Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Butelka WH

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Zatarra
    Junior
    • 08-2008
    • 1

    Butelka WH

    Witam, ostatnio znalazlem ciekawą aukcje na allegro dotyczącej butelki po winie pochodzącej z wojsk lodawych Heers WH. Zastanawiałem sie nad orginalnością tej butelki. Czy ktoś z Was wie czy owe butelki z armii Wh miały jakieś sygnatury? Z góry dziękuję za pomoc
    Attached Files
  • Molke
    Member
    • 09-2007
    • 62

    #2
    Ostatnio pelno fantow przewija sie przez aukcje robionych tą metoda. Szczegolnie duzo dla formacji SS. Jak dla mnie jest to inwencja tworcza. Najlepiej niech sie wypowiedza specjalisci. Trzeba uwazac na fanty typu etui od zapalek ( brak zgodnosci wymiaru paczki zapalek do tej z epoki) , papierosnice , zegarki .. itp .. ale to ie o tym temat. Osobiscie nauczylem sie ze co do oryginalnosci przedmiotu jestem przekonany tylko wtedy gdy sam wykopie ..

    Comment

    • Eszogo1970
      Senior
      • 03-2007
      • 136

      #3
      Zauważcie, że w dolnej części butelki przy denku są kropki i inne oznaczenia. Nigdy na przedwojennych butelkach nie widziałem czegoś takiego. Z tego co mi wiadomo są to jakieś kody do automatycznego nalewu butelek w nowoczesnych liniach rozlewniczych. No chyba, że to jakaś... nieznana wunderwaffe.

      Comment

      • Krzysiu
        Krzysiu
        • 02-2001
        • 14936

        #4
        Butelka wygląda na jak najbardziej współczesną. I to od morawskiego wina za kilkadziesiąt koron.

        Comment

        • pieczarek
          zwykle cham i prostak
          • 06-2001
          • 5011

          #5
          Na podstawie fotki oceniam, że jest to butelka ze szkła cienkościennego. Wówczas jeszcze nie robiono takich flaszek. Wychodzi na to, że Krzysiu ma rację, to współczesne szkło.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎