Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

podstawka EB na Allegro

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
    ... Druga sprawa to sama tektura tzn jej grubość i rewers ...
    Rodzaj tektury to sprawa podstawowa. Podstawki robione są (z nielicznymi wyjątkami) z grubej tekstury jednowarstwowej, dobrze wchłaniającej wodę, jednak o słabej wytrzymałości na zginanie. Kartony pudełkowe robione są z tektury warstwowej, najczęściej trójwarstwowej, ze środkową warstwą falistą. Taka tektura jest dobrze wytrzymuje kształtowanie i łamanie.
    Last edited by Krzysiu; 28-11-2010, 07:51.

    Comment

    • dryx
      † 1966-2017 Piwosz w Raju
      • 04-2002
      • 1735

      #17
      Wycinankę z tektury trójwarstwowej od razu poznać. Tak wyglądały okrągłe podróbki Kipera, które pojawiły się jakieś 7-8 lat temu na jednej z giełd. Ta podstawka według kolegi yazoo jest z cienkiego kartonu takiego jak opakowania butelkowych sześciopaków.

      Comment

      • Cooper
        Senior
        • 11-2002
        • 6055

        #18
        Na pewno nie ma sześciopaków z tektury takiej o jakiej pisze Krzysiu tzn z warstwą falistą w środku. Tylko kartony pudełkowe faktycznie. Tektura do sześciopaków przypomina (albo może nawet jest identyczna) jak tektura do niektórych podstawek np serii cienkich zdrapek ze srebnym paskiem wydana ostatnimi czasy przez GŻ dla marek Warka , Żywiec i Królewskie. Podejrzewam że podróba EB o której piszemy jet wykonana/wycięta na podobnej tekturze i pewnie ma brązowawy kolor rewersu charakterystyczny dla cztero-lub sześciopaków.
        Ponadto dopatrując się w foto podstawki widzę iż różne rogi mają różny promień krzywizny cięcia a tak być nie powinno np dolne rogi względem siebie.
        Podejrzewam że nie dojdzie do sfinalizowania tej aukcji. Komentarzy albo ugodowo nie będzie albo skończy się na minimum 1 negatywie.
        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

        Comment

        • Seta
          Piję piwo
          • 10-2002
          • 6964

          #19
          Ponieważ o tekturze wiem (prawie) wszystko wtrącę swoje 3gr. Tektura falista (czyli 3 lub 5 warstw papieru, w tym co druga pofalowana) to stosunkowo nowoczesny materiał opakowaniowy. W latach 80-tych i 90tych spotykało się opakowania transportowe z bardzo grubej tektury litej. Aby uzyskać podobne parametry wytrzymałościowe muszą być one dużo droższe (fala działa jak filary mostu) z uwagi na ilość surowca, ale są (a raczej były) prostsze w produkcji.
          Różnica wobec typowej podstawki to właśnie wypełnienie. Podstawki robi się doklejając do lekko spracowanej masy celulozowej (łatwo chłonącej wodę, jak zauważył Krzysio) dwie warstwy cienkiego papieru (czy może bibuły) z nadrukiem.
          Wnętrze tektury litej to praktycznie papier - jedna lub kilka warstw, jest dużo sztywniejszy i zazwyczaj ma określoną orientację włókien - w jednym kierunku poddaje się trudniej niż w drugim. Tektura o grubości podstawki może ważyć nawet dwa razy więcej. Powleczenie występuje z reguły tylko od zewnątrz i raczej jest do tego użyty grubszy papier niż w podstawce.
          Chociaż bywają podstawki wykonane z tektury litej, to raczej są bardzo cienkie (np Krasnystaw). Ale w tym temacie jestem raczej laikiem - być może grubsze też były.

          Jeśli ktoś z poważnych zbieraczy ma dostęp do precyzyjnej wagi, można byłoby ograniczyć handel podróbkami wprowadzając do katalogu wagę podstawki.
          Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

          Comment

          • Seta
            Piję piwo
            • 10-2002
            • 6964

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
            Podstawki robi się doklejając do lekko spracowanej masy celulozowej ...
            Sprasowanej.
            Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

            Comment

            • dryx
              † 1966-2017 Piwosz w Raju
              • 04-2002
              • 1735

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
              Jeśli ktoś z poważnych zbieraczy ma dostęp do precyzyjnej wagi, można byłoby ograniczyć handel podróbkami wprowadzając do katalogu wagę podstawki.
              No bez przesady Przecież nie będziemy ważyć podstawek. Już mierzenie linijkami podstawek na giełdach było czasami śmieszne.

              Comment

              • Seta
                Piję piwo
                • 10-2002
                • 6964

                #22
                Jeśli podstawka kosztuje w okolicach złotówki, to spoko. Koło tysiąca bym to rozważył, ale nic mi do tego - mnie na takie nie stać...
                Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                Comment

                • Mafar
                  Senior
                  • 04-2003
                  • 1262

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dryx Wyświetlenie odpowiedzi
                  ..... Już mierzenie linijkami podstawek na giełdach było czasami śmieszne.
                  Jeżeli podstawka jest wydana w dwóch wymiarach to nie widzę w tym nic śmiesznego
                  Polakom gratulujemy Brackiego

                  Gdy rozum śpi budzą się demony

                  Comment

                  • beny
                    Senior
                    • 03-2001
                    • 984

                    #24
                    Rozmawiałem z Krzysiem nt temat tej podstawki od razu stwierdziliśmy, ze dziwne aby podstawka z dużej korporacji z flagowego produktu wypłynęła na powierzchnie dopiero teraz.

                    Podstawki problematyczne dodaje dopiero po konsultacji z kolekcjonerami, którzy współredagują katalog nie jestem jednoosobową wyrocznią czy wszechwiedząca wiedźmą PLEPLE jak to niektórzy sugerują

                    Zulu zdarzają się podstawki z lat 90 które wypływają po wielu latach dopiero np Soma czy Chełm Wist ale masz rację jest to mało prawdopodobne aby była to ogólnie dostępna podstawka browarniana z dużego browaru.

                    Cena za podstawkę nie komentuję każdy płaci tyle ile uważa za dany przedmiot.
                    Z piwnym pozdrowieniem
                    Radosław Kwiecień

                    http://npn.mybrute.com/ - skop mi tyłek :P

                    Comment

                    • mareks
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 1939

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika beny Wyświetlenie odpowiedzi
                      Podstawki problematyczne dodaje dopiero po konsultacji z kolekcjonerami, którzy współredagują katalog nie jestem jednoosobową wyrocznią czy wszechwiedząca wiedźmą PLEPLE jak to niektórzy sugerują
                      Jeśli mnie masz na myśli to napisałem, iż to katalog jest wyrocznią a nie Ty.

                      Napisałem to celowo bo śmieszą mnie częste wojenki o zaliczenie lub nie podstawki do katalogu.
                      Ja traktuję to już na luzie, po wojskowemu - sztuka jest sztuka. )
                      Last edited by mareks; 02-12-2010, 10:11.

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎