Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pisownia Akt.Gesellschaft na Szczecińskim Bergschlossie.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Aygon
    Member
    • 03-2007
    • 35

    Pisownia Akt.Gesellschaft na Szczecińskim Bergschlossie.

    Witam. Mam zapytanie dotyczące pisowni na butelce po prawej. Na wszystkich posiadanych butelkach z tago browaky gdzie występuje tłoczenie Akt.Gesellschaft wyrazy rozdzielone są " . " a na tej jednej " .- " (Akt.-Gesellschaft). Bo jakim gatunku piwa jest ta butelka i czy ta piwownia związana jest z jakimś okresem czasu czy te butelki po prostu tak miały?
    Attached Files
  • brzeczka
    Senior
    • 12-2003
    • 373

    #2
    Pytanie nie jest zadane po polskuu.
    Zielona butelka z prawej strony jest rzadszym wzorem i bardzo możliwe, że pochodzi od wody, a nie piwa - butelek z 2 pierścieniami używano od początku lat 20-tych do końca tamtego świata.
    Półlitrowa butla występuje tylko w wersji bez pierścieni, ale wykonanie wskazuje na lata 30-te, taki sam rodzaj pisania "po łuku" wszystkie 3 wielkie browary szczecińskie, skupione przy Rueckforth Konzern wykorzystywały na tzw. bączkach, używanych do piwa karmelowego i portera.
    Co ciekawe, Elysium i Bohrisch wypuściły buteli 0,5 l zarówno w wersji z pierścieniami i bez nich, a tylko Elysium bez pierścienia jest zdecydowanie sprzed I wojny.

    Comment

    • Aygon
      Member
      • 03-2007
      • 35

      #3
      Dziękuje. Może niezbyt dobrze to ująłem, po prostu zainteresowała mnie ta lekka różnica w pisowni w stosunku do reszty.

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎