Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kuntersztyn Pils - skąd sie bierze

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • maki
    Senior
    • 07-2003
    • 186

    Kuntersztyn Pils - skąd sie bierze

    Jaki jest rodowód tego trunku - gdzie to robią - Kujawiak, Królewskie, Van Pur a moze juz w jednym z browarów grupy Żywiec ???
    Takie samo pytanie mam co do Edelmieister'a
  • dryx
    † 1966-2017 Piwosz w Raju
    • 04-2002
    • 1735

    #2
    Kuntersztyn obecnie chyba nadal w Warszawie, tak przynajmniej było napisane na kupowanej gdzieś miesiąc temu butelce czy puszce

    Comment

    • Cooper
      Senior
      • 11-2002
      • 6055

      #3
      Z tego co wiem to Kuntersztyn konserwowy warzony jest w Warszawie , natomiast szklany - w Bydgoszczy , choć teraz to niczego nie można być pewnym
      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

      Comment

      • dryx
        † 1966-2017 Piwosz w Raju
        • 04-2002
        • 1735

        #4
        No a Edelmeister szklany w Warszawie, puszkowego nie kupowałem

        Comment

        • Cooper
          Senior
          • 11-2002
          • 6055

          #5
          Edelmeister chyba był warzony tylko w Rakszawie i Bydgoszczy (te same etykiety , różne kontry z adnotacjami jaki browar). W momencie gdy w W-wie pozbywali się starych butelek typu euro ktoś wpadł na pomysł ażeby zrobić piwo z niższej półki - Edelmeister i wlać je do starych flaszek które po naklejeniu sreberek na szyjki miały stać się niezwrotne. Wydrukowano etykiety z kontrami iż piwo warzone jest w browarach w-skich królewskich ale ostatecznie takiego piwa nie zrobiono a zgromadzone w browarze stare butelki po długim oczekiwaniu zostały ostatecznie zmielone w specjalnej maszynie. Tak więc piwo Edelmeister w wersji szklanej wg mnie robiły ( i chyba nadal robią tylko w już nowych butlach i owalnych etykietach) browary Rakszawa i Bydgoszcz.Nie za bardzo wiem jak jest z wersją puszkową bo chyba taka istnieje?
          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

          Comment

          • robox
            = kapslarz =
            • 11-2002
            • 8188

            #6
            Cooper napisał(a)
            Z tego co wiem to Kuntersztyn szklany - w Bydgoszczy
            Jeżeli Kuntersztyn szklany pochodzi z Bydgoszczy, to Edelmeister butelkowy chyba także pochodzi z Kujawiaka, przynajmniej ten sam kapsel tłuką .
            Za tym przemawia też to, że Królewskich i Van Purów w moich okolicach nie ma, za to wyżej wspomnianych, Kujawiaków i Bractw spokojnie można zakupić.
            Ale głowy też se nie dam uciąć .

            Comment

            • RAFIFAFI
              Senior
              • 11-2002
              • 188

              #7
              robox napisał(a)
              Jeżeli Kuntersztyn szklany pochodzi z Bydgoszczy, to Edelmeister butelkowy chyba także pochodzi z Kujawiaka, przynajmniej ten sam kapsel tłuką .
              Za tym przemawia też to, że Królewskich i Van Purów w moich okolicach nie ma, za to wyżej wspomnianych, Kujawiaków i Bractw spokojnie można zakupić.
              Ale głowy też se nie dam uciąć .
              Tego Kuntersztyna robią chyba prawie na pewno i w Rakszawie - za tym przemawia fakt że u mnie właśnie stoi toto obok Edelmajstera, Van Purów i Królewskich których w moich rejonach pełno.
              No ale moją głowę też oszczędzę
              Tylko z butli!

              Comment

              • zgrredek
                Senior
                • 10-2002
                • 315

                #8
                Czy ktoś wie gdzie robią konserwowego Edelmajstra?
                www.collections.pl
                Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych

                Comment

                • dryx
                  † 1966-2017 Piwosz w Raju
                  • 04-2002
                  • 1735

                  #9
                  wczoraj specjalnie przejrzałem puszkowego Edelmeistra, produkcja wyraźnie wskazana - Warszawa
                  dzisiaj będę w auchan-z ciekawości rozeznam się jak to jest z pozostałymi piwkami, bo widzę , że spore zamieszanie

                  Comment

                  • sopista
                    Senior
                    • 01-2003
                    • 1747

                    #10
                    Od kogoś z Rzeszowa słyszałem, że wszystkie małe szkiełka (330 ml)"
                    "Bractwo Mocne", "Kujawiak", "Kuntersztyn" i "Królewskie" robi właśnie Rakszawa.
                    Przed chwilą sprawdziłem na kontrach tychże i stoi tam tak:
                    Wyprodukowano w Browarze VAN PUR SA Rzeszów....na licencji..
                    i tu Browar Bydgoski lub Warszawski.
                    Ale tajemnice naszych browarów są niezbadane i kto to wie jak jest naprawdę.

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      #11
                      dryx napisał(a)
                      wczoraj specjalnie przejrzałem puszkowego Edelmeistra, produkcja wyraźnie wskazana - Warszawa
                      dzisiaj będę w auchan-z ciekawości rozeznam się jak to jest z pozostałymi piwkami, bo widzę , że spore zamieszanie
                      producent Warszawa czy Brau Union Warszawa ul Grzybowska?
                      z tego co wiem to Eedelmeister byl (i jest) robiony w Bydgoszczy, duże owalne etykiety, duze prostokąty - Rakszawa, puszki Bydgoszcz, rozlew Van Pur bądź W-wa (ale tu pewności nie mam)
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • dryx
                        † 1966-2017 Piwosz w Raju
                        • 04-2002
                        • 1735

                        #12
                        becik napisał(a)
                        producent Warszawa czy Brau Union Warszawa ul Grzybowska?
                        napis głosił , że warzone w Browarach Warszawskich

                        Comment

                        • kopernik
                          Senior
                          • 11-2002
                          • 204

                          #13
                          Ja zaobserwowałem napis "partia A ..., partia B...." a przy dacie przydatnosci jest odpowiednia literka. Wszystkie ( chyba)piwa z BU maja te wskaźniki.

                          Comment

                          • dryx
                            † 1966-2017 Piwosz w Raju
                            • 04-2002
                            • 1735

                            #14
                            zgadza się, wczoraj odwiedziłem auchan,z BU butelkowe były tytlko Steffl i Kaiser, pozostałe piwka tylko puszkowe
                            nadruki zawierały pozycję :
                            A Browary Warszawskie
                            B Brau Union - bez wskazania konkretnego browaru
                            literkę A miało tylko Królewskie, B pozostałe piwa- Edelmeister, Kuntersztyn, Bractwo
                            w przypadku Bractwa Mocnego litera B oznaczała Browary Warszawskie oddział w Bydgoszczy

                            litera B być może jest związana z puszkowanie piwa w Warszawie, natomiast gdzie jest ono obecnie produkowane

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎