Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kufelek ceramiczny

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • mark33
    Idę po piwo do piwnicy.
    • 04-2005
    • 3283

    Kufelek ceramiczny

    Proszę o weryfikację zdobyczy, nabyłem na targu za śmieszne pieniądze. Tylko nie jestem pewny czy kufelek piwny jest czy pod jakąś mineralną zrobiony. Pojemność ~ 0,2 litra.
    Attached Files
    Last edited by mark33; 05-05-2007, 09:02.
  • iommi
    Senior
    • 07-2003
    • 1522

    #2
    Piwny. Mam kilkanaście takich kamionek z landszaftami bawarskich miejscowości. Produkowane są przede wszystkim z myślą o turystach i na miejskie festyny. Ładne, bardzo dobrze grzańca się z nich pije. Wartość niewielka, ale to nieważne, bo przecież uroczy jest.
    *****************************

    Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

    *****************************

    Comment

    • mark33
      Idę po piwo do piwnicy.
      • 04-2005
      • 3283

      #3
      Dzięki za szybką i oczekiwaną odpowiedź, w googlach nazwa bardzo popularna i ciężko o konkrety. Zresztą nazwa wpadła mi w ucho "Ptasi śpiew" a zgrabność naczyńka w oko .

      Na tej stronie znalazłem zdjęcie (cz-b) identycznych zabudowań, jednak po niemiecku nie poczytam .
      Last edited by mark33; 05-05-2007, 11:24.

      Comment

      • Piwowar
        Senior
        • 05-2001
        • 2543

        #4
        Nie chciało mi się wszystkiego czytać, ale zdaje się że na kuflu jest widok ośrodka szkoleniowego NSDAP, który zbudowano na zachodzie Niemiec w latach trzydziestych.
        Archiwum piwne

        Poznaj
        http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
        Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
        Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

        Comment

        • mark33
          Idę po piwo do piwnicy.
          • 04-2005
          • 3283

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piwowar Wyświetlenie odpowiedzi
          Nie chciało mi się wszystkiego czytać, ale zdaje się że na kuflu jest widok ośrodka szkoleniowego NSDAP, który zbudowano na zachodzie Niemiec w latach trzydziestych.

          Do ośrodka szkoleniowego przetłumaczyłem , potem było kilka fotek ze swastykami i jakoś mi się odechciało.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎