Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Proszę o pomoc w wycenie butelek

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • FELIX90
    Junior
    • 07-2011
    • 6

    Proszę o pomoc w wycenie butelek

    Witam.
    Posiadam kilkanaście butelek, niestety nie jestem w stanie określić ich wartości. Byłbym wdzięczny za okazaną pomoc.
    Jedynie jedna butelka posiada porcelankę.


    1.
    Brauerei Mehner
    Hochenstein Ostpr.
    Unverkauftlich
    (zielona)

    2.
    PATENT
    Dno:
    JPS wpisane w trójkąt, 0,33l, 1939, Db
    (zielona)

    3.
    Schonbusch
    Dno:
    0,33l, Db, 1939
    (zielona)
    X3

    4.
    Brasserie Luxemborgeoise
    German Gilson
    Izel
    Dno:
    CB, 2 w kółku
    (zielona, duża)

    5.
    Waldschlosschen Allenstein
    Dno:
    0,35l, Db
    '36
    (białe szkło, prawdopodobnie butelka na korek)

    Druga brązowa na porcelankę:
    Dno:
    0,33l Db
    X2
    6.
    Chyba moja ulubiona:
    Brauerei Englis Brunnen Elbing
    Na śroidku anioł na beczce z napisen Schutz marke
    Eingetragen No
    17902
    Dno:
    0,33l
    (zielona)
    (brązowa)
    7.
    Ponarth Brauerei JPS wpisane w trójkąt
    Dno:
    0,35l, Db, 1940
    (zielona, chyba też korek)
    X2

    8.
    Brauerei Rudolf Ulrich G.m.b.h.
    Elbing
    Na środku dwa lwy w herbie
    (butelka z porcelanką, przezroczysta)

    9.
    Duże logo SESTER
    Brauerei Sester
    Koln
    Flashe unverkauftlich
    0,5l
    Dno:
    2216
    0,5l
    (brązowa)

    10.
    Osterode O/Pr.
    Gebruder Stein
    Dno:
    0,33l Db
    (zielona)

    11.
    Hugo Dudek Hochenstein
    Dno:
    0,33l, Db
    (zielona)
    X2

    12.
    Logo trójkąt, w środku:
    BAB
    Braunsberg
    (zielona)
  • jacer
    Senior
    • 03-2006
    • 9875

    #2
    wartość: bezcenna
    cena: tylko aukcja może ją określić.
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)

    Comment

    • FELIX90
      Junior
      • 07-2011
      • 6

      #3
      Jak zwykle nie zawiodłem się na wszelkiego rodzaju forach...

      W takim razie jaka cena minimalna, bądź wywoławcza za te butelki powinna być ustalona?
      Jakiej ceny można się spodziewać?
      Nie proszę o cenę podaną co do grosza a o orientacyjną wartość, o to czy jest tutaj coś godnego uwagi, czy wszystko to szmelc i populares.

      Comment

      • jacer
        Senior
        • 03-2006
        • 9875

        #4
        Jaką cenę ustalisz taka będzie. Dziwne pytania zadajesz.
        Milicki Browar Rynkowy
        Grupa STYRIAN

        (1+sqrt5)/2
        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
        No Hops, no Glory :)

        Comment

        • FELIX90
          Junior
          • 07-2011
          • 6

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
          Jaką cenę ustalisz taka będzie.
          Naprawdę?
          Zresztą nieistotne. Niczego innego w sumie po forum nie mogłem się spodziewać.

          Pozdrawiam

          Comment

          • jacer
            Senior
            • 03-2006
            • 9875

            #6
            A czego oczekiwałeś, że ktoś ci poda ile jest warta na rynku butelka? Nie wklejając nawet ich zdjęć?
            Milicki Browar Rynkowy
            Grupa STYRIAN

            (1+sqrt5)/2
            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
            No Hops, no Glory :)

            Comment

            • marian1920
              Senior
              • 10-2003
              • 1333

              #7
              gdybym sprzedawał to bym ustalił cenę 100zł za szt a gdybym chciał kupić to za 1zł za sztukę

              Comment

              • FELIX90
                Junior
                • 07-2011
                • 6

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                A czego oczekiwałeś, że ktoś ci poda ile jest warta na rynku butelka? Nie wklejając nawet ich zdjęć?
                Tego oczekiwałem. Butelki bez wyszczerbień ani pęknięć, bez porcelanek.

                Comment

                • Fala
                  Senior
                  • 07-2004
                  • 671

                  #9
                  Dobijają mnie tacy "forumowicze", co tylko zarejestrują się dla zadania pytania o cenę jakiegoś przedmiotu i to jest koniec ich aktywności na browar.biz
                  W ogóle nie powinniśmy podejmować tematu z takimi osobami
                  Napis: "ściągnięto 99%" cieszy tylko przez pierwsze pół godziny.
                  Admin ma zawsze rację

                  PIWOSZE WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ

                  Comment

                  • Cooper
                    Senior
                    • 11-2002
                    • 6055

                    #10
                    Butelki raczej wszystkie albo prawie wszystkie mało wartościowe. Jeśli chcesz wystawić na aukcję to daj startówki po 9,99. Niektóre powinny Ci zejść, ale większa spina na nie raczej Ci nie grozi.
                    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                    Comment

                    • szpaclaf
                      Member
                      • 09-2009
                      • 40

                      #11
                      Dobijają mnie tacy "forumowicze", co tylko zarejestrują się dla zadania pytania o cenę jakiegoś przedmiotu i to jest koniec ich aktywności na browar.biz
                      W ogóle nie powinniśmy podejmować tematu z takimi osobami
                      Też mnie to drażni, np na forum Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków prośby o wyceny i pytania o wartość są po prostu usuwane.

                      Comment

                      • maciek34m
                        Member
                        • 10-2002
                        • 40

                        #12
                        A co w tym złego, że ktoś pyta o wycenę?

                        Comment

                        • Fala
                          Senior
                          • 07-2004
                          • 671

                          #13
                          Żeby jeszcze pytający zaproponował prawo pierwokupu albo przynajmniej spytał, czy ktoś jest zainteresowany, ale nie, to są pytania w stylu Powiedzcie ile mogę wyrwać za to lub owo i czy mi się to w ogóle opłaca, czyli czy wezmę więcej niż ... się spodziewam i więcej niż wskazuje na to zdrowy rozsądek
                          Napis: "ściągnięto 99%" cieszy tylko przez pierwsze pół godziny.
                          Admin ma zawsze rację

                          PIWOSZE WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ

                          Comment

                          • FELIX90
                            Junior
                            • 07-2011
                            • 6

                            #14
                            W takim razie proponuję zmianę regulaminu forum, skoro to takie oburzające zachowanie.
                            Posiadam butelki - nie interesują mnie one - chcę je sprzedać. Zarówno browarnictwo jak i birofilistyka nie należy do kręgu moich zainteresowań i z tego co widzę, ewentualne zainteresowanie ze swojej strony będę rozwijać gdzie indziej.
                            Każdy normalny kolekcjoner, cieszyłby się, że ludzie nie wyrzucają takich rzeczy do kontenerów ze szkłem a chcą, żeby cieszyły oko kogoś, kto się na tym zna i je doceni.

                            @Fala:
                            Prawo pierwokupu? Pierwokupu dla kogo? Dla kogoś kto mówi, że kupiłby za złotówkę a wystawił za 100 złotych? Czy może mam rzucić cenę z kosmosu i nikt by się tym nie zainteresował? No, ale prawo pierwokupu. Jeśli ktoś by był zainteresowany to niech śmiało pyta, szczekać można a napisać PW w sprawie kupna już nie? Trochę dziwna polityka.
                            Jedna osoba napisała, że nie są to żadne białe kruki, więc jak mniemam ludzie nie będą się do mnie pchać drzwiami i oknami, żeby je kupić, no chyba, że się mylę (farciarz ze mnie w takim razie).

                            Tak więc dzięki Cooper za rzeczową bądź co bądź w jałowym wątku odpowiedź.
                            Na przyszłość, podczas rejestracji, puśćcie notę, że trzeba być ekspertem w każdej dziedzinie i nie zaczynać od działu giełda.

                            Po co pytałem o wycenę?
                            A no właśnie po to, żeby sprzedać te, które są coś więcej warte niż wysyłka a resztę rozdać za darmo, bo nie widzę sensu płacić groszy za butelkę i kilka razy tyle za wysyłkę. Niech kogoś cieszy.

                            Kończąc tym miłym akcentem, żegnam szanowne forum i dziękuję tym, którzy potrafią w jakiś sposób pomóc innym (do tego służy forum a nie do tworzenia grupek wzajemnej adoracji).

                            Comment

                            • Cooper
                              Senior
                              • 11-2002
                              • 6055

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika szpaclaf Wyświetlenie odpowiedzi
                              na forum Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków prośby o wyceny i pytania o wartość są po prostu usuwane.
                              Gorzej by było gdyby ktoś co chwila pytał się która godzina.
                              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎