Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jakie to miasto?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Micho441
    • 04-2008
    • 812

    #16
    Acha...więc następnym razem dołoże większej staranności w pisaniu.
    Pozdrawiam.

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      Chmielowisko.pl
      • 06-2004
      • 6310

      #17
      Dwukropek akurat był na miejscu, tyle że spacji po nim zabrakło.

      Comment

      • Cooper
        Senior
        • 11-2002
        • 6055

        #18
        Nie pamiętam już gdzie ale ten wzór podstawki (tzn sama grafika bez napisów) widziałem na chyba przedwojennej podstawce bodajże z Niemiec. Tak jak pisze Grzeber też wydaje mi się że Pilichowice użyły starej przedwojennej matrycy dodając tylko odpowiedni do potrzeb zamawiającego tekst. To że są na niej niedźwiedzie i "Ch" w skrócie to wg mnie b. nieduże prawdopodobieństwo iż podstawkę zamówiło akurat jakieś przedsiębiorstwo z Chełma. Bliżej Pilichowic jest np Chojnów
        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

        Comment

        • cororo
          • 04-2003
          • 766

          #19
          podstawka

          Mysle , ze w Chojnowie nie bylo przedsiebiorstwa Zaklady Gastronomiczne, a w Chelmie - pewno tak , gdyz to wieksze miasto . Wydaje mi sie , ze Zaklady Gastronomiczne czy tez Okregowe Zaklady Gastronomiczne powolywano w miastach o liczbie ludnosci nie mniejszej niz 50 tys. mieszkancow .

          Comment

          • grzeber
            Senior
            • 05-2002
            • 2867

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika cororo Wyświetlenie odpowiedzi
            Mysle , ze w Chojnowie nie bylo przedsiebiorstwa Zaklady Gastronomiczne, a w Chelmie - pewno tak , gdyz to wieksze miasto . Wydaje mi sie , ze Zaklady Gastronomiczne czy tez Okregowe Zaklady Gastronomiczne powolywano w miastach o liczbie ludnosci nie mniejszej niz 50 tys. mieszkancow .

            W takim razie mogły być jeszcze Chorzowskie ZG. Z miast zaczynających się na Ch mamy jeszcze: Chełmno, Chodzież, Chojnice, Chrzanów. Wszystkie w przedziale 20-40 tysięcy mieszkańców.

            A sam wzór z miśkami jest przedwojenny.
            pozdrawiam
            www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

            Comment

            • K__J
              Senior
              • 04-2003
              • 127

              #21
              Rozwijając to, co napisał Grzesiu, wzór z miśkami jest przedwojenny i o ile dobrze pamiętam używany był nawet przez kilka (!!!) browarów. Dla porównania załączam przedwojenny wzór z browaru Baeren-Braeu w Neustadt Orla. Wzór ten znany jest jeszcze w kilku innych kolorach (czerwony, brązowy, niebieski, zielony, pomarańczowy, fioletowy), w co najmniej dwóch odmianach miśków, a także różnych napisów na dole i ich czcionek. O ile mnie pamięć nie myli, to wzór ten używał jeszcze berliński Baeren-Braeu i chyba coś jeszcze, ale więcej ilustracji nie mam, a pamięć niestety zawodna... Bardzo mnie ciekawi, czy uda się w końcu rozwikłać tajemnicę wersji polskojęzycznej. Gdzie mogła być ta "osławiona" DELTA???
              Attached Files

              Comment

              • Krzysiu
                Krzysiu
                • 02-2001
                • 14936

                #22
                Tak z ciekawości wbiłem hasło "piwiarnia Delta" w wyszukiwarkę i znalazło się takie coś:
                Attached Files

                Comment

                • Micho441
                  • 04-2008
                  • 812

                  #23
                  Krzysiu.To się nazywa cierpliwość fachowca.Chyba jest to najbliższe prawdy.Podstawkę tą nabyłem kiedyś (jeśli mnie pamięć nie myli)u kolekcjonera z Chorzowa. Pozostaje tylko aby chorzowianie dodali nr.posesji oraz może fotkę budynku w którym mieściła sie ta piwiarnia.
                  Z podziękowaniem i pozdrowieniem.

                  Comment

                  • ucho
                    Senior
                    • 05-2010
                    • 500

                    #24
                    Być może to jest to - http://chomikuj.pl/ewa07/CHORZ*c3*93...awiarnia+DELTA

                    Comment

                    • Micho441
                      • 04-2008
                      • 812

                      #25
                      Nigdy nic nie wiadomo.Osobiscie skłaniam sie ku intuicji krzysia. Na podstawce pisze "piwiarnia" a nie "kawiarnia".

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎