Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Katalog etykiet niemieckich

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • etykieta
    Senior
    • 08-2005
    • 180

    #76
    Projekt NEP_Założenia Indeksu

    Kwestia formy indeksu i rodzajów wyszukiwania to rzecz końcowa, najpierw trzeba mieć materiał, z którego go się złoży - reszta to kwestia szablonu i pracy informatyka na bazie danych. Dla usystematyzowania przyjąłem taki wariant gromadzenia danych i jak na razie się sprawdza. Jak pisałem kilkanaście postów wyżej nie założyłem, czy będę to publikował w necie czy na papierze w przypadku drugiej z form pozostaje indeks tradycyjny bez możliwości przeszukiwania.

    Comment

    • genea
      Senior
      • 02-2006
      • 1515

      #77
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika etykieta Wyświetlenie odpowiedzi
      Kwestia formy indeksu i rodzajów wyszukiwania to rzecz końcowa, najpierw trzeba mieć materiał, z którego go się złoży - reszta to kwestia szablonu i pracy informatyka na bazie danych. Dla usystematyzowania przyjąłem taki wariant gromadzenia danych i jak na razie się sprawdza. Jak pisałem kilkanaście postów wyżej nie założyłem, czy będę to publikował w necie czy na papierze w przypadku drugiej z form pozostaje indeks tradycyjny bez możliwości przeszukiwania.
      Jestem informatykiem i zajmuję się bazami danych (m.in. MS Access) i nie zgodzę się z Tobą, że forma indeksu i rodzaj wyszukiwania to niewiele znacząca część projektu którą można zrobić na końcu. Otóż takie rzeczy ustala się na POCZĄTKU tworzenia projektu bazy danych. Już wyjaśniam dlaczego... Otóż aby móc coś poindeksować to musisz mieć tzw. klucz indeksu, w tym przypadku będzie to nazwa miasta i browaru i te pola będą w bazie. A co jeśli później będziesz chciał wyszukiwać np. wg nazwiska właściciela lub logo? Będziesz dokładał pole w bazie która ma powiedzmy 20 tys. rekordów i wprowadzał dane w 20 tys. pól? Ja robię to tak, że w fazie projektowania struktury bazy danych staram się ustalić wg jakich pól, kryteriów itp. będzie prowadzone wyszukiwanie danych. Projekt przedstawiam inwestorowi i czekam na jego sugestie. Jeśli jest coś co by zmienił wprowadzam to do projektu. Oczywiście zdarzają się sytuacje, że inwestor wymyśli coś w chwili kiedy struktura bazy jest już gowowa Wtedy oczywiście wprowadzane są zmiany, ale inwestor musi zapłacić za "korekty" No, ale to są już szczegóły techniczne i odbiegłem trochę od tematu
      Zbieram wszystko związane z browarem Stella Artois.
      Bractwo Piwne

      Czasami najlepszym wyjściem jest wyjście na piwo...
      Wolę być znanym piwoszem niż anonimowym alkoholikiem...

      Comment

      • etykieta
        Senior
        • 08-2005
        • 180

        #78
        Projekt NEP - Indeksacja

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika genea Wyświetlenie odpowiedzi
        Jestem informatykiem i zajmuję się bazami danych (m.in. MS Access) i nie zgodzę się z Tobą, że forma indeksu i rodzaj wyszukiwania to niewiele znacząca część projektu którą można zrobić na końcu. A co jeśli później będziesz chciał wyszukiwać np. wg nazwiska właściciela lub logo? Będziesz dokładał pole w bazie która ma powiedzmy 20 tys. rekordów i wprowadzał dane w 20 tys. pól?
        witam kolegę po fachu :-) Tu nie ma sytuacji, że coś będę dodawał później w kilku tysiącach pól bo sam sobie strzelałbym do własnej bramki. Jest określone kryterium. Miasto, współczesna nazwa browaru z przypisanymi do niej wszystkimi historycznymi,numer i tyle. Nie wiem czy do tego potrzebny będzie aż Access, na razie wygląda na to, że spokojnie pomieszczę się w zwykłym Excelu z takim podziałem.

        Poza tym pisałem już o tym kilkukrotnie - na razie nie chcę tworzyć wyszukiwarki z wieloma parametrami wyszukiwań tylko klasyczny indeks z prostym parametrem wyszukiwania (jw) i tyle, zamykam temat w elemencie indeksacji i jej przeszukiwania

        Comment

        • genea
          Senior
          • 02-2006
          • 1515

          #79
          Grafika w Exelu? Zdajesz sobie sprawę ile to będzie zajmowało miejsca na dysku?
          Zbieram wszystko związane z browarem Stella Artois.
          Bractwo Piwne

          Czasami najlepszym wyjściem jest wyjście na piwo...
          Wolę być znanym piwoszem niż anonimowym alkoholikiem...

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23807

            #80
            Do czasu zapełnienia pliku Excela 140 TB grafiki będziemy mieć już bardzo wydajne komputery Nie chcę zniechęcać, ale w momencie osiągnięcia choćby 5000 skanów padnie na kolana komp obsługujący taki plik. Żebyś się nie zniechęcił potem przy przekonstruowaniu systemu lepiej już teraz pomyśleć o systemie który udźwignie to co chcesz mu zaaplikować, no i jak byś na to nie patrzył musi to być dedykowana baza danych nie Excel, choć ten ma pewne właściwości bazodanowe.
            Last edited by ART; 17-02-2010, 12:58.
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • genea
              Senior
              • 02-2006
              • 1515

              #81
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
              Do czasu zapełnienia pliku Excela 140 TB grafiki będziemy mieć już bardzo wydajne komputery
              My pewnie nie, ale nasze wnuki może tak
              Zbieram wszystko związane z browarem Stella Artois.
              Bractwo Piwne

              Czasami najlepszym wyjściem jest wyjście na piwo...
              Wolę być znanym piwoszem niż anonimowym alkoholikiem...

              Comment

              • etykieta
                Senior
                • 08-2005
                • 180

                #82
                Projekt NEP- Zakręty z indeksem cd

                Ludzie Kochani, Czytajcie proszę ze zrozumieniem. Kilka postów wyżej zaczęła się dyskusja na ten temat Indeksu / Wyszukiwarki ?, która poszła zupełnie nie w tą stronę co trzeba i jakoś nie możemy wrócić na właściwe tory . Cały czas mowa o Indeksie - (zestawieniu browarów z miastami i nazwami) a nie bazie obrazków katalogu. Nie grafika w Excelu tylko zestawienie Indeksu a baza grafik to zupełnie inna opowieść

                Comment

                • genea
                  Senior
                  • 02-2006
                  • 1515

                  #83
                  Ja czytam ze zrozumieniem Nie wiem jak długo zajmujesz się informatyką, ja w tym zawodzie siedzę juz ponad 15 lat i różne bazy robiłem. Chciałem Ci tylko oszczędzić rozczarowań i niepotrzebnej straty czasu, no ale tu tu rządzisz Będę trzymał kciuki za powodzenie tego przedsięwzięcia
                  Zbieram wszystko związane z browarem Stella Artois.
                  Bractwo Piwne

                  Czasami najlepszym wyjściem jest wyjście na piwo...
                  Wolę być znanym piwoszem niż anonimowym alkoholikiem...

                  Comment

                  • etykieta
                    Senior
                    • 08-2005
                    • 180

                    #84
                    NEP - zestawienie indeksu

                    Zastanawiam się czy w zestawieniu nazw podawać daty (jeżeli) są obowiązywania danej nazwy (lub funkcjonowania browaru) czy to pominąć żeby nie zaśmiecić indeksu? Obawiam się, że przy zbyt dużej ilości danych: misto, nazwa główna, nazwy historyczne i do tego jeszcze daty indeks może być nieczytelny. Co o tym sądzicie?

                    Comment

                    • Cooper
                      Senior
                      • 11-2002
                      • 6055

                      #85
                      Tak z czystej ciekawości zagaję o ten projekt. Jak idzie skanowanie ?
                      Może jakieś liczby obrazujące to przedsiemwzięcie po pierwszych blisko 3 miesiącach pracy.
                      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                      Comment

                      • etykieta
                        Senior
                        • 08-2005
                        • 180

                        #86
                        Projekt NEP - stan prac

                        Wojtku, (mam nadzieję, że nie pomyliłem imienia) skany skanami obecnie cała para idzie w bazę danych z nazwami browarów , miastami i datami ich funkcjonowania wg nazw. W chwili obecnej jest tego ponad 10.000 rekordów i zaczynam eliminację powtórzeń, dodaję wyjaśnienia skrótów itp. Myślę,że zajmie to jeszcze chwilę chociaż staram się nie obijać. Przepraszam, że odpisuje z opóźnieniem ale nie zawsze mam czas i dostęp do netu. Pozdrawiam i

                        Comment

                        • Cooper
                          Senior
                          • 11-2002
                          • 6055

                          #87
                          Dzięki za odzew. Im więcej będziesz tutaj pisał o postępach pracy w tymże projekcie tym większe "poparcie idei" (cokolwiek pod tym rozumiejąc) z naszej strony. Jeśli temat zaniknie będzie to tylko woda na młyn dla sceptyków w tym nie ukrywam i dla mnie bo temat nadal uważam za praktycznie niemożliwy do opracowania przez jedną osobę.
                          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                          Comment

                          • etykieta
                            Senior
                            • 08-2005
                            • 180

                            #88
                            Baza danych

                            Baza zamknięta na 99%. Ilość rekordów 10.191- myślę, że jeszcze się zmniejszy o jakieś 50 - 100 rekordów, liczy 6 kolumn.
                            1. numer porządkowy
                            2. nazwa miescowości lub dzielnicy w przypadku większych miast np. Berlin czy Dortmund
                            3. numer katalogowy (litera+cyfra)
                            4 i 5 data obowiązywania nazwy np. 1945-1976
                            6. mozliwie pełna nazwa tzn. taka do której udało mi się dokopać.

                            Kolumny 1,2,3,4,5 mam już zweryfikowane. Została mi 6 kolumna ze sprawdzaniem pisowni - najgorsze zawsze na końcu. Może rzucę jakieś kolorki, żeby taka masa danych nie zlewała się w jedno i powinno być ok. Myślę, że do giełdy w Żywcu powinienem się wyrobić. A po giełdzie już tylko skanowanie i przypodrządkowywanie grafik do folderów. Wasze zdrowie niestety koncernowym Krombacherem

                            Comment

                            • etykieta
                              Senior
                              • 08-2005
                              • 180

                              #89
                              szczegóły indeksu

                              witajcie, pytanie czysto techniczne. Przez np. 50 lat nie zmienia się nazwa brwaru za to zmieniają się właściciele. Czy wymieniać ich (właścicieli) latami czy pozostać przy datach obowiązywania nazwy browaru od - do bez ich wymieniana ? Pytam bo zabieram się do dopieszczania indeksu

                              Comment

                              • Micho441
                                • 04-2008
                                • 812

                                #90
                                Myślę, że należy wymienić kolejnych właścicieli.Fizycznie browar ten sam ale ...decyzja należy do Ciebie.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎