Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jakie to miasto?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Micho441
    • 04-2008
    • 812

    Jakie to miasto?

    Witam szanownych forumowiczów.

    Czy ktoś moze wie w jakim mieście była lub moze jeszcze jest knajpka piwna z której pochodzi ta podstawka.
    Rewers podstawki jest taki sam tylko w kolorze zielonym.
    Attached Files
  • slavoy
    Senior
    • 10-2001
    • 5052

    #2
    O rany, piękna rzecz...
    Dick Laurent is dead.

    Comment

    • cororo
      • 04-2003
      • 766

      #3
      CH Z G czyli chyba Chełm?

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13949

        #4
        Albo Zielona Góra

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • K__J
          Senior
          • 04-2003
          • 127

          #5
          Jeśli już, to bardziej Chełm niż Zielona Góra, bo Z. G. to najprawdopodobniej skróty od Zakłady Gastronomiczne - podobnie jak na innych podstawkach z tamtego okresu. Ale dlaczego Chełm???

          Comment

          • cororo
            • 04-2003
            • 766

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika K__J Wyświetlenie odpowiedzi
            Jeśli już, to bardziej Chełm niż Zielona Góra, bo Z. G. to najprawdopodobniej skróty od Zakłady Gastronomiczne - podobnie jak na innych podstawkach z tamtego okresu. Ale dlaczego Chełm???
            W herbie tegoż miasta jest niedźwiedź , więc miałem takie skojarzenie. Stąd moje wnioski że to Chełmskie Zakłady Gastronomiczne czyli CH Z G . Oczywiście mogę się mylić !
            Last edited by cororo; 23-11-2009, 17:07.

            Comment

            • darekd
              PremiumUżytkownik
              • 02-2003
              • 12171

              #7
              Na dole widnieje napis producenta J.Z.P. Fabryka Tektury w Pilichowicach.

              J.Z.P to zapewne Jeleniogórskie Zakłady Papiernicze, bo Pilichowice blisko JG.
              Więc chyba raczej to nie Chełm

              Comment

              • grzeber
                Senior
                • 05-2002
                • 2867

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                Na dole widnieje napis producenta J.Z.P. Fabryka Tektury w Pilichowicach.

                J.Z.P to zapewne Jeleniogórskie Zakłady Papiernicze, bo Pilichowice blisko JG.
                Więc chyba raczej to nie Chełm
                W owych czasach fabryka w Pilichowicach produkowała podstawki na potrzeby całego kraju, więc nie ma się co sugerować sygnaturą drukarni.
                pozdrawiam
                www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                Comment

                • Micho441
                  • 04-2008
                  • 812

                  #9
                  Specjalnie nie podawałem producenta podstawki - J.Z.P Fabryka Tektury w Pilichowicach by nic nie sugerować. Sprzedajacy miał jeszcze podstawki z wytwórni z Pilichowic np. przepiękna podstawka :Krakowskie Zakłady Gastronomiczne Kraków KZG Wschód.Widziałem podstawke z browaru Poznań tego samego producenta.Jednak nie miały Niedźwiedzia, wiec ominołem je bezinteresownie.

                  Comment

                  • pizmak666
                    Senior
                    • 12-2006
                    • 1898

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Micho441 Wyświetlenie odpowiedzi
                    Specjalnie nie podawałem producenta podstawki - J.Z.P Fabryka Tektury w Pilichowicach by nic nie sugerować.
                    Sygnatura jest widoczna na zdjęciu

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Micho441 Wyświetlenie odpowiedzi
                    Widziałem podstawke z browaru Poznań tego samego producenta.Jednak nie miały Niedźwiedzia, wiec ominołem je bezinteresownie.
                    I to był Twój błąd.
                    „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

                    "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

                    Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

                    Comment

                    • K__J
                      Senior
                      • 04-2003
                      • 127

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika cororo Wyświetlenie odpowiedzi
                      W herbie tegoż miasta jest niedźwiedź , więc miałem takie skojarzenie. Stąd moje wnioski że to Chełmskie Zakłady Gastronomiczne czyli CH Z G . Oczywiście mogę się mylić !
                      Dzięki za uzasadnienie!
                      Ciekawe, czy naprawdę tak jest...
                      Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły???

                      Comment

                      • grzeber
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 2867

                        #12
                        O ile mnie pamięć nie myli to sam wzór może być nawet przedwojenny. Matryce przetrwały w Pilichowicach i po wojnie tłoczono nimi dalej podstawki - chyba jest taka podstawka we wzornikach. Napisy oczywiście wybierał sobie każdy zamawiający, ale z powojennych nie kojarzę innych niż ta powyżej.
                        pozdrawiam
                        www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                        Comment

                        • Micho441
                          • 04-2008
                          • 812

                          #13
                          Witam

                          Dziękuję bardzo za pomoc w rozwiązaniu zagadki pochodzenia przedstawionej podstawki.Poki co znajdzie miejsce jako z miejscowości Chełm.
                          Może ktos z forumowiczów mieszka we wspomnianej miejscowości i popyta starszych ludzi czy pamietaja tam restaurację czy piwny bar o nazwie jak na podstawce.
                          Dzieuję i pozdrawiam.

                          Odpowiem forumowiczowi "pizmak66".Czemu to miał by być mój bład?Widziałem wiele wartosciowych birofilii ale interesuja mnie tylko mające sylwetkę niedźwiedzia.A to już i tak wielki kłopot aby wszystkie piwne niedźwiadki snujące sie po świecie połapać.Przez niespełna dwa lata "połapałem" dopiero z 32 krajów + polskie browary.Kolekcjonerstwo nauczyło mnie jednegookory dla wiedzy i cierpliwości.Jesli ktoś z szanownych kolekcjonerów ma zbędne sztuki "piwnych niedźwiadków" proszę o informację.

                          Comment

                          • Micho441
                            • 04-2008
                            • 812

                            #14
                            Nie wiem jak to się dzieje ale niechciana mordka bez mojej woli sie Tu dostała i ni jak nie umiem ją wywalic.

                            Comment

                            • genea
                              Senior
                              • 02-2006
                              • 1515

                              #15
                              bo przypadkowo wcisnąłeś ":" zamiast "," co w połączeniu z "p" zostało odczytane jako taka emotikonka
                              Zbieram wszystko związane z browarem Stella Artois.
                              Bractwo Piwne

                              Czasami najlepszym wyjściem jest wyjście na piwo...
                              Wolę być znanym piwoszem niż anonimowym alkoholikiem...

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎