Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciekawa aukcja na allegro !

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • volodos
    Senior
    • 09-2008
    • 717

    Ha, to już renowacja poszła właściwa. Gość ma (miał) trzy sztuki, wszystkie zamalowane farbą olejną (ktoś na nich namalował jakieś scenki z życia. Pierwszy szyld gość sp......ił dokumentnie (próbował różnych rozpuszczalników, żeby tą farbę usunąć. Efekt był tragiczny (widziałem ten egzemplarz - lakier zszedł w 80%, został goły karton). Drugi egzemplarz kupiłem za 200zł (ma resztki farby po bokach i trochę nadszarpnięte (niewłaściwym i pospiesznym "zdzieraniem" fragmenty). Do ogarnięcia powoli wodnym papierem ścieralnym bez problemu, plus jakieś 3 cm2 trzeba będzie podpiglować). Trzeci egzemplarz dostał się (jak widać) w ręce fachowca, gdyż jeszcze wczoraj o 18 był całkowicie zamalowany - czyli da się bezinwazyjnie. Cena, hmmm raczej wysoka (zważywszy, że stan mojego egzemplarza za 200 zł z odbiorem osobistym po drobnych korektach nie będzie ustępował wrzuconemu przez Coopera). Ot, życie. Mogły być 3 szt w znakomitym stanie, tylko, że znalazca się ciut pospieszył, niecierpliwus jeden...

    Comment

    • beerek62
      Senior
      • 04-2010
      • 1036

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika volodos Wyświetlenie odpowiedzi
      Trzeci egzemplarz dostał się (jak widać) w ręce fachowca, gdyż jeszcze wczoraj o 18 był całkowicie zamalowany - czyli da się bezinwazyjnie. Cena, hmmm raczej wysoka (zważywszy, że stan mojego egzemplarza za 200 zł z odbiorem osobistym po drobnych korektach nie będzie ustępował wrzuconemu przez Coopera).
      Nie wiadomo ile skasował ten fachowiec...
      Beerkowa kolekcja polskiego szkła piwnego
      Poszukuję : 1) szklanka Browar Soma w Warszawie

      Comment

      • volodos
        Senior
        • 09-2008
        • 717

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika beerek62 Wyświetlenie odpowiedzi
        Nie wiadomo ile skasował ten fachowiec...
        Właściciel zapewniał, że rzuci znajomemu stówkę i on to ogarnie (no, ale to tylko kwestia domysłów). Tak czy siak, dobra robota. Szkoda (dla niego), że nie trzy szt. tak naprawił. Dla mnie gitens. Ciekawe, czy mu to zejdzie za tąkasę, ale to już jego problem. W każdym bądź razie z jego reakcji wnioskuję, iż był zadowolony z moich dwóch stówek

        Comment

        • Cooper
          Senior
          • 11-2002
          • 6055

          Nie znam tematu. Widzę tylko to co jest na allegro ale nie kumam jak można, nie mając pojęcia, zacząć traktować jakimś świństwem (chemią, papierem ściernym, innym badziewiem) CAŁĄ powierzchnię tak w sumie delikatnego materiału jakim jest tektura (w przeciwieństwie do np blachy) zamiast poeksperymentować na jakimś malutkim jej fragmencie (1-2 cm2) ryzykując potencjalnie zniszczenie tylko tego malutkiego kawałka
          Z opisu tematu Volo wywnioskowałem że klient na pierwszy (i chyba też drugi) egzemplarz od razu natarł po całości i sp...ił go dokumentnie i nieodwracalnie nie mając pojęcia jak jego niesprawdzona wcześniej "technologia" zadziała.
          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

          Comment

          • volodos
            Senior
            • 09-2008
            • 717

            Mój wygląda tak. Myślę, że po oczyszczeniu wodnym papierem ściernym i delikatnym podpiglowaniu syfu narobionego przez poprzedniego właściciela będzie całkiem OK
            Attached Files

            Comment

            • volodos
              Senior
              • 09-2008
              • 717

              Ale za to nie chcielibyście widzieć tego pierwszego/testowego/najgorszego...Tam to już tylko wszystko do odmalowania albo trash...

              Comment

              • volodos
                Senior
                • 09-2008
                • 717

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                jak można, nie mając pojęcia, zacząć traktować jakimś świństwem (chemią, papierem ściernym, innym badziewiem) CAŁĄ powierzchnię tak w sumie delikatnego materiału jakim jest tektura (w przeciwieństwie do np blachy) zamiast poeksperymentować na jakimś malutkim jej fragmencie (1-2 cm2) ryzykując potencjalnie zniszczenie tylko tego malutkiego kawałka
                No właśnie, o to samo spytałem. Odpowiedź - "przecież są 3 sztuki, a ja byłem ciekaw, co jest pod spodem". Sacre bleu, żeby było delikatnie...debilizm w czystej postaci!

                Comment

                • Cooper
                  Senior
                  • 11-2002
                  • 6055

                  Widać ludzie pożałowali dudków a sprzedawca jest trochę zdesperowany bo szyld wystawiony ponownie od 1 pln BCM
                  Jeśli nie ma haczyka to żal nie kliknąć ale nie zbieram to nie będę mieszać.
                  Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                  1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                  Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                  Comment

                  • Cooper
                    Senior
                    • 11-2002
                    • 6055

                    Przyznam że mam wątpliwości czy to współczesny reprint czy orginał mimo że koleś jakoś przypadkowo (?) nie pokazał rewersu co w przypadku reklamy pw było by wskazane
                    Z tego co pamiętam to reprinty były chyba małego formatu a ten jest spory i ma sygnaturę producenta której na reprintach chyba nie było.
                    Jeśli to orginał to zwłaszcza w takim stanie kuptereska wydaje mi się atrakcyjna.
                    Last edited by Cooper; 11-11-2019, 23:22.
                    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                    Comment

                    • volodos
                      Senior
                      • 09-2008
                      • 717

                      Dla mnie reprint. Nie sądżę, żeby był znany taki egzemplarz PW, ale to tylko domysły. Blacha wygląda na współczesną jak diabli.

                      Comment

                      • grzeber
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 2868

                        Cooper coś spada czujność. To współczesna wariacja podobnie jak ta:
                        pozdrawiam
                        www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                        Comment

                        • grzeber
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 2868

                          Zdjęcie przedstawiające szyld,który jest teraz u Volodosa wraz z innymi jeszcze przed zdrapaniem zamalowania. Wychodzi jednak, że tych szyldów były 4 sztuki, chyba, że pierwsza została już nieźle odrestaurowana.
                          Attached Files
                          pozdrawiam
                          www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                          Comment

                          • pizmak666
                            Senior
                            • 12-2006
                            • 1898

                            Cooper, starego misia na sztuczny miód?
                            „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

                            "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

                            Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

                            Comment

                            • volodos
                              Senior
                              • 09-2008
                              • 717

                              Były trzy, ten co teraz wystawiony to ten z dziewczynką. Miałem w ręce

                              Comment

                              • Cooper
                                Senior
                                • 11-2002
                                • 6055

                                Nie śledzę faktycznie za mocno tej radosnej niemiecko/chińskiej (?) a może i rodzimej produkcji szyldów żywiecko-tysko-okocimskich bo to nie moje rejony. Ten temat kojarzy mi się głownie z okolicami roku 2000 gdy pojawiły się reprinty mi znane np jakieś oficjalne reprinty wydane przez Carlsberga-Okocimia czy Grupę Żywiec czy Tyskie.
                                Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                                1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                                Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎