Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Branik z Kambodży

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • warzechow
    Senior
    • 07-2005
    • 354

    Branik z Kambodży

    Mam wątpliwosci co do pochodzenia jednej etykiety z browaru Branik. Piwo zostalo zakupione w małym sklepiku Kambodży - mieli tylko jedną sztukę, troszkę zmeczoną. Butelka ciemno zielona pojemnosci 600 ml, pod zwężeniem szyjki wytłoczony motyw roślinny. Etykieta i krawatka jak na skanie. Brak kontretykiety i nie zauważyłem miejsca jej ewentualnego klejenia. Kapsel zielony z napisem " Technologia browaru Branik ". Aż nie chce mi się wierzyć, że Branik eksportuje takie butelki do Azji. Z drugiej strony brak informacji o licencji lub podobnej współpracy. Może to jakaś totalna lipa z wykorzystaniem nazwy browaru. Chętnie poczytam opinnie forumowiczów.
    Attached Files
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Wątpie aby Branik eksportował piwo do Kambodży, moim zdaniem jest to lokalny produkt próbujący nawiązywać do czeskiej technologii.
    Ciekawi mnie tylko jaki browar moze to robić, Sihanoukville - wątpię, może jest tam teraz cos nowego.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • yendras
      Senior
      • 12-2001
      • 2052

      #3
      To chyba jakaś lipa. W Kambodży widywałem różne tajemnicze piwa niewiadomej proweniencji, ale w puszkach. Czasem były to importy z Singapuru. Może tak jest też i w tym przypadku ? Kambodżańskie browary raczej podpisują się pod swoimi wyrobami i jeśli butelkują, to raczej w brązowe szkło. Na mojego nosa to jest jakaś Azja, ale nie Kambodża. Może Singapur ? Może Wietnam ? Zagadka raczej nie do rozgryzienia.

      Comment

      • kloss
        Senior
        • 03-2003
        • 2526

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yendras
        To chyba jakaś lipa. W Kambodży widywałem różne tajemnicze piwa niewiadomej proweniencji, ale w puszkach. Czasem były to importy z Singapuru. Może tak jest też i w tym przypadku ? Kambodżańskie browary raczej podpisują się pod swoimi wyrobami i jeśli butelkują, to raczej w brązowe szkło. Na mojego nosa to jest jakaś Azja, ale nie Kambodża. Może Singapur ? Może Wietnam ? Zagadka raczej nie do rozgryzienia.
        Zupełnie na czuja stawiałbym na Chiny, ale nie mam żadnych dowodów.

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19177

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kloss
          Zupełnie na czuja stawiałbym na Chiny, ale nie mam żadnych dowodów.
          szczerze mnie nie dziwi wykorzystanie pewnych skojarzeń wykorzystanych przez nikomu nie znane browary znikąd. w USA wiele browarów (często małych) przypisuje sobie niemieckie korzenie, a w takim zadupiu nikt nie sprawdzi czy historyjka ma pokrycie w rzeczywistości. również obstawiam chiny. oni nas kiedyś zaleją i to dosłownie.
          Last edited by e-prezes; 02-06-2006, 21:18.

          Comment

          • Piotras
            Senior
            • 08-2003
            • 307

            #6
            A może komunistyczni inżynierzy z Czech montowali ten sprzęt(tzn. wybudowali browar) lub pomagali montować w latach 60-80 w ramach "braterskiej pomocy"? Nie wiem jakie były stosunki Czechosłowackiej Rep. Ludowej z Kambodżą ale teoretycznie taki scenariusz jest mozliwy. Moge sie oczywiście mylić bo to taka raczej luźna myśl...

            Comment

            • Krzych15
              Senior
              • 10-2002
              • 596

              #7
              Wyślij skan etykiety do browaru z zapytaniem czy takie piwo eksportowali do Kambodży.
              krzych
              Dzień bez piwa to stracony dzień.

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzych15
                Wyślij skan etykiety do browaru z zapytaniem czy takie piwo eksportowali do Kambodży.

                Skan w Braniku im nic nie powie, to nie jest ich etykieta tylko miejscowa.
                Chyba, że uzyskasz informację nt samego eksportu.

                Jeśli miałby by to jakiś import to też stawiałbym raczej na Wietnam.
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • Czapayew
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 1966

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika warzechow
                  Mam wątpliwosci co do pochodzenia jednej etykiety z browaru Branik.
                  Tja... Zważywszy że BRANIK jest obecnie marką browaru STAROPRAMEN. Oto, co piszą na stronie browaru:
                  "Braník je typicky českým pivem s velmi osvěžující chutí, přirozeným řízem a čistou chmelovou vůní. Pivovar Braník byl založen samotnými sládky malých historických pivovarů jako „Společenský pivovar pražských sládků“ v roce 1899 (...) Značka Braník představuje pro spotřebitele kvalitní, velmi osvěžující pivo za velmi výhodnou cenu. Jeho kvalitu dokládají získaná ocenění."
                  Nie jestem biegły w czeskim, ale w świetle powyższych słów BRANIK może być traktowany jak rodzaj piwa (jak np. koźlak).
                  "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                  www.zamkoszlaki.com
                  www.piwnekapsle.net

                  Comment

                  • baklazanek
                    † 2014 Piwosz w Raju
                    • 08-2001
                    • 3562

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Czapayew
                    Nie jestem biegły w czeskim, ale w świetle powyższych słów BRANIK może być traktowany jak rodzaj piwa (jak np. koźlak).

                    Ale to wtedy nie napisali, by Lager Beer Specjal, tylko Branik Beer Specjal. Poza tym sam herb nawiązuje do czeskiego browaru.

                    Comment

                    • lzkamil
                      kierowca bombowca
                      • 01-2003
                      • 3611

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Czapayew
                      Nie jestem biegły w czeskim, ale w świetle powyższych słów BRANIK może być traktowany jak rodzaj piwa (jak np. koźlak).
                      Tu bym się nie zgodził, to jest po prostu opis piwa.
                      Tak na szybko, gdzie nie byłem pewny sprawdziłem w słowniku:
                      Branik jest typowym czeskim piwem z bardzo świeżym smakiem, właściwą sobie rześkością i czystym chmielowym zapachem. Browar Branik był założony przez pojedyńczych piwowarów małych historycznych browarów jako "Społeczny browar praskich piwowarów" w 1899 roku (...) Marka Branik przedstawia konsumentom piwo wysokiej jakości, bardzo odświeżające, w bardzo korzystnej cenie. Jego jakość jest potwierdzona uzyskanymi ocenami.
                      Lepszy jabol pod okapem
                      niż GŻ, CP i KP !


                      Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                      Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                      Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                      Comment

                      • warzechow
                        Senior
                        • 07-2005
                        • 354

                        #12
                        Żeby nie było, że podałem etykietę i olałem sprawę. Śledzę z rosnącym zainteresowaniem. Ten motyw z Branikiem jako typem czeskiego piwa nawet mnie trochę przekonuje. Nie pamiętam dosłowne napisów na kapslu - wydaję mi się, że wyraz browar był użyty, a nie tylko Technology of Branik. Odszukam i sprawdzę.
                        PS. Z racji pojawiających sie prywatnych pytań - nie zamierzam sprzedawać etykiety ( to chyba taka moja jedyna wzbudzająca dyskusję szanownych forumowiczów )

                        Comment

                        • kletys
                          Junior
                          • 10-2005
                          • 12

                          #13
                          Branik

                          Witam
                          etykeita Branik je Viet nam. Browar Bia Dung Quat - miesto Quang Ngai. Českaja technologia piwa browaru Branik - Prague. Czech brewery my Viet nam.
                          Pozdrawiam

                          Comment

                          • warzechow
                            Senior
                            • 07-2005
                            • 354

                            #14
                            Bardzo dziekuję za wszystkie informacje.

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎