Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

shakery z amerykańskich mikrusów

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Kolesław
    Senior
    • 03-2004
    • 1130

    shakery z amerykańskich mikrusów

    Nie wiem czy to jest właściwy dział.
    Po pierwsze moja wyszukiwarka nigdzie tego nie znalazła.
    Po drugie nie są to z pewnością kolekcjonerskie rarytasy. Nie jestem kolekcjonerem szkła, ale co nieco trzeba mieć aby prawidłowo degustować. Zupełnie przypadkiem trafiłem na zestaw shakerów z nadrukami zacnych amerykańskich mikrobrowarów. A trafiłem markecie ogólnospożywczo-ogólnym znajdującym się w białostockiej, lokalnej galerii "Kwadrat" za ok. 22 zł. Jak widać na załączonym obrazku za wypuszczeniem szkła na rynek stoi znana międzynarodowa korporacja. Jak nie widać na obrazu, na opakowaniu są nadrukowane polskie informacje o treści "szklanka do piwa czerwonego" (w wersji rosyjskiej do żółtego). Wygląda więc na to, że zestaw powinień występować i w innych sklepach. Lubię pić ale (zwłaszcza kiedy butelka ma pojemność ok. 0,33 l) z shekera, dlatego polecam ten zestaw. Mam shakera przywiezionego z USA (tam ten wzór jest chyba bardziej popularny, niż jakikolwiek w Polsce, w tym sensie, że u nas jest wielka różnorodność wzorów). Szkło w zestawie jest nieco cieńsze i oczywiście lżejsze niż amerykańskie (dla porównanie drugi obrazek), ale poza tym wszystko w shakerowej normie.
    Loga na szklankach sprawiają wrażenie zupełnie zgodnych z używanymi przez browary. Nie wiem na ile są oryginalne, czy właściciele znaków wiedzą o ich wykorzystaniu. Na dwóch z trzech widnieją adresy internetowe, za którymi kryją się prawdziwe strony prawdziwych browarów.
    Attached Files
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    #2
    Kto jest producentem? Za 22zł chętnie nabędę. Jak by ktoś widział we Wrocławiu, to proszę o info.
    blog.kopyra.com

    Comment

    • Cooper
      Senior
      • 11-2002
      • 6055

      #3
      Skąd wiesz że to shakery ? Wyglądają mi na zwykłe szklanki. Shaker powinien mieć zasłoniętą góre inaczej nic nie zostało by z zawartości po użyciu. No i przedewszystkim po co shaker do piwa ?
      Ogólnie zestaw przypomina mi zestawy szklanek jakie pojawiały się ćwierć wieku temu w naszych sklepach typu 1001 Drobiazgów z logami słynnych marek piw któreż to marki często nie wiedziały nawet iż ktoś wykorzystał ich wizerunki. Tutaj pewnie jednak legal bo producent znany i nie te czasy.
      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

      Comment

      • kopyr
        Senior
        • 06-2004
        • 9475

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
        Skąd wiesz że to shakery ? Wyglądają mi na zwykłe szklanki. Shaker powinien mieć zasłoniętą góre inaczej nic nie zostało by z zawartości po użyciu. No i przedewszystkim po co shaker do piwa ?
        Ja znam to szkło pod nazwą tumbler, ale shaker od razu zrozumiałem i chyba się gdzieś z nią spotkałem wcześniej.

        FCJP - znaki interpunkcyjne stawiamy bezpośrednio za poprzedzającym je wyrazem, bez spacji.

        Tak jest dobrze?

        Tak jest źle ?
        blog.kopyra.com

        Comment

        • kopyr
          Senior
          • 06-2004
          • 9475

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bianco8 Wyświetlenie odpowiedzi
          kiedyś pojawiały się w marketach zestawy szklanek polskich browarów, które miały niewiele wspólnego z oryginalnym szkłem. ciężko mi uwierzyć, że w tej cenie mamy do czynienia z autentycznym amerykańskim szkłem (wystarczy porównać to z cenami na ebay.us), ale w wolnej chwili z pewnością bliżej się przyjrzę czy są podobne do szkieł spotykanych w USA. pomijając oryginalność - cena jest świetna i pewnie też bym się skusił
          Pytanie kto to robi i na jaki rynek? No nie uwierzę, że komuś w Polsce wpadło do głowy zrobić interes na szklankach amerykańskich minibrowarów, których nikt tu nie zna.
          blog.kopyra.com

          Comment

          • Latarnik
            Premium Lamplighter
            • 06-2004
            • 5002

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
            Ja znam to szkło pod nazwą tumbler
            Tumbler powinien mieć grube dno, a one raczej takiego typowego tumblerowego nie mają.
            Tutaj na takie szkło mówi się pint glasses.
            Last edited by Latarnik; 09-03-2011, 04:50.
            5420 kapsli z wypitych piw
            874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
            "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
            https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
            Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
            https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

            Comment

            • Kolesław
              Senior
              • 03-2004
              • 1130

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
              Pytanie kto to robi i na jaki rynek?
              Przecież na zdjęciu wyraźnie widać, że robi to Luminarc. Napisy są, jak zwykle w przypadku produktów robionych przez koncerny, w kilku językach (po polsku też było, o czym wspomniałem) i prawdopodobnie produkt jest sprzedawany w wielu krajach.

              Comment

              • Kolesław
                Senior
                • 03-2004
                • 1130

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                Ja znam to szkło pod nazwą tumbler, ale shaker od razu zrozumiałem i chyba się gdzieś z nią spotkałem wcześniej.
                To nie ja wymyśliłem, że takie szkło ma się nazywać shaker, tak twierdzą Amerykanie: www.ratebeer.com/ShowGlassware.asp?GWID=4

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎