Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

posiadam butelkę piwa Grodziskiego

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Paco
    Senior
    • 12-2007
    • 265

    Bardzo wciągająca historia, chyba już nigdy nie dowiemy się jakie są dalsze losy tej butelki

    Jeśli ktos zna odpowiedz na powyższe pytania, to proszę napisać do mnie na pw.
    Grunt to się nie przejmować, piwo pić i obserwować
    zbieram ELBING
    wymiana--> http://picasaweb.google.com/PacoElbl

    Comment

    • forra6
      Senior
      • 11-2008
      • 413

      Faktycznie, niesamowite :-) jeśli coś się wyjaśniło proszę o info tutaj, w temacie, pewnie wielu czeka na odpowiedź, skoro dziś ta butelczyna miałaby już prawie 10 lat więcej...
      Don't trust nobody, It will cost you much too much
      Beware of the dagger, It caress you at first touch
      O, all small creatures, It is the twilight if the gods

      Comment

      • Chmielo
        Senior
        • 01-2007
        • 128

        Nadal nie znam finału tej historii

        Comment

        • jorjo
          Member
          • 12-2003
          • 41

          Odrodzenie Grodziskiego

          Witam wszystkich. Minęło ponad 10 lat od kiedy rozpocząłem ten wątek;-). Chciało się powiedzieć:" gra toczy się dalej, tylko zasady się zmieniają". coś jak z emeryturami.
          Musze się przyznać, że całkiem zapomniałem o tym piwie... Tak, tak. Wciąż je nam, wciąż w oryginalnej butelce. Od mojego ostatniego postu wiele się pozmieniało na tymświecie , także w kwestii warzenia piwa. Jak wiadomo odradzają się browary rzemieślnicze. Czy jest jakaś szansa, aby ta butelka w jakkolwiek sposób pomogła w odrodzeniu piwa Grodziskiego? Pomyślałem, że mogę poświęcić te butelkę by mieć jakiś wkład w proces wprowadzenia Grodziskiego do produkcji, jakkolwiek by to rozumieć. Lub jeśli okaże się, że to plonne nadzieje, mógłbym zrobić jak sugerowaliscie "ostatnio". Moglibyśmy się spotkać i wypić to piwo wspólnie, a ja w zamian chętnie spróbował bym piw Waszej produkcji. Wciąż nie miałem okazji pić piwa domowej roboty:-) . Jest jeszcze jedna opcja. mogę wam zaufać i postąpić tak jak będzie najlepiej dla Grodziskiego. Albo zawsze mogę nic nie robić. Zależy o Was.
          A i jeszcze jedna, ważna rzecz. Proszę tym razem nie podważać autentyczności tego piwa. Ostatnim razem było to bardzo frustrujące. Teraz i Ja i Grodziskie jesteśmy już dziesięć lat starsi, a Grodziskiie juz jest pełnoletnie:-) A swoją drogą. Jakbym w 2003 roku wpadł na pomysł rozpoczęcia wątku o tym piwie ,nie mając go, a teraz powrócił z tematem. Byłby to iście szatanski plan;-). Dziesięć lat trollowania. Pozdrawiam.
          PS. W sprawie Grodziskiego nie odpowiem na ŻADNĄ PRYWATNA WIADOMOŚĆ. Wszystko może być ustalone tylko na łamach forum. tego forum

          Comment

          • Szakali
            Senior
            • 08-2013
            • 572

            Tak mnie twój wpis zaintrygował, że aż cały wątek przeczytałem z zapartym tchem
            Ciekawi mnie też jak teraz te piwo mogło by smakować ^^
            Po tym co przeczytałem...żałuję, że nigdy nie było mi dane napić się tego piwa.

            Comment

            • żąleną
              Sojowe Oddziały Bojowe
              • 01-2002
              • 13239

              Ale numer. Fachowcy, wypowiadać się szybko, czy z tej butelki można odzyskać drożdże, cokolwiek. Jorjo, jak była przechowywana?

              Comment

              • jorjo
                Member
                • 12-2003
                • 41

                Jeszcze jedna sprawa, chyba dla Admina. przydało by się ten wątek przenieść na inny dział, bo to już raczej nie podchodzi pod giełdę.
                Co do przechowywania. Nie było przechowywane w jakichś specjalnych warunkach. Pierwsze dziesięć lat w piwnicy :-), później trochę na półce, jakieś 2-3 lata, a ostanie kilka lat w pudle w szafie :-)

                Comment

                • josefik
                  Senior
                  • 05-2006
                  • 386

                  Drożdże odzyskane z butelki na niewiele się zdadzą, takie próby już były robione.
                  Chodzi o to że jeśli coś przetrwało, a sadzę że przetrwało to jest to jeden szczep.
                  W skrócie w oryginalnym piwie było stosowanych było kilka szczepów, kłaczkujące i pyliste.
                  Niestety tak jak pisałem, po takim czasie zostaje jedynie jeden szczep drożdży kłaczjujacych. Co nieco wypacza "oryginalność" przy zastosowaniu. Szczep jest dostępny w śród piwowarów domowych, nie ma z tym większego problemu, sam właśnie fermentuję na nim teraz Grodziskie.
                  Last edited by josefik; 23-05-2014, 04:30.

                  Comment

                  • otvirak
                    Senior
                    • 04-2005
                    • 769

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jorjo Wyświetlenie odpowiedzi
                    Pomyślałem, że mogę poświęcić te butelkę
                    No proszę... było już święcenie samochodów i innego badziewia. Teraz butelka. Pogaństwo, ruja i poróbstwo
                    niepoprawny czechofil


                    Młody junaku pamiętaj: zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach!
                    WISŁA MISTRZ!

                    Comment

                    • kopyr
                      Senior
                      • 06-2004
                      • 9475

                      A zatem ten epicki wątek można uznać za zakończony.

                      Piwo Grodziskie z 1992 roku trafiło w moje ręce, więcej na blogu.
                      blog.kopyra.com

                      Comment

                      • Jankos
                        Member
                        • 01-2014
                        • 35

                        Dwanaście lat wodzenia za nos, by koniec końców oddać butelkę Kopyrowi...

                        Comment

                        • majkelr
                          Junior
                          • 07-2014
                          • 7

                          A komu miał oddać, bardzo dobra decyzja. Lepiej nie mógł zrobić.

                          Comment

                          • Jankos
                            Member
                            • 01-2014
                            • 35

                            Pierwszej osobie z PW 12 lat temu ;-)

                            PS. Teraz tu nikt nic nie będzie chciał oddać, bo go "zglanują" i "po komentarzach mu się odechce"

                            Comment

                            • Marchi
                              Senior
                              • 12-2006
                              • 130

                              Też tak uważam. Po pierwsze najwięcej osób obejrzy film i dowie się o tym unikacie. Po drugie Kopyrowi się należy za to co zrobił dla propagowania prawdziwego piwa w Polsce jak psu buda.

                              Comment

                              • wrednyhawran
                                Senior
                                • 07-2010
                                • 1784

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                                Piwo Grodziskie z 1992 roku trafiło w moje ręce.


                                No to idę po popcorn.
                                Last edited by wrednyhawran; 02-03-2015, 18:20.
                                Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                                Małe Piwko Blog
                                Małe Piwko Blog na facebooku
                                Domowy Browar Demon

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎