Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Stare szkło z Opola

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bremac
    Junior
    • 03-2005
    • 10

    #16
    Jeśli chodzi o szkło z Opola to napewno nie jest jedyne. Ja mam w kolekcji dwa kufle Schultcheissa które równie dobrze mogą pochodzić z Opola, Berlina, Zabrza lub Wrocławia. Ja zaliczyłem to jako Wrocław z prostych przyczyn po prostu mieszkam w tym mieście, a może jestem w błędzie to niech ktoś mnie sprostuje.Szkło jak widać na zdjęciach
    Attached Files

    Comment

    • Eszogo1970
      Senior
      • 03-2007
      • 136

      #17
      To do zobaczenia w Tychach, rozpoznacie mnie po berecie na głowie i braku dowodu...

      Comment

      • Cooper
        Senior
        • 11-2002
        • 6055

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bremac Wyświetlenie odpowiedzi
        mieszkam w tym mieście, a może jestem w błędzie to niech ktoś mnie sprostuje.
        Nie. Nie jesteś w błędzie. Rzeczywiście mieszkasz we Wrocławiu
        Odnośnie szkła z logo Schultheissa to generalnie wszystkie pw birrofilia gdzie nie jest opisany konkretny z browarów tej sieci powinny być zaliczane wg mnie do browaru macierzystego który był siedziabą tego koncernu a wg mnie takim był browar w Berlinie (Potsdamie?). Z drugiej jednak strony rozumiem że jako związany z Wrocławiem czy Opolem mogłeś zaliczyć to jako opolski badź wrocławski browar. W sumie pewnie możliwe ze też bym tak zrobił na Twoim miejscu.
        Jeśli chodzi o ten kielich oposki na na Twoim miejscu zastanowiłbym się dobrze czy warto obwozić się z nim niczym swego czasu "Latający Cyrk" Browarów Tyskich
        Masz naprawdę unikalne i stare szkło a zwłaszcza kielich jest bardzo latwy do uszkodzenia w transporcie
        Zamiast nabijać z nim kilometry (choć nie wątpię że w szczytnym i bezinteresownym celu podzielenia się nim wzrokowo z innymi kolekcjonerami ) zrobiłbym pożądne foto np w klimatach retro nie żałując pikseli i może być ono z powodzeniem np firmową browarbizową tapetą na screen - zwłaszcza iż szkło pochodzi z miasta naszego Ojca Admina o czym oczywiście zapominać Ci nie wolno !
        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

        Comment

        • mwa
          Senior
          • 01-2003
          • 5071

          #19
          Temat zapomniany. Może ktoś coś napisze co widział ten eksponat.
          Pozdrawiam Cię !!!!

          Comment

          • Eszogo1970
            Senior
            • 03-2007
            • 136

            #20
            Zgodnie z życzeniem informuję, że kielich wystawiłem do wglądu na giełdzie tyskiej w pażdźerniku. Szerokie gremium orzekło, że napis na kuflu nie jest grawerowany a wytrawiony. Okaz uznano za oryginał, zresztą opuścił gościnną mu ziemie zagłębiowską i znalazł nowe miejsce w najbardziej centralnym miejscu wielkiego europejskiego miasta tj. na Rynku Wrocławia. Mnie wzamian doszło parę fajnych flaszek piwnych. śledząc meile w tej sprawie - odszukałem kufel z Kłodzka o którym mowa, jego fotka jest w browarze.biz. Kufel faktycznie wygląda podejrzanie i wykonaniem różni się znacznie od kielicha. To tyle.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎