Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sprzedam kufle kolekcjonerskie zagraniczne, również STARE

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • madzialama
    Junior
    • 06-2014
    • 5

    Sprzedam kufle kolekcjonerskie zagraniczne, również STARE

    Witam serdecznie.

    Niespodziewanie w moje ręce wpadła pokaźna liczba kufli do piwa.
    Chętnie odsprzedam je w dobre ręce kolekcjonera

    Zdaję sobie sprawę iż większość z nich to egzemplarze przed wojenne, a inne unikalne, dlatego po analizie wszechwiedzącego internetu wyceniam każdy 100zł/szt z możliwością negocjacji ceny.

    Odbiór kufli osobisty na terenie Krakowa, lub Warszawy, lub wysyłka pocztowa.

    Kufle można obejrzeć w GALERI

    Zapraszam i życzę owocnych łowów!
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    #2
    Używając terminu "przedwojenne" którą wojnę masz na myśli ? W Iraku , Jugosławii czy ostatni konflikt na Krymie ?
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

    Comment

    • madzialama
      Junior
      • 06-2014
      • 5

      #3
      Mam na myśli przed II wojną światową.
      Skrót myślowy.
      Idąc dalej. Lata 30ste, XX wieku, na ten trop naprowadziły mnie internetowe sklepy z antykami.
      Last edited by madzialama; 10-06-2014, 23:46.

      Comment

      • Cooper
        Senior
        • 11-2002
        • 6055

        #4
        Jeśli możesz to pokaż więc fotki owych kufli sprzed 1945 roku bo przynajmniej na tych 18 zdjęciach na FB żadnego takiego nie widzę (już nawet nie kufle ale w ogóle szkła piwne). Patrząc na owe zdjęcia ich chronologia skojarzyła mi się z conajwyżej datami konfliktów zbrojnych jakie wymieniłem
        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

        Comment

        • madzialama
          Junior
          • 06-2014
          • 5

          #5
          To co mam jest tam.
          Specjalistą, ani kuflowym zbieraczem nie jestem.
          Jakie więc kufle tam widzisz? Chętnie się dowiem.
          Chcesz coś kupić? proszę bardzo.
          Nie interesuje nic?
          To bez uszczypliwości.

          Cena do negocjacji, więc może trafią do pewnej kolekcji.

          Comment

          • madzialama
            Junior
            • 06-2014
            • 5

            #6
            A pozatym, chociaż by ten:

            Przedwojenny kufel piwny. Wyrób zdobiony emaliowanym herbem i napisami  reklamowymi monachijskiego browaru. Spaten - Brau GS Schutz Marke


            i ten

            Zaloguj się do Facebooka, aby zacząć udostępniać różne rzeczy oraz łączyć się ze znajomymi, rodziną i ludźmi, których znasz.

            Comment

            • żąleną
              Sojowe Oddziały Bojowe
              • 01-2002
              • 13239

              #7
              Nie puszczaj ich po 100 zł. Wybierz się z nimi na warszawską giełdę na Kole, pójdą spokojnie po setki tysięcy złotych. Z tej samej epoki, przed denominacją.

              Comment

              • Jack75g
                Senior
                • 02-2009
                • 555

                #8
                Większość tych niemieckich szklaneczek, szklanek, kufli czy pokali ma realną (nie wirtualną, internetową) wartość w granicach od kilku do kilkunastu złotych za szt.
                Trudno będzie znaleźć nabywcę np. kufla Spaten za kilkadziesiąt złotych.

                Ale jak to mówi klasyk: " każdy towar ma swojego nabywcę ... "
                Kto piwa nie pije ani nie smakuje, ten już jest wariat albo zwariuje.

                Wódeczka? Nie dziękuję, żony i piwa nie zdradzam ...

                Comment

                • waclaw67
                  Senior
                  • 06-2009
                  • 485

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jack75g Wyświetlenie odpowiedzi
                  Większość tych niemieckich szklaneczek, szklanek, kufli czy pokali ma realną (nie wirtualną, internetową) wartość w granicach od kilku do kilkunastu złotych za szt.
                  Trudno będzie znaleźć nabywcę np. kufla Spaten za kilkadziesiąt złotych.

                  Ale jak to mówi klasyk: " każdy towar ma swojego nabywcę ... "
                  Myślę ,że jest to jedyna miarodajna odpowiedź /bez uszczypliwości/,na post madzialamy.

                  Comment

                  • Piwowar
                    Senior
                    • 05-2001
                    • 2544

                    #10
                    Niech żyje wszechwiedzący internet!
                    Archiwum piwne

                    Poznaj
                    http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                    Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                    Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

                    Comment

                    • Cooper
                      Senior
                      • 11-2002
                      • 6055

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika waclaw67 Wyświetlenie odpowiedzi
                      Myślę ,że jest to jedyna miarodajna odpowiedź /bez uszczypliwości/,na post madzialamy.
                      Cały czas do tego samego zmierzałem ale stwierdziłem że nie ma co walić od razu "prosto z mostu"
                      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                      Comment

                      • Silbier
                        Senior
                        • 03-2004
                        • 284

                        #12
                        Masz jakieś kufle z motywem - wóz konny z beczkami.
                        Załącz foto.

                        Comment

                        • Cooper
                          Senior
                          • 11-2002
                          • 6055

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika madzialama Wyświetlenie odpowiedzi
                          A pozatym, chociaż by ten:
                          Przedwojenny kufel piwny. Wyrób zdobiony emaliowanym herbem i napisami  reklamowymi monachijskiego browaru. Spaten - Brau GS Schutz Marke

                          i ten
                          https://www.facebook.com/wyprzedazga...type=3&theater
                          Faktycznie bardzo podobne kufle przyznam i ktoś nie w temacie może uznać je za praktycznie takie same a więc praktycznie tyle samo warte a tak nie jest. Kufel ze strony antyczek ma nadruk z emalii która jest charakterystyczna bo nieco wypukła gdy przejedzie się po niej palcem. Większość nadruków na szkle przed wojną była robiona tego typu techniką. Kufel który Ty masz niestety jest młodszy o kilkadziesiąt lat. Nadruk jest płaski. Podejrzewam że kufel z lat 90. Sam kiedyś miałem chyba identyczny. Wart w praktyce podejrzewam około 10 pln a więc o jedno zero mniej.
                          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                          Comment

                          • duvel88
                            Senior
                            • 12-2012
                            • 134

                            #14
                            Większość nie da nawet kilku złotych, ale można wystawić na Alledrogo za 100 PLN, nawet kilka razy i może trafi się jakiś szaleniec lub licytujący po

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jack75g Wyświetlenie odpowiedzi
                            Większość tych niemieckich szklaneczek, szklanek, kufli czy pokali ma realną (nie wirtualną, internetową) wartość w granicach od kilku do kilkunastu złotych za szt.
                            Trudno będzie znaleźć nabywcę np. kufla Spaten za kilkadziesiąt złotych.

                            Ale jak to mówi klasyk: " każdy towar ma swojego nabywcę ... "

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎