Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciekawa aukcja na allegro !

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • DJ_Stas
    Member
    • 03-2008
    • 39

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
    Kupowanie takich masówek grozi ryzykiem, że wartość kolekcji z czasem będzie się zmniejszać, za miast rosnąć. Tak było z etykietami przedwojennymi Junga i Reycha z Warszawy czy falą części tyskich.
    Znam osoby, które mają tych kufli nadwyżkę - tzn. wg. mnie nadwyżkę, bo więcej niż jeden taki kufel

    Comment

    • pizmak666
      Senior
      • 12-2006
      • 1898

      „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

      "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

      Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

      Comment

      • beerek62
        Senior
        • 04-2010
        • 1036

        "Przedwojenny" Grodzisk - chyba chodzi o stan wojenny z 1981 r.
        Beerkowa kolekcja polskiego szkła piwnego
        Poszukuję : 1) szklanka Browar Soma w Warszawie

        Comment

        • genea
          Senior
          • 02-2006
          • 1515

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika beerek62 Wyświetlenie odpowiedzi
          "Przedwojenny" Grodzisk - chyba chodzi o stan wojenny z 1981 r.
          Chyba mu się przecinek przesunął
          Zbieram wszystko związane z browarem Stella Artois.
          Bractwo Piwne

          Czasami najlepszym wyjściem jest wyjście na piwo...
          Wolę być znanym piwoszem niż anonimowym alkoholikiem...

          Comment

          • Cooper
            Senior
            • 11-2002
            • 6055

            No dobra, nie jestem ekspertem w Grodzisku ale taki nieco naiwny w stylu tekst "prawie bez alkoholu" pasował by mi właśnie do czasów przedwojennych niż powojennych. Pewność ze to nie przedwojenne szkło ? Po wojnie napisano by raczej "niskoalkoholowe" itp.
            Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
            1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

            Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

            Comment

            • anteks
              maruda
              • 08-2003
              • 10738

              W galerii sa 2 z podobnym napisem i datowane na lata 60-70
              Mniej książków więcej piwa

              Comment

              • zeko
                Senior
                • 07-2004
                • 708

                Coś dla fanów Tyskiego http://allegro.pl/swierklaniec-bizja...2.html#thumb/2
                Polakom gratulujemy BRACKIEGO
                "Jest jedna zasadnicza rzecz określająca wyjątkowość człowieka - pasja"
                http://picasaweb.google.com/d.jochman

                Comment

                • Cooper
                  Senior
                  • 11-2002
                  • 6055

                  Kapsel żadna rewela zwłaszcza w takim stanie. Bardziej nurtuje mnie to że sprzedawca twierdzi że jest z korkiem. Foto rewersu oczywiście nie pokazał.
                  To kapsel z wczesnych lat 90. i wg mnie ściema w postaci wklejki korka.
                  Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                  1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                  Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                  Comment

                  • robox
                    = kapslarz =
                    • 11-2002
                    • 8188

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                    Kapsel żadna rewela zwłaszcza w takim stanie. Bardziej nurtuje mnie to że sprzedawca twierdzi że jest z korkiem. Foto rewersu oczywiście nie pokazał.
                    To kapsel z wczesnych lat 90. i wg mnie ściema w postaci wklejki korka.
                    Posprawdzałem Zieloną w kolekcji i też na żadnej korka nie widać .

                    Comment

                    • Cooper
                      Senior
                      • 11-2002
                      • 6055

                      Przecież to oczywiste że nie może być korasów w kapslach sprzed około 20-25 lat
                      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                      Comment

                      • Krzysiu
                        Krzysiu
                        • 02-2001
                        • 14936

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                        Kapsel żadna rewela zwłaszcza w takim stanie. Bardziej nurtuje mnie to że sprzedawca twierdzi że jest z korkiem. Foto rewersu oczywiście nie pokazał.
                        To kapsel z wczesnych lat 90. i wg mnie ściema w postaci wklejki korka.
                        Moim zdaniem kapsel jest z lat siedemdziesiątych i wtedy rzeczywiście wkładka korkowa jest jak najbardziej na miejscu.
                        Last edited by Krzysiu; 23-04-2016, 20:59.

                        Comment

                        • ART
                          mAD'MINd
                          • 02-2001
                          • 23799

                          Wydzieliłem wątek z domniemanym kuflem Haberbuscha:
                          tutaj wszystko dla kolekcjonerów piwnych gadżetów...Poddziały: Giełda | Identyfikacja | Moje zbieranie
                          Last edited by ART; 04-05-2016, 08:47.
                          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                          Comment

                          • seba_gliwice
                            Senior
                            • 10-2003
                            • 374

                            UWAGA: Przedwojenne Zabrze - wysyp !!!

                            Uwaga na nowe wzory przedwojennych etykiet z browaru w Zabrzu.
                            Jeden z nich jest już wystawiona na poniższej aukcji:



                            Ten wzór i dwa pozostałe ze strony Janusz Skrzyniarza (w trzecim rzędzie od góry, dwa pierwsze wzory od lewej) wypłynęły z jakiegoś znaleziska około 1,5 roku temu i do tej pory były skrzętnie schowane. Osobiście znam już trzy niezależne źródła tych etykiet - w każdym z nich jest co najmniej kilkanaście (a może nawet kilkadziesiąt) egzemplarzy z każdego wzoru.

                            Tak więc płacenie za nie kwot, które oferuje sprzedający jest najdelikatniej pisząc nierozsądne Oferowano mi je już ... tak więc trochę cierpliwości i za chwilę powinny być po 20 PLN , czyli za tyle ile są warte w takiej ilości egzemplarzy ...

                            Comment

                            • grzeber
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 2868

                              Sprzedawca z allegro z pewnością będzie Ci wdzięczny.

                              Czy nie wysypały się gdzieś masowo ciekawe PW podstawki?
                              pozdrawiam
                              www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                              Comment

                              • seba_gliwice
                                Senior
                                • 10-2003
                                • 374

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzeber Wyświetlenie odpowiedzi
                                Sprzedawca z allegro z pewnością będzie Ci wdzięczny.
                                Będę w takim razie umierał ze zgryzoty, żalu i wyrzutów sumienia ...

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzeber Wyświetlenie odpowiedzi
                                Czy nie wysypały się gdzieś masowo ciekawe PW podstawki?
                                Nic o tym nie wiem , ale jak się dowiem, to będziesz pierwszy, do którego napiszę

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎