Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciekawa aukcja na allegro !

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Sokół83
    szynkarz
    • 12-2004
    • 1598

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia
    Browary chciałabym zauważyć, reklamują się w ten sposó, więc można powiedzieć, że jest to przdsięwzięcie komercyjne, takie rozdawanie etykiet. Browary domowe tworzą etykiety wysiłkiem własnych rąk, drukują na własnych (zazwyczaj) drukarkach, zużywają więc na nie własne środki, nie czerpiąc z tego żadnych korzyści. Różnica zatem jest tak oczywista, że pozwolę sobie dalej nie tłumaczyć.

    i korzystają za darmo z gotowych wzorców lub wizerunków znanych osób

    jestem ciekaw co by powiedział Janusz Gajos gdyby zobaczył siebie na butelce piwa
    Z INNEJ BECZKI

    www.fotopolska.eu

    Comment

    • jacer
      Senior
      • 03-2006
      • 9875

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia
      Browary domowe tworzą etykiety wysiłkiem własnych rąk, drukują na własnych (zazwyczaj) drukarkach, zużywają więc na nie własne środki, nie czerpiąc z tego żadnych korzyści. Różnica zatem jest tak oczywista, że pozwolę sobie dalej nie tłumaczyć.
      Wypuszczając poza dom butelke z etykietą lub samą etykietę przestaje być jej właścicielem. Nowy właściciel może zrobić z nią co mu się podoba.

      I skąd wiesz, że ktoś dajac komuś butelkę swojego piwa nie uzyskał jakeś korzyści? Pamietaj, że opinia o kimś, że robi super piwo też jest korzyścią.
      Milicki Browar Rynkowy
      Grupa STYRIAN

      (1+sqrt5)/2
      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
      No Hops, no Glory :)

      Comment

      • iommi
        Senior
        • 07-2003
        • 1522

        Święte oburzenie w tej kwestii jest co najmniej dziwne. Prosta rzecz - nie chcesz żeby ktoś handlował twoimi etykietami, nie rozdawaj ich. Jeśli rozdajesz, możliwe że wejdą one do obrotu kolekcjonerskiego, bo takim też są wszelkiego rodzaju aukcje. Wejdą dziś, za rok, a może za 10 lat...
        Po co te nerwy?
        *****************************

        Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

        *****************************

        Comment

        • Marusia
          Senior
          • 02-2001
          • 20211

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sokół83
          i korzystają za darmo z gotowych wzorców lub wizerunków znanych osób

          jestem ciekaw co by powiedział Janusz Gajos gdyby zobaczył siebie na butelce piwa
          Właśnie dlatego etykiety te nie są wystawiane w żadnych konkursach, a robione są na użytek prywatny, nie komercyjny. Jeszcze jakieś wątpliwości?
          www.warsztatpiwowarski.pl
          www.festiwaldobregopiwa.pl

          www.wrowar.com.pl



          Comment

          • Marusia
            Senior
            • 02-2001
            • 20211

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer

            I skąd wiesz, że ktoś dajac komuś butelkę swojego piwa nie uzyskał jakeś korzyści? Pamietaj, że opinia o kimś, że robi super piwo też jest korzyścią.
            Tak, korzyść jest taka, że wszyscy potem chcą Twoje piwo

            Pamiętaj, że piwa domowego nie wolno sprzedawać, więc korzyści innej niż satysfakcja piwowar nie powinien otrzymać, nie zamierzam rozpatrywać przypadków nielegalnego handlu
            www.warsztatpiwowarski.pl
            www.festiwaldobregopiwa.pl

            www.wrowar.com.pl



            Comment

            • Marusia
              Senior
              • 02-2001
              • 20211

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iommi
              Po co te nerwy?
              Ja się nie denerwuję, po prostu wyrażam swoją opinię

              P.S. Ale nabiłam postów, sorki, że nie zaieściłam wszystkich cytatów w jednym poście, ale siedzę przy laptopie a zgubiłam gdzieś chwilowo myszkę i ciężko mi się operuje touchpadem
              www.warsztatpiwowarski.pl
              www.festiwaldobregopiwa.pl

              www.wrowar.com.pl



              Comment

              • jacer
                Senior
                • 03-2006
                • 9875

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia
                Właśnie dlatego etykiety te nie są wystawiane w żadnych konkursach, a robione są na użytek prywatny, nie komercyjny. Jeszcze jakieś wątpliwości?

                To jak robisz na uzytek prywatny to pilnuj żeby z Twej chałupy się nie wydostały.
                Milicki Browar Rynkowy
                Grupa STYRIAN

                (1+sqrt5)/2
                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                No Hops, no Glory :)

                Comment

                • Krzysiu
                  Krzysiu
                  • 02-2001
                  • 14936

                  Pierwsze opinie były chyba zbyt emocjonalne, aczkolwiek rozumiem, że mogą być skrajnie odmienne. Ja też mam mieszane uczucia, ale daleki jestem od zdecydowanego potępienia.

                  Co do zagadnienia "darowania" własnego piwa - to też nie jest tak proste, jak mi się wydawało i można nabawić się kłopotów.

                  Comment

                  • Marusia
                    Senior
                    • 02-2001
                    • 20211

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer
                    To jak robisz na uzytek prywatny to pilnuj żeby z Twej chałupy się nie wydostały.
                    Aleś się przyczepił. OK, więcej się nie wypowiadam na ten temat, bo widzę, że to do niczego nie doprowadzi oprócz bezproduktywnej kłótni
                    Pozdrowienia dla wszystkich z odmiennym zdaniem, macie prawo je mieć, tak samo, jak ja mam prawo mieć swoje. Wasze
                    www.warsztatpiwowarski.pl
                    www.festiwaldobregopiwa.pl

                    www.wrowar.com.pl



                    Comment

                    • cororo
                      • 04-2003
                      • 766

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia
                      Tak, korzyść jest taka, że wszyscy potem chcą Twoje piwo

                      Pamiętaj, że piwa domowego nie wolno sprzedawać, więc korzyści innej niż satysfakcja piwowar nie powinien otrzymać, nie zamierzam rozpatrywać przypadków nielegalnego handlu
                      Widziałem kilka razy na giełdach takich co handlują więc ....
                      Dopiero teraz doczytałem ostatnią sentencję Marusi więc prosze nie brać pod uwage
                      Last edited by cororo; 23-03-2007, 12:11.

                      Comment

                      • jacer
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 9875

                        A co w przypadku wymiany za np. kufel?
                        Milicki Browar Rynkowy
                        Grupa STYRIAN

                        (1+sqrt5)/2
                        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                        No Hops, no Glory :)

                        Comment

                        • slavoy
                          Senior
                          • 10-2001
                          • 5052

                          Jeśli ktoś nie kapuje różnicy między etykietami z komercyjnych browarów drukowanymi w tysiącach, a ręcznie robionymi domówkami, to cóż... żal mi go.
                          Obrót pieniężny etykietami z CZPIP jest niedozwolony, co prawdopodobnie będzie zaznaczone na ich odwrocie od następnej warki (niektórym trzeba wszystko młotkiem, bo nie zrozumieją inaczej). Wymianę na inne kolektybilia uważam za OK.

                          Proszę nie pytać dlaczego tak jest, nie zamierzam się nikomu tłumaczyć.
                          Dick Laurent is dead.

                          Comment

                          • peter007
                            Senior
                            • 06-2004
                            • 2820

                            Ja tam bym chciał, żeby ktoś pokazując znajomemu swój zbiór etykiet powiedział "o, a tu mam etykietę z browaru domowego pewnego gościa z Opoczna".
                            Mogłoby mi się to niespodobać, gdyby owa etykieta została powielona bez mojej zgody i weszłaby w obieg poza oficjalnym nakładem.
                            Inną sprawą jest to, że etykiety, o których mowa były przeznaczone dla kolekcjonerów biorących udział w projekcie "zmyślnej" i nie miały prawa dostać się na jakąkolwiek aukcję
                            Jeśli ci się wydaje, że mnie rozumiesz to masz racje - wydaje ci się

                            Comment

                            • Doodeck
                              Senior
                              • 05-2003
                              • 1612



                              "z jedno staro"
                              Dalekosiężny
                              Obserwator
                              Obiektów
                              Dynamicznie
                              Epatujących
                              Ciekawymi
                              Koncepcjami

                              Comment

                              • kony
                                breweriarz
                                • 08-2005
                                • 1701

                                A gdzie jest ten Żynin ? To jakiś nowy browar czy co ?

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎