Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar F ?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • yendras
    Senior
    • 12-2001
    • 2052

    #16
    "Browar F" może również oznaczać browar Czarnków. Poszlaka tutaj

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #17
      sopista napisał(a)
      Nie jestem wybitnym degustatorem ale smak Fortuny Czarnej. I to pewnie to samo piwo.
      zdania są różne, nie może być wątpliwości, Szkockie jak widać pojawiło się w styczniu może nawet wcześniej, czy wtedy Czarnków miał ciemne piwo? NIE MIAŁ

      może ten fakt rozwieje wszelkie wątpliwości
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • cororo
        • 04-2003
        • 766

        #18
        yendras szukasz dziury w całym przeciez pytałem sie właściciela rozlewni potwierdził że to Fortuna Miłosław po co kombinować?

        Comment

        • yendras
          Senior
          • 12-2001
          • 2052

          #19
          cororo napisał(a)
          yendras szukasz dziury w całym przeciez pytałem sie właściciela rozlewni potwierdził że to Fortuna Miłosław po co kombinować?
          Z drugiej strony po co Browar Czarnków miałby kombinować i we własnym sklepie przy browarze sprzedawać obce piwo i to po 70 groszy (gdzie tu koszt transportu z ew. prawdziwego miejsca pochodzenia i marża handlowa) ?
          Last edited by yendras; 02-08-2004, 08:22.

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #20
            A ja powtórzę pytanie, czy ktoś zwrócił uwagę na fakt, że to Szkockie Fortuniaste było już dostępne w styczniu tego roku?
            I drugie związane z tym pytanie, czy Czarnków w styczniu tego roku miał już swojego ciemniaczka?
            Odpowiedzi na oba pytania nie pozostawiają wątpliwości skąd jest to piwo.
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • yendras
              Senior
              • 12-2001
              • 2052

              #21
              becik napisał(a)
              A ja powtórzę pytanie, czy ktoś zwrócił uwagę na fakt, że to Szkockie Fortuniaste było już dostępne w styczniu tego roku?
              I drugie związane z tym pytanie, czy Czarnków w styczniu tego roku miał już swojego ciemniaczka?
              Odpowiedzi na oba pytania nie pozostawiają wątpliwości skąd jest to piwo.
              Odpowiedzi na oba pytania nie pozostawiają wątpliwości skąd jest to piwo jedynie w przypadku pierwszej lub pierwszych partii, dostępnych w pierwszej połowie roku, z reguły w półlitrowych butelkach. Jednak kolejne partie Szkockiego rozlewnia mogła zamówić w innym browarze - i tu wątpliwości pozostają.

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #22
                yendras napisał(a)
                Odpowiedzi na oba pytania nie pozostawiają wątpliwości skąd jest to piwo jedynie w przypadku pierwszej lub pierwszych partii, dostępnych w pierwszej połowie roku, z reguły w półlitrowych butelkach. Jednak kolejne partie Szkockiego rozlewnia mogła zamówić w innym browarze - i tu wątpliwości pozostają.
                wtedy napewno zmieniliby nazwę browaru na etykiecie, zwróćmy też uwagę na sugestię ART-a, że nie jest to czarnkowskie piwo (być może właśnie z Miłosławia) konfekcjonowane tylko przez Czarnków, to już by tłumaczyło fakt jego obecności w firmowym sklepiku
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • Jaroslav
                  Senior
                  • 10-2005
                  • 967

                  #23
                  Od ostatniego posta minęło trochę czasu... W kolekcjonerstwie
                  widziałem etykietę 0,5, natomiast brakuje 0,333l (przypadek, czy
                  poleciała gdzieś indziej). Czy etykieta z opisem "Browar S" to także
                  Fortuna

                  Comment

                  • panbibi
                    Junior
                    • 10-2003
                    • 27

                    #24
                    Moim skromnym zdaniem "Browar S" to browar Staropolski.

                    Comment

                    • toto
                      Senior
                      • 12-2006
                      • 949

                      #25
                      Etykieta "Mocny Browarek" z tejże rozlewni PIANOX, z napisem Browar S, figuruje na stronie Sopisty pod Zduńską Wolą. Więc myślę że i Szkockie można tam podciągnąć.

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎