Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Identyfikacja porcelanki

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kopernikPOLICE
    Member
    • 02-2016
    • 53

    Identyfikacja porcelanki

    Witam, kolekcjonerską brać.
    Dzisiaj w trakcie chodzenia po byłej fabryce benzyny syntetycznej w Policach wykopałem takie coś.
    Może ktoś podpowie z jakiego to piwa, rzadkie czy popularne, warte cokolwiek czy śmieć?
    Z góry dziękuję.
    Last edited by kopernikPOLICE; 08-02-2020, 18:25. Powód: Nie dodałem zdjęcia
  • beerek62
    Senior
    • 04-2010
    • 1036

    #2
    kopernikPOLICE edytował/a post Dzisiaj o godz. 18:25. Powód: Nie dodałem zdjęcia

    No i dalej nie dodałeś zdjęcia - przynajmniej ja nie widzę żadnego
    Beerkowa kolekcja polskiego szkła piwnego
    Poszukuję : 1) szklanka Browar Soma w Warszawie

    Comment

    • kopernikPOLICE
      Member
      • 02-2016
      • 53

      #3
      porcelanka

      Witam, sorry że dopiero teraz ale nie dało się z telefonu dodać zdjęcia, musiałem je obrobić na komputerze dlatego dopiero dzisiaj wrzucam fotkę.
      Attached Files

      Comment

      • Czachowo
        Junior
        • 02-2020
        • 16

        #4
        Witaj, porcelanka bardzo pospolita, związkowa,czyli z jakiegoś związku browarów tworzonych z przyczyn ekonomicznych.
        Wartość znikoma, chyba, że sentymentalna.

        Comment

        • kopernikPOLICE
          Member
          • 02-2016
          • 53

          #5
          eh, no trudno, Ale dziękuję za szybką odpowiedź. Może ktoś się kiedyś będzie chciał wymienić za kapsle

          Comment

          • Piwowar
            Senior
            • 05-2001
            • 2542

            #6
            Z tego co pamiętam jest to porcelanka związku browarów środkowego, albo dolnego Sląska. Gdześ na forum jest to wyjaśnione.
            Archiwum piwne

            Poznaj
            http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
            Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
            Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

            Comment

            • Cooper
              Senior
              • 11-2002
              • 6055

              #7
              To jest porcelanka typu no-name używana przez wielu producentów napoi wszelakich w Polsce i krajach ościennych również. Jest sporo takich wzorów, Coś jak obecne kapsle na butelki twist-off ze strzałkami dookoła.
              Za pytanie się w kółko o jej ID powinna już dawno być ustalona kara w postaci publicznej chłosty anteną od poloneza z relacją live w najlepszym czasie antenowym.
              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

              Comment

              • Czachowo
                Junior
                • 02-2020
                • 16

                #8
                Po tym Twoim cytacie z Cygana, aż prosisz się o komentarz, żeś wylewny ale...
                Bo to nie jest porcelanka no-name. Za takie można uznać białe porcelanki bez żadnych dystynkcji. Ten warkocz mówi o przynależności do jakiegoś związku browarów.
                Warkocze też były różne, podstawowe rozróżnienie to kolorystyka, zielone i odmiany czerwieni, od ceglanej aż po purpurę. Inna różnica to ilość kłosów w wieńcu...
                Lepiej po Piwowarze głupio nie komentować, bo on dobrze wie, co pisze.

                Comment

                • kopernikPOLICE
                  Member
                  • 02-2016
                  • 53

                  #9
                  spoko, jeszcze raz wielkie dzięki.
                  A na głupie komentarze przestałem zwracać uwagę jak dorosłem, niektórzy jak widać zatrzymali się w gimbazie.

                  Comment

                  • kopernikPOLICE
                    Member
                    • 02-2016
                    • 53

                    #10
                    Mam jeszcze coś takiego, znalezione dawno temu i o tym zapomniałem. Zamalowałem ołówkiem ale i tak niewiele to dało. Moim zdaniem jest to gryf trzymający kufel a pod nim napis: SCHUTZ MARKE.
                    Od razu zaznaczę że nie zbieram porcelanek i nie bardzo wiem czy popularne czy nie, warte zainteresowania czy do kosza ? zapewne oddam je komuś kto zbiera tego typu zamknięcia butelek.
                    Attached Files

                    Comment

                    • Czachowo
                      Junior
                      • 02-2020
                      • 16

                      #11
                      Stettin - Bergschloss Brauerei, ale stan kwalifikuje ją na gruz.

                      Comment

                      • kopernikPOLICE
                        Member
                        • 02-2016
                        • 53

                        #12
                        W porządku, dzięki.
                        Zamiast ołówka lepszy okazał się miedziany drut, przecierając pęczkiem drutu po porcelance wszystko jest lepiej widoczne.
                        Attached Files

                        Comment

                        • Piwowar
                          Senior
                          • 05-2001
                          • 2542

                          #13
                          Związek browarów środkowego Śląska odpada. Te porcelanki były czerwone i miały taki wzór jak poniżej.
                          Attached Files
                          Archiwum piwne

                          Poznaj
                          http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                          Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                          Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎