Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nasza strona BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie Mazowsza

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • volodos
    Senior
    • 09-2008
    • 717

    #76
    Możecie na swojej stronie wyłączyć jakoś to cholerne automatyczne pobieranie przy klikaniu w każdy link???

    Comment

    • grzeber
      Senior
      • 05-2002
      • 2868

      #77
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika volodos Wyświetlenie odpowiedzi
      Możecie na swojej stronie wyłączyć jakoś to cholerne automatyczne pobieranie przy klikaniu w każdy link???
      Mógłbyś napisać dokładniej w czym tkwi problem? Może być na PW. Nikt inny nie zgłaszał takich kłopotów.
      pozdrawiam
      www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

      Comment

      • grzeber
        Senior
        • 05-2002
        • 2868

        #78
        Na stronie cały czas sporo się dzieje. Pojawiły się unikalne przedwojenne podstawki z Radomia, sporo etykiet oraz piękne zdjęcia przedwojennych mazowieckich flaszek.
        pozdrawiam
        www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

        Comment

        • henbirofil
          Member
          • 05-2010
          • 83

          #79
          09bieranie

          U mnie to samo się dzieje, wchodząc na byle jaką pod stronę automatycznie pobiera do pliku DOWNLOADS czy to cały tekst z historii, czy też pojedyńcze etykiety. Natomiast jak chcę obejrzeć co pobrano do Downloads to plik jest pusty. Widział to Miłosz i stwierdził, że to mój komp sam sobie zaczął pobierać, bo u niego nie ma tego problemu.

          Comment

          • grzeber
            Senior
            • 05-2002
            • 2868

            #80
            Twórcy strony www.BrowaryMazowsza.pl życzą wszystkim zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

            W razie niedostępności piw Haberbusch i Schiele, można spożywać inne.
            Attached Files
            pozdrawiam
            www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

            Comment

            • nikita_banita
              Senior
              • 06-2003
              • 1363

              #81
              Czy zastanawialiście się nad rozszerzeniem strony o kolejne etykiety/browary?

              Byłoby super, gdybyście zgromadzili na swojej stronie również skany etykiet p/w z całej Polski - w szerokim znaczeniu tego sformułowania. Wiem, że jest strona Jana Skrzyniarza, ale może warto się pokusić o stworzenie również na Waszej stronie galerii etykiet p/w?

              Nowy rok - nowe wyzwania ... Myślę, że warto pomyśleć nad rozszerzeniem Waszej oferty.

              Comment

              • seba_gliwice
                Senior
                • 10-2003
                • 374

                #82
                Osobiście uważam, że niewielki jest sens dublowania dobrze zrobionej roboty, czyli strony Janusza Skrzyniarza.

                Moja kilkudziesięcioletnia przygoda kolekcjonerska oraz doświadczenie zdobyte przy badaniu historii piwowarstwa gliwickiego (zwieńczone wydaniem opracowania monograficznego), dowodzą, że siła tkwi w specjalizacji. Tylko wąski wybór swojej specjalizacji gwarantuje, że efekty tej pracy będą wartościowe i wyczerpujące. Zazwyczaj, gdy chce się zrobić wszytsko, to prędzej czy później niewiele z tego wychodzi i często kończy się na niekompletnych, wyrywkowych danych lub mniejszym lub większym bałaganie ...

                Są oczywiście wyjątki, takie jak praca Janusza Skrzyniarza - choć znając go sobiście wiem ile kosztuje go uaktualnianie tej strony na bieżąco i mimo, to ciągle ma niedosyt, że dane te nie są kompletne i nie reprezentują tego, co w rzeczywistości znajduje się w kolekcjach.

                Zdecydowanie namawiam do specjalizacji i opracowywania wąskich tematycznie i regionalnie zagadnień kolekcjonerskich.

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika nikita_banita Wyświetlenie odpowiedzi
                Czy zastanawialiście się nad rozszerzeniem strony o kolejne etykiety/browary?

                Comment

                • Cooper
                  Senior
                  • 11-2002
                  • 6055

                  #83
                  Bardzo dobrze Seba to ujołeś. Tą stroną, co już pisaliśmy, chcielibyśmy tylko uchylić furtkę, dać pomysł na zrobienie prawie identycznej (nie będziemy się obrażać o podobny dizajn/układ) lub nieco innej ale traktującej o innych regionalnych birofiliach strony.
                  My również mamy dużo pomysłów co można a w zasadzie trzeba dodać do tej strony i jak wiele jeszcze mamy do jej zapełnienia, wyczerpania tematu w formie grafiki i tekstu.
                  Pozostaje tylko życzyć sobie zapału i czasu którego generalnie nam wszystkim kolekcjonerom brakuje co chyba każdy może potwierdzić.
                  Dobrym wg mnie przykładem strony birofilistycznej która "rozrasta" się o kolejne regiony jest strona porcelanek z Pomorza Środkowego która stopniowo powiększyła się o kolejne regiony kraju choć jak domyślam się za sprawą bardzo licznego grona tworzących ją pracowitych pasjonatów.
                  Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                  1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                  Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                  Comment

                  • Cooper
                    Senior
                    • 11-2002
                    • 6055

                    #84
                    W imieniu kolegów i swoim bardzo mi miło zakomunikować iż właśnie zanotowaliśmy na stronie
                    (ta daaam!)
                    100-tysięczne odwiedziny strony
                    za co bardzo Wam dziękujemy

                    Pragnę napisać iż jako jedne odwiedziny, wejście, wślizg na stronkę liczymy wejście na nią niezależnie od czasu jakiego się na niej przebywa, odświerzania zawartości strony lub przeskoków z jednej podstrony na drugą do momentu wyjścia ze strony. W sumie nie wiemy czy to dużo czy mało ale zawsze taka okrągła, spora liczba jest miła dla oka i warta odnotowania Zliczenia takie prowadzimy od 1 lutego 2012 jedak sama strona zaistniała nieco wcześniej.
                    Ten skromny jubileusz uczciliśmy pokazaniem nieznanej do tej pory odmiany etykiety czyli niebieskiego PPFa z Radomia bez sygnatury drukarni

                    Jeszcze raz dziękujemy za te 100 tysi
                    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                    Comment

                    • nikita_banita
                      Senior
                      • 06-2003
                      • 1363

                      #85
                      Zauważyłem, że PPF z Radomia jest pokazany w etach z Radomia, ale nie ma go w podglądzie etykiet PPF.

                      Comment

                      • banasrobert
                        Senior
                        • 03-2004
                        • 251

                        #86
                        Na stronie pojawiła się zrywka z Wilanowa. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że to jest z butelki od piwa.
                        Według mnie to kapsel z butelki od pełnego - wyborowego mleka.

                        Comment

                        • Cooper
                          Senior
                          • 11-2002
                          • 6055

                          #87
                          Nigdy nie spotkałem się z informacją ażeby kiedykolwiek w Wilanowie była mleczarnia a browar był o czym świadczy wzmianka ze Słownika Geograficznego Kr. Polskiego z 1893 roku. Ponadto słowo "pełno-wyborowe" kojarzy mi się raczej z piwem a nie z mlekiem. Rozumiem że skojarzenie z mlekiem wynikło z nietypowej dużej średnicy tej zrywki przypominającej "sreberka" z PRL-owskich butelek po mleku Być może wilanowski browar używał dużych butelek "gąsiorków" z szeroką szyjką i uchem podobnych do tych jakie do dziś mają niektóre rzemieślnicze niemieckie browary.
                          Attached Files
                          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                          Comment

                          • banasrobert
                            Senior
                            • 03-2004
                            • 251

                            #88
                            A co powiesz na to:
                            Attached Files

                            Comment

                            • Cooper
                              Senior
                              • 11-2002
                              • 6055

                              #89
                              Czyli znów miałem rację. Milk Stout
                              Mocny argument przyznam. Do pełni szczęścia (a w zasadzie z mojej perspektywy właściciela - nieszczęścia) brakuje jeszcze potwierdzenie istnienia mleczarni w Wilanowie. Na pewno nie było jej w 1929 roku bo w takich akurat źródłach jej szukałem.

                              ps: trochę zrobił się off-top w temacie ale nie mogłem nie odpisać
                              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                              Comment

                              • banasrobert
                                Senior
                                • 03-2004
                                • 251

                                #90
                                O ile mnie pamięć nie myli, to jakiś czas temu u Marcina S. widziałem aluminiowy kapsel czy zrywkę z napisem Mleczarnia Wilanów ale tu się mogę mylić - lata lecą i pamięć już nie ta

                                A tak przy okazji, jakoś nie potrafię sobie wyobrazić folwarku (gdzie by nie był) w którym nie hodowano by krów. Mleczarnia może w tym przypadku jest określeniem trochę na wyrost.
                                Last edited by banasrobert; 15-02-2013, 19:29.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎