.
                          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                          Comment

                          • maciek_beer
                            Junior
                            • 08-2009
                            • 28

                            Co do kufla z Puław to sprawdzałem w lokalnej literaturze czy cokolwiek jest i nic nie znalazłem. Sam mam taki kufel ale nigdy nie udało mi się jednoznacznie stwierdzić, że są to Puławy.

                            Pozdrawiam Maciek
                            Last edited by maciek_beer; 10-12-2015, 12:32.
                            zbieram wszystkie możliwe rzeczy z Browaru Toszek (Schlossbrauerei Tost/Toster Burg Brau)
                            w przygotowaniu kwerenda i monografia o browarze w Toszku
                            link do mojego zbioru: http://myvimu.com/profile/54564228-pyskowicebeer

                            Comment

                            • solfernus
                              Senior
                              • 08-2004
                              • 1025

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                              Akurat ten sprzedający jest bardzo aktywny na ebayu więc może i tam sprzedaje albo z jakiegoś powodu ograniczył się z tą podstawką do naszego rynku.
                              Ciekawa sugestia. Może zagraniczne rynki już się nasyciły :-) Swoja drogą jak parę lat temu kupowałem na ebayu swojego Dockyarda kosztował ok. 3 euro. I byłem chyba pierwszym kupującym. Ale potem jego cena wzrosła.
                              Zbieram podstawki piwne po 1 szt z każdego browaru powiązanego z Polską, oraz po 1 szt z każdego państwa świata.

                              Comment

                              • beerek62
                                Senior
                                • 04-2010
                                • 1036

                                Wprawdzie nie na allegro ale na OLX - ładny Elbing. Szkoda, że ogłoszenie już nieaktualne. Wstawiam fotkę, bo ogłoszenie pewnie zaraz zniknie. Cena też rewelacyjna. Chciałbym się mylić, ale pewnie po paru dniach kufel pokaże się w innym serwisie aukcyjnym za cenę 7-8 krotnie wyższą.
                                Attached Files
                                Beerkowa kolekcja polskiego szkła piwnego
                                Poszukuję : 1) szklanka Browar Soma w Warszawie

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎