Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Podstawki Zawiercia, jak to naprawdę jest? :-)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Grothesk
    Senior
    • 11-2005
    • 811

    Podstawki Zawiercia, jak to naprawdę jest? :-)

    Mam w zbiorze dwie podstawki browaru Zawiercie, ZAW-01 i ZAW-02. Wszystko byłoby pięknie gdybym nie posiadał CZEGOŚ dodatkowo, mianowicie DZIWNYCH ich odmian...

    Załączam skan, na którym umieściłem cztery sztuki podstawek, na górze 01 z wariantem BEZ ZŁOCEŃ i z różnicą w KŁOSACH a na dole 02 z wariantem POMARAŃCZOWYM i różnicą w KŁOSACH (na skanie różnica kolorów jest słabo widoczna, mam problem ze skanerem) zapewniam, że ta różnica kolorystyczna jest EWIDENTNA - żółty i pomarańczowy...

    Co o tym sądzicie?


  • kangurpl
    Senior
    • 03-2002
    • 2660

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Grothesk
    Mam w zbiorze dwie podstawki browaru Zawiercie, ZAW-01 i ZAW-02. Wszystko byłoby pięknie gdybym nie posiadał CZEGOŚ dodatkowo, mianowicie DZIWNYCH ich odmian...

    Załączam skan, na którym umieściłem cztery sztuki podstawek, na górze 01 z wariantem BEZ ZŁOCEŃ i z różnicą w KŁOSACH a na dole 02 z wariantem POMARAŃCZOWYM i różnicą w KŁOSACH (na skanie różnica kolorów jest słabo widoczna, mam problem ze skanerem) zapewniam, że ta różnica kolorystyczna jest EWIDENTNA - żółty i pomarańczowy...

    Co o tym sądzicie?


    http://beercoaster.pl/zawiercie.jpg
    Jak dla mnie to typowe niedodruki, można trzymać jako ciekawostkę.
    Świat należy do młodzieży, młody robi - stary leży.
    "W niebie nie ma piwa, więc pijmy je tutaj."

    "denerwować się - mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"

    Comment

    • Grothesk
      Senior
      • 11-2005
      • 811

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kangurpl
      Jak dla mnie to typowe niedodruki, można trzymać jako ciekawostkę.

      Niedodruki? A ile podstawek jest w katalogu, które różnią się od siebie złoceniami czy nawet mikroróżnicami w druku? Na temat drugiej podstawki napiszę tylko tyle, że różnica ta jest O WIELE BARDZIEJ widoczna niż np przy podstawkach Braniewa, a te dziwnym trafem uważane są jako dwa różne wzory... Fakt, mój skaner "gubi" żółcie, na skanie nie widać zbytniej różnicy, ale gdybym jednak dał Ci te dwie podstawki do ręki sam być powiedział, że są inne...

      Comment

      • TomX
        Senior
        • 09-2004
        • 1035

        #4
        Róznica w kolorystyce jest WYBITNA, nawet ślepy by ją zauważył,a poza tym w parze z nią idzie różnica (a praktycznie brak) kłosów jęczmienia w wersji ciemniejszej. O wariacji bez złoceń przyznaje, do tąd nie słyszałem, ale osobiscie uznałbym to za odrębny wzór.
        Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

        I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

        Comment

        • grzeber
          Senior
          • 05-2002
          • 2868

          #5
          Eee tam wybitna, taka to jest różnica czerwonego i zielonego .

          Ja ewentualnie byłbym skłonny zaliczyć różnice z kłosami, choć w tym wypadku matryca jest pewnie identyczna tylko jakieś techniczne różnice spowodowały niedodruk części kłosów. Wafel bez złotej obwódki to niedodruk.
          pozdrawiam
          www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎