Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

kilka kufli piwnych

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • szymek69
    Senior
    • 10-2006
    • 173

    kilka kufli piwnych

    mam prośbę o pomoc w zidentyfikowaniu kilku kufli... kolekcjonuje kufle od niedawna... moja wiedza na ten temat jest jeszcze niewielka więc prosze o pomoc odnośnie następujących kufli
    carlton stout melbourne
    Click image for larger version

Name:	carlton stout melbourne 0,5.JPG
Views:	1
Size:	24,8 KB
ID:	2077437
    löwenbräu
    Click image for larger version

Name:	löwenbräu 1,0.JPG
Views:	1
Size:	31,5 KB
ID:	2077438
    newcastle brown ale
    Click image for larger version

Name:	newcastle brown ale 0,5.JPG
Views:	1
Size:	23,7 KB
ID:	2077439
    spezial bräu rouchbier
    Click image for larger version

Name:	spezial bräu rouchbier 0,5.JPG
Views:	1
Size:	28,7 KB
ID:	2077440

    z góry dziękuje za wszelakie info
    szymek69
  • abernacka
    Senior
    • 12-2003
    • 10838

    #2
    W sumie nie wiem jakiej informacji potrzebujesz ale myślę, że te odnośniki wszystko ci podpowiedzą:

    Löwenbräu. Ein Bier wie Bayern. Alles rund um die Traditionsbrauerei aus München.


    Last edited by abernacka; 24-12-2006, 13:29.
    Piwna turystyka według abernackiego

    Comment

    • grzeber
      Senior
      • 05-2002
      • 2869

      #3
      Istnieje świetna strona do identyfikacji birofiliów nazywa sie www.google.com - polecam!
      pozdrawiam
      www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

      Comment

      • szymek69
        Senior
        • 10-2006
        • 173

        #4
        hmm... drogi grzeber-ku... korzystałem z tej strony juz nie jeden raz... czasem okazywała sie bardzo przydatna... lecz jesli chodzi o identyfikacje kufli zagranicznych to leże na całej lini... powód - mała znajomość języków obcych... co prawda z samych obrazków można się wiele dowiedzieć... mi głównie chodzi o stwierdzenie faktu czy dany kufel okolicznościowym i tym podobne... pozdrawiam :-]
        szymek69

        Comment

        • abernacka
          Senior
          • 12-2003
          • 10838

          #5
          A wiec dobrze jeżeli ciebie to zadowoli. Trzy pierwsze kufle to typowa masówka nic niewarta jedynie ostatni jest w pewnym sensie coś wart. Pochodzi on z browaru restauracyjniego z rejonu Bamberg w Niemczech.
          Piwna turystyka według abernackiego

          Comment

          • Mafar
            Senior
            • 04-2003
            • 1262

            #6
            Pierwszy kufel pochodzi chyba z Australii , więc nie jest to masówka . Trzecie szkło jest SZKLANKĄ kolego "szymek69"
            Polakom gratulujemy Brackiego

            Gdy rozum śpi budzą się demony

            Comment

            • szymek69
              Senior
              • 10-2006
              • 173

              #7
              dzięki za info... co do kufli i szklanki (dzięki za zwrócenie uwagi Mafar) kazdy jest dla mnie coś wart... ale o tym może nie mówmy...
              szymek69

              Comment

              • szymek69
                Senior
                • 10-2006
                • 173

                #8
                wracając jeszcze do kufla carlton stout melbourne to zgodzę się z 'abernacka' iż jest to masówka... na spodzie kufla znajduje się napis "webb exclusive taiwan"... kufel zakupiony został w londynie na targu staroci...
                szymek69

                Comment

                • grzeber
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 2869

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika szymek69
                  hmm... drogi grzeber-ku... korzystałem z tej strony juz nie jeden raz... czasem okazywała sie bardzo przydatna... lecz jesli chodzi o identyfikacje kufli zagranicznych to leże na całej lini... powód - mała znajomość języków obcych... co prawda z samych obrazków można się wiele dowiedzieć... mi głównie chodzi o stwierdzenie faktu czy dany kufel okolicznościowym i tym podobne... pozdrawiam :-]
                  Oczywiście jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat kufla to google nie sprawdzają się za dobrze. Myślałem jednak, że chodzi Ci wyłącznie o informacje kraj/browar, a w tym wypadku są nieocenione .
                  pozdrawiam
                  www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎