Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dwie Szczecińskie butelki - prośba o bliższe id.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Aygon
    Member
    • 03-2007
    • 35

    Dwie Szczecińskie butelki - prośba o bliższe id.

    Witam. Posiadam dwie butelki - Zieloną Bredower Brauerei "Vulcan" Stettin i Białą G.Jahnke Nachfl. Jnh.F.Affeld Podejuch unverkauflich. Czy można by poprosić o ich wydatowanie i przybliżenie stopnia rzadkości?
  • ARTHUR
    Senior
    • 07-2004
    • 2338

    #2
    zrob skany tych butelek.

    Comment

    • Aygon
      Member
      • 03-2007
      • 35

      #3
      Załączam.
      Attached Files

      Comment

      • brzeczka
        Senior
        • 12-2003
        • 373

        #4
        Zważywszy, że nie wypełniłeś (aś) nawet profilu można przypuszczać, że chcesz tylko wydatować te butelki, a później zobaczymy je np. na allegro...
        Odpowiedź na pytanie znajduje się w dziale historii tego forum, znajdziesz obu butelek, zadaj sobie trud

        Comment

        • Aygon
          Member
          • 03-2007
          • 35

          #5
          No po panu spodziewał bym się więcej optymizmu . Jak to coś pomoże to profil uzupełniłem, widać nie było to konieczne do rejestracji. O obu butelkach znalazłem już wcześniej info ale np. przy Podjuchach troche się zamieszałem jak to szło z tymi flaszkami. Co do Vulkana to Bredower brauerei działał pod tą nazwą tylko 3czy 4 lata?
          Sam zbieram więc na Aledrogo to ich nie zobaczymy .

          Comment

          • brzeczka
            Senior
            • 12-2003
            • 373

            #6
            Browar drzetowski zmieniał nazwy co kilka lat, ale cały czas pozostawał w rękach (częściowo) rodziny Bass.
            Podjuchy - Gustav Jahnke nie warzył długo, a butelki z tego okresu opisane są Brauerei Podejuch Gustav Jahnke. Później firmę przejął Franz Affeldt, może wżenił się w rodzinę, nie wiem. Jahnke jescze po 1910 r. mieszkał na ul. Metalowej i określany był w adresówkach jako Brauereibesitzer (browaru nie ma już w spisie), a później Rentier.
            Affeldt prowadził skład piwa i wytwórnię wód gazowanych, późniejsze butle są opisywane jako Franz Affeldt. PRzez kilka lat firma była przedstawicielstwem berlińskiego browaru Engelhardt, a później skład Elysium, ale już bez wymieniania nazwiska Affeldta.
            Tyle pamiętam tak na szybko, reszta jest gdzieś tu opisana z datami.

            Comment

            • Aygon
              Member
              • 03-2007
              • 35

              #7
              Dziękuje a info. Informacje znalazłem, gorzej było z ich poczatkową interpretacją .

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎