Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Żeton piwny

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • drinker
    Junior
    • 04-2007
    • 4

    Żeton piwny

    To mój pierwszy post więc witam wszystkich serdecznie
    Mam na początek małe pytanie. Może ktoś będzie wiedział kto był emitentem tego żetonu. Znaleziony w miejscowości Skwierzyna nad Wartą.
    Pozdrawiam
    Attached Files
  • Upernavik
    Member
    • 11-2004
    • 73

    #2
    Przeważnie były to lokalne wyroby i przypisywać można okolicy gdzie były znalezione. Ale kto był emitentem, to można zacząć od folwarków z browarami produkującymi koźlaka. Podoba mi się ten szton, jak coś znajdę na ten temat to dam znać.

    Comment

    • drinker
      Junior
      • 04-2007
      • 4

      #3
      Upernavik
      Co do pierwszego zdania zgadzam się z Tobą w pełni. Jest to jakaś lokalna emisja, którą może ktoś gdzieś już widział albo z czymś kojarzy.
      Natomiast nigdy nie spotkałem się z tym, aby folwark produkujący piwo bił żeton deputatowy w tak wyszukanej formie. Czy mógłbyś podać jakiś przykład? Żetony folwarczne są znacznie uboższe. Moim zdaniem jest to emisja jakiegoś większego browaru lub też emisja kelnerska jakiejś restauracji czy piwiarni.

      Comment

      • drinker
        Junior
        • 04-2007
        • 4

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika drinker Wyświetlenie odpowiedzi
        Upernavik
        Natomiast nigdy nie spotkałem się z tym, aby folwark produkujący piwo bił żeton deputatowy w tak wyszukanej formie.
        Właściwie po dłuższym zastanowieniu twierdzę że spotkałem się. Jednak nie są to częste przypadki.
        Mam problem z edytowaniem posta

        Comment

        • Upernavik
          Member
          • 11-2004
          • 73

          #5
          Moim zdaniem dobry grawer przykładnie wykonał swoje zamówienie nie znający masowej roboty i raczej z przed I wojny

          Comment

          • Piwowar
            Senior
            • 05-2001
            • 2543

            #6
            Podepnę się w sposób nielegalny pod temat. Podobno znane są piwne żetony z browarów wrocławskich Haase (1 wzór), Engelhardt (1 wzór) i Hopf & Görcke (5 wzorów). Czy może ktoś się z czymś takim spotkał?
            Archiwum piwne

            Poznaj
            http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
            Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
            Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

            Comment

            • grzeber
              Senior
              • 05-2002
              • 2868

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piwowar Wyświetlenie odpowiedzi
              Podepnę się w sposób nielegalny pod temat. Podobno znane są piwne żetony z browarów wrocławskich Haase (1 wzór), Engelhardt (1 wzór) i Hopf & Görcke (5 wzorów). Czy może ktoś się z czymś takim spotkał?
              Znam tylko taki żeton Hassego.
              Attached Files
              pozdrawiam
              www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

              Comment

              • drinker
                Junior
                • 04-2007
                • 4

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Upernavik Wyświetlenie odpowiedzi
                Moim zdaniem dobry grawer przykładnie wykonał swoje zamówienie nie znający masowej roboty i raczej z przed I wojny
                Nie jest to robota grawera. Ten żeton jest bity stemplem i w dalszym ciągu sądzę że to większe zamówienie i prawdopodobnie browaru.

                Natomiast co do pytania o żeton Haasego, kiedyś na Allegro był taki

                Comment

                • rajtekzks
                  Junior
                  • 11-2007
                  • 14

                  #9
                  Witam
                  A to mój piwny znaleziony w okolicy Międzyrzecza w Lubuskiem
                  Attached Files

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎