Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Internetowe katalogi etykiet

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Stomka
    Gość
    • 07-2010
    • 123

    Internetowe katalogi etykiet

    Witam po dłuższej przerwie!
    Od niedawna zacząłem zbierać etykiety(najwięcej mam polskich). Zbieram tylko pełne etykiety, czyli wszystkie trzy z butelki (500ml). Chciałbym się dowiedzieć, gdzie mógłbym znaleźć w internecie ciekawy katalog etykiet polskich i czy takowy istnieje. Zdjęcia i informacji skąd pochodzą.
    Będę bardzo wdzięczny za linki.

    Pozdrawiam.
    Last edited by Stomka; 22-12-2011, 17:34.
  • Dariobeer
    Senior
    • 03-2008
    • 213

    #2
    Etykiety

    Bardzo dużo etykiet iest umieszczonych w galerii browar.biz
    Jest sporo stron poświęconym etykietom (naprzykład www.beerlabels.w.interia.pl , etykiety przedwojenne: www.zsir.ia.polsl.pl/hosil/
    Last edited by Dariobeer; 22-12-2011, 18:25.
    www.birofilistyka.jimdo.com

    Comment

    • cumbaya
      Member
      • 07-2004
      • 52

      #3
      [QUOTE=Zbieram tylko pełne etykiety, czyli wszystkie trzy z butelki (500ml). [/QUOTE]

      Czyli np. te z lat 50-60 o pojemności 33 ml, które nie miały kontr i krawatek cię nie interesują?

      Comment

      • Stomka
        Gość
        • 07-2010
        • 123

        #4
        Nie, nie.Po prostu zbieram wszystkie etykiety z butelki, nawet ta jedna z 33 ml to już traktuje jako kompletne.

        Comment

        • Cooper
          Senior
          • 11-2002
          • 6055

          #5
          Nie ma i możliwe że nigdy nie powstanie nawet w jednym miejscu kompletny katalog polskich etykiet których liczba wynosi kilkadziesiąt tysięcy.
          Aktualnie póki co podano Ci link do największej witryny z wzorami sprzed 1945 roku a ja w imieniu swoim i grupy kolegów polecam Ci naszą stronę gdzie znajdziesz największy ilościowo zbiór etykiet z lat 1945 do mniejwięcej przełomu lat 1950/60 oraz pełen okres czasowy etykiet z browarów woj. mazowieckiego. Z mojego rozeznania na chwilę obecną nie ma zinwentaryzowanych etykiet po okresie o którym wcześniej wspomniałem. Oczywiście za wyjątkiem typowych stron kolekcjonerskich pokazujących wyłącznie etykiety ze zbiorów konkretnych kolegów.
          W przypadku etykiet zagranicznych to już większe poszukiwania w sieci. Tutaj np tzn pod http://www.nubo.ru/beervrn/Collect%20sssr.htm masz katalog etykiet b. ZSRR
          Last edited by Cooper; 02-01-2012, 01:11.
          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

          Comment

          • Stomka
            Gość
            • 07-2010
            • 123

            #6
            Dziękuje za pomoc

            Comment

            • kibi
              Senior
              • 07-2004
              • 1875

              #7
              Oczywiście nie można zapominać o przejściowo (mam nadzieję!) nieczynnej stronie Sopisty: www.gjpbeer.com.
              Kiedy strona hulała, a ja więcej uwagi poświęcałem etykietom, to była namiastka katalogu polskich etykiet piwnych.
              Kilkadziesiąt tysięcy powojennych etykiet ładnie zeskanowanych i logicznie ułożonych, wraz ze zwróceniem uwagi na drobne różnice, odmiany kolorystyczne i różne kontry.
              Nawet dzisiaj, kiedy więcej uwagi poświęcam kapslom (są lepiej skatalogowane) brakuje mi tej strony.
              A kiedy się widzieliśmy ostatnio, zapomniałem zapytać autora, jakie są szanse na reaktywację...

              Comment

              • Stomka
                Gość
                • 07-2010
                • 123

                #8
                Tak to było najlepsza strona z etykietami

                Comment

                • Jerzy1960
                  Senior
                  • 07-2004
                  • 370

                  #9
                  Katalog etykiet NRD i Berlina do 1990r.

                  Katalog etykiet NRD i Berlina do 1990r.

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎