Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Różnice do jakiego stopnia?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Promil03
    Senior
    • 10-2007
    • 2833

    Różnice do jakiego stopnia?

    Witam,
    wpadł mi dzisiaj w ręce kufel Żywca 0,5l. Gdy porównałem go z posiadanym takim w domu odkryłem kilka małych szczegółów różniących oba loga (szczegóły na foto).
    Chciałem Was zapytać czy uważacie że to dwa zupełnie inne kufle i jaka powinna być minimalna rónica na kuflach żeby uważać je za 2 różne okazy.
    Pozdrawiam serdecznie
    Attached Files
  • Mafar
    Senior
    • 04-2003
    • 1262

    #2
    Różnic w tych kuflach jest całe mnóstwo . Są to dwa inne kufle.
    Polakom gratulujemy Brackiego

    Gdy rozum śpi budzą się demony

    Comment

    • Promil03
      Senior
      • 10-2007
      • 2833

      #3
      W sumie to ja źle zadałem pytanie. Że kufle są różne to powie mi pewnie każdy kolekcjoner. Chodziło mi raczej o granicę jaką dopuszczacie przy różnicach (np. bledszy napis, mniejsze logo, itp)
      Pozdrawiam

      Comment

      • kruger_nr1
        Senior
        • 11-2005
        • 801

        #4
        wprawdzie zbieram puszki , ale w każdej dziedzinie pytanie jest to samo. Każdy sam sobie ustala co zbiera i w jakim zakresie , ogólne wzory mogą służyć jako przykład czy punkt odniesienia. Szczegółów jest mnóstwo ! A i to się zmienia pewnie nieraz gdy przybywa Ci materiału kolekcjonerskiego i musisz się ograniczać lub konkretyzujesz swój zbiór.
        Kolekcja puszek piwnych:
        http://puszkikrugera.web-album.org/

        Comment

        • peter007
          Senior
          • 06-2004
          • 2820

          #5
          Inny herb, korona, stroje, na jednym brak wianka na głowie. Na pewną są to dwa różne kufle. Odcieni kolorów ja osobiście nie biorę pod uwagę wcale. A i chyba w przypadku tych różnic graficznych, które wymieniłem, gdybym posiadał jeden raczej o drugi bym nie zabiegał
          Jeśli ci się wydaje, że mnie rozumiesz to masz racje - wydaje ci się

          Comment

          • kibi
            Senior
            • 07-2004
            • 1875

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika peter007 Wyświetlenie odpowiedzi
            Inny herb, korona, stroje, na jednym brak wianka na głowie. Na pewną są to dwa różne kufle. Odcieni kolorów ja osobiście nie biorę pod uwagę wcale. A i chyba w przypadku tych różnic graficznych, które wymieniłem, gdybym posiadał jeden raczej o drugi bym nie zabiegał
            Problem nie dotyczy wyłącznie kufli czy szkła, również podstawek, etykiet itp. Po prostu Browar Żywiec zmienił swój znak graficzny i to w dość istotny sposób. Nie ma wątpliwości co do tego, że są to dwa różne kufle.
            Może kolekcjonerzy szkła mają inne zasady, ja osobiście zbieram etykiety ktore się od siebie różnią, a nie tylko te, które różnią się diametralnie. Z odcieniami, bym się zgodził, bo tu sam miewam kłopoty, ale kiedy elementy graficzne są inne? To jak duże muszą być różnice, zebyś chciał zabiegać?

            Comment

            • peter007
              Senior
              • 06-2004
              • 2820

              #7
              Dobierając egzemplarze do mojej kolekcji nie przyglądam się takim szczegółom, szkoda by mi było miejsca dla bardzo podobnych kufli. Najistotniejszy jest dla mnie kształt. Chcę mieć w swojej kolekcji tylko takie okazy, które na pierwszy rzut oka się różnią. No ale każdy ma inne podejście do swojego zbieractwa
              Jeśli ci się wydaje, że mnie rozumiesz to masz racje - wydaje ci się

              Comment

              • kibi
                Senior
                • 07-2004
                • 1875

                #8
                Pierwszy rzut oka rzecz względna. Dla mnie te dwa wzory różnią się właśnie na pierwszy rzut oka , ale ja tę różnicę przerobiłem na dziesiątkach albo i setkach egzemplarzy etykiet.
                Z tym, że każdy ma prawo zbierać to na co ma ochotę oczywiście sie zgadzam.

                Comment

                • dzidek1960
                  Senior
                  • 01-2003
                  • 1548

                  #9
                  Nie zbieram kuflii, zajmują za dużo miejsca. Siedzę w podstawkach i szklankach z motywem sportowym.
                  Dla mnie to są dwa różne egzemplarze, to są dwa różne loga browaru żywieckiego. Różnice nie są małe i ledwo zauważalne bo zmianie uległo całe logo, praktycznie wszystkie elemeny. Utrzymany pozostał tylko styl, klimat tego znaku. Wiele browarów w miarę rozwoju technik zdobniczych i drukarskich modyfikuje swoje znaki towarowe tak aby bardziej przyciągały uwagę potencjalnego konsumenta. Wszystko zależy jednak od tego jakie przyjąłeś kryteria dla swej kolekcji. Jeżeli zbierasz wszystko jak leci i dysponujesz nieograniczoną przestrzenią na kolekcję to te są jak najbardziej różne.
                  "Ma jednak kraj polski napój warzony
                  z pszenicy, chmielu i wody, po polsku
                  piwem zwany; a gdy nic nadeń lepszego
                  do pokrzepienia ciała, jest nie tylko rozkoszą
                  mieszkańców, lecz i cudzoziemców
                  wybornym smakiem"
                  Jan Długosz, Historie Piwne
                  Moja strona www w początkowym okresie budowy

                  Comment

                  • Promil03
                    Senior
                    • 10-2007
                    • 2833

                    #10
                    Witam, dzięki za odpowiedzi.
                    Ja przyjąłem te kufle jako 2 różne okazy. Zbieram szkło Żywca (mam 68 sztuk, oczywiście każdy inny), ale powoli rodzą się we mnie wątpliwości. Uczestnicząc w giełdach kolekcjonerskich musiałbym zacząć jeździć z albumem foto (bo przecież nie z kolekcją ). Tak jak ktoś napisał ważny jest dla niego kształt, a do loga przykłada mniejszą wagę. Jak zacznie mi brakować miejsca na kolekcję wymyślę jakąś ścisłą specjalizację i tego sie będę trzymał.

                    Pozdrawiam serdecznie,

                    PS. A tak na marginesie jakby ktoś był zainteresowany tym kuflem (oczywiście z nowym logo) chętnie się wymienię (mam kilka egzemplarzy).

                    Comment

                    • pieczarek
                      zwykle cham i prostak
                      • 06-2001
                      • 5011

                      #11
                      Kiedyś zbierałem dość intensywnie monety, nadal posiadam ich całkiem sporo. Gdyby dla tych dwóch kufli przyjąć zasady obowiązujące wśród numizmatyków, to doliczyłem się co najmniej 21 różnic, które mogą stanowić o odmienności tych wzorów. Tu nie ma się co zastanawiać, kufel tego samego kształtu, ale opatrzony odmiennym logiem, to zupełnie inny kufel.

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎