Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kufel Guinness identyfikacja.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Jerzy8
    Junior
    • 07-2013
    • 4

    Kufel Guinness identyfikacja.

    Witam,
    Dzisiaj zdobyłem kufel Guinnessa z limitowanej edycji, z okazji 250 lecia tegoż browaru. Chciałem sie dowiedzieć z którego roku on pochodzi i ile jest wart? Wujek Google znalazł jedna czy dwie fotki tego który posiadam, ale nic wiecej. Są tez inne podobne, ale różnią sie wzorem metalowej plakietki na kuflu. Z drugiej strony plakietki jest numer seryjny 14882/50000.

    Click image for larger version

Name:	ImageUploadedByTapatalk1375027225.332429.jpg
Views:	1
Size:	28,6 KB
ID:	2088263
  • Promil03
    Senior
    • 10-2007
    • 2833

    #2
    Naprawdę ciężko Ci obliczyć z którego roku jest ten kufel?
    Matematyki w szkole nie było?

    Comment

    • Cooper
      Senior
      • 11-2002
      • 6055

      #3
      Tutaj jest odpowiedź Wujka na jedno z twoich pytań Jerzy.
      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

      Comment

      • Jerzy8
        Junior
        • 07-2013
        • 4

        #4
        Promil, gdybyś miał mniej promili we krwi i ruszył byś głowa, to znalazłbys kilka rodzaji tego kufla z rożnych lat. Wszystkie są opisane, a ten który ja posiadam niestety nigdzie nie widnieje z data produkcji tej serii.
        Następnym razem czytaj ze zrozumieniem i nie pisz nic, jeśli nie masz nic ciekawego do powiedzenia.

        Comment

        • pioterb4
          Senior
          • 05-2006
          • 4322

          #5
          Browar powstał w 1759 roku a kufel wydano z okazji 250 lat istnienia. Zagadka brzmi: ile to 1759 + 250? Wszystkie niezbędna zmienne masz wydrukowane na kuflu

          Comment

          • Promil03
            Senior
            • 10-2007
            • 2833

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jerzy8 Wyświetlenie odpowiedzi
            Promil, gdybyś miał mniej promili we krwi i ruszył byś głowa, to znalazłbys kilka rodzaji tego kufla z rożnych lat. Wszystkie są opisane, a ten który ja posiadam niestety nigdzie nie widnieje z data produkcji tej serii.
            Następnym razem czytaj ze zrozumieniem i nie pisz nic, jeśli nie masz nic ciekawego do powiedzenia.
            Promile we krwi miałem wczoraj, dzisiaj leczę kaca.
            Nie wiem o co ci chodzi z jakimiś seriami (może jakieś foto), więc pomogę ci jeszcze tak:

            Jeśli dalej cię to nie przekonuje, to nie da ci się już pomóc.

            PS. Swoją drogą ciekawa "limitowana edycja" - 50.000 sztuk.

            Comment

            • Jerzy8
              Junior
              • 07-2013
              • 4

              #7
              Wy naprawdę nie potraficie czytać ze zrozumieniem? Są conajmniej trzy serie kufli z okazji 250 lecia. Każda ma inną tabliczkę metalową na kuflu i w innej ilości była produkowana (25000, 50000). Znalazłem daty produkcji tych innych serii, a tej którą posiadam nie potrafię odnaleźć.

              Comment

              • Promil03
                Senior
                • 10-2007
                • 2833

                #8
                Twój kufel wydano w roku 2009 z okazji 250. rocznicy powstania browaru.

                Comment

                • Cooper
                  Senior
                  • 11-2002
                  • 6055

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jerzy8 Wyświetlenie odpowiedzi
                  Wy naprawdę nie potraficie czytać ze zrozumieniem? Są conajmniej trzy serie kufli z okazji 250 lecia. Każda ma inną tabliczkę metalową na kuflu i w innej ilości była produkowana (25000, 50000). Znalazłem daty produkcji tych innych serii, a tej którą posiadam nie potrafię odnaleźć.
                  Jakiej innej odpowiedzi/daty od nas spodziewałeś się na temat kufla z browaru założonego w 1759 i wydanego na 250. rocznicę tejże firmy ?
                  Jak jesteś taki dociekliwy to napisz np tutaj lub tutaj , może tutaj a najlepiej od razu do źrodła czyli do (pewnie) chińskiego producenta który nie zważając na tajemnicę handlową od razu poleci sprawdzić w fakturach i zamówieniach kiedy wyprodukował dokładnie taki kufel jak mu podesłałeś na zdjęciu.
                  Sądzisz że na naszym forum jest osoba odpowiedizalna za zamawianie oficjalnych gadżetów w Guinnesie i podzieli się z Tobą informacjami ? Chyba przeceniłeś nas troszkę.

                  Sam kufel (mniejwięcej taki jak pokazałeś) to przynajmniej w Dublinie około 10 euro i zalega w potężnych ilościach na półkach ww sklepów w oczekiwaniu na turystów.
                  Myslę że ta konkretna pokazana odmiana niezależnie czy wydana (powiedzmy z wyprzedzeniem jubileuszu np w 2008 roku) czy w latach 2009-2013 ma taką samą wartość. Przykładowe 50 tysięcy to spory nakład. Żaden rarytas.
                  Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                  1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                  Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎