Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jaki to browar ?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pawcik
    Senior
    • 08-2003
    • 108

    Jaki to browar ?

    Witam

    Mam etykiete piwa Rabin. Niestety nie mam skanu tej etykiety.
    Na etykiecie jest napis Piwo koszerne pasteryzowane i taka zloto-zolta gwiazda Dawida.
    Jaki browar wyprodukowal to piwo ???

    Pozdrawiam
    Pawel
  • Farogon
    Junior
    • 10-2004
    • 13

    #2
    Wiem, że to nic do sprawy nie wnosi, ale pewnie był to jakiś browar żydowski - a przynajmniej pracował na zlecenie jakiejś organizacji żydowskiej. Szczeże mówiąc to pierwszy raz w życiu słyszę o piwie koszernym - o wódce słyszałem, ale piwo! No cóż, przynajmniej znowu się czegoś dowiedziałem.

    Comment

    • adam16
      Senior
      • 02-2001
      • 9865

      #3
      Pawcik - był taki czas i to stosunkowo nie tak dawno temu kiedy to co drugi browar robił piwa koszerne. Piwa zwące się Rabin były z kilku różnych browarów. Na koszerach chyba zawsze jest widoczna gwiazda. Bez skanu chyba nie da się ustalić pochodzenia.
      Fargon - ucz się, ucz.
      Browar Hajduki.
      adam16@browar.biz
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

      Comment

      • Cooper
        Senior
        • 11-2002
        • 6055

        #4
        O ile myślimy o tej samej etykiecie to jest to chyba Wrocław Piastowski albo Gdańsk - sprawdz w galerii te browary - może jest tam ta etykieta. Kształt jej to pionowy prostokąt z zakrąglanymi rogami.
        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

        Comment

        • abernacka
          Senior
          • 12-2003
          • 10838

          #5
          Farogon napisał(a)
          Wiem, że to nic do sprawy nie wnosi, ale pewnie był to jakiś browar żydowski - a przynajmniej pracował na zlecenie jakiejś organizacji żydowskiej. Szczeże mówiąc to pierwszy raz w życiu słyszę o piwie koszernym - o wódce słyszałem, ale piwo! (...)
          Bardzo ciekawe stwierdzenie!
          Ps. Nie wiedziałem, że browary, które produkowały piwo Koszerne (m.in. w Lublinie nr.2, w Łomży oraz Gdańsku) produkowały piwo na zlecenie organizacji żydowskich.
          Piwna turystyka według abernackiego

          Comment

          • sopista
            Senior
            • 01-2003
            • 1747

            #6
            Może to:

            Comment

            • Cooper
              Senior
              • 11-2002
              • 6055

              #7
              Hmmm...od kilku lat nie zbieram już etykiet z calej Polski i powoli zapominam jak wyglądały Mialem na myśli tą :

              ale okazalo się że to piwo nazywa się inaczej a co za tym idzie - nie o to chodzilo autorowi tego postu.
              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

              Comment

              • Pawcik
                Senior
                • 08-2003
                • 108

                #8
                Bardzo dziekuje za pomoc, wlasnie o ta etykiete mi chodzilo

                Pozdrawiam
                Pawel

                Comment

                • sopista
                  Senior
                  • 01-2003
                  • 1747

                  #9
                  Dodam tylko, że jest jeszcze (mam w swojej kolekcji) wersja na zwykłym papierze.

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #10
                    hmm, z tym że ten Rabin to nie Krotoszyn tylko Piast z rozlewni

                    są dwie wersje, metalik i papier zwykły z tym, że posiadam jeszcze kontretykietę z odpowiednią informacją
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • sopista
                      Senior
                      • 01-2003
                      • 1747

                      #11
                      Po uwadze becika obejrzałem dokładnie i stwierdzam, że mam identyczne etykiety i w Krotoszynie i we Wrocławiu. Tu sie poddaję. Chętnie dołożyłbym do swoich zbiorów kontrę o której mowa.

                      Comment

                      • TomX
                        Senior
                        • 09-2004
                        • 1035

                        #12
                        Farogon napisał(a)
                        Wiem, że to nic do sprawy nie wnosi, ale pewnie był to jakiś browar żydowski - a przynajmniej pracował na zlecenie jakiejś organizacji żydowskiej.(...)
                        Żydów jest w Polsce tak niewielu, i są tak rozproszeni, że wątpię, aby specjalnie zamawiali dla siebie piwo w browarach, prędzej sami by sobie chyba uważyli. Ale z drugiej strony na co komu piwo koszerne? Jeżeli miał to być chwyt reklamowy, to osobiście bym się na to nie złapał. Szczeże mówiąc, to nie wiem, co o tym sądzić. Może moje informacje na temat liczności judaistów w Polsce są niezbyt precyzyjne? Ale co to ma do rzeczy...
                        Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

                        I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

                        Comment

                        • Piwowar
                          Senior
                          • 05-2001
                          • 2543

                          #13
                          Panowie i Panie!
                          Wyraz "Warzenie" jest na naszym forum tak popularny, że naprawdę nie wypada strzalać takich byków. Szczerze wam to mówię.
                          Archiwum piwne

                          Poznaj
                          http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                          Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                          Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

                          Comment

                          • Piwowar
                            Senior
                            • 05-2001
                            • 2543

                            #14
                            Widzę że sam sobie byka strzaliłem, więc przepraszam że się wtrącam.
                            Archiwum piwne

                            Poznaj
                            http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                            Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                            Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

                            Comment

                            • brzeczka
                              Senior
                              • 12-2003
                              • 373

                              #15
                              Dziwiącym się piwom tzw. koszernym przypominam, że w pierwszej połowie lat 90-tych była moda na produkowanie wódek koszernych, za czym poszły browary. Gdyby piwa koszerne warzyły wyłącznie browary ze wschodniej części kraju, uznałbym to za jakiś ukłon w stronę przedwojennej historii, ale piwo koszerne produkował też przez krótki czas browar w Szczecinie.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎