Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

skol?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • mpb10
    Member
    • 10-2008
    • 32

    skol?

    Witam

    Mam problem. Otóż w swoich zbiorach posiadam kilka szklanek piwnych piwa SKOL i kompletnie nie wiem z jakiego ono jest kraju. Z tego co wyczytałem, jest to marka światowa (taki piwny international level ) ale na stronach internetowych figuruje, że jest z Luksemburga, Belgii, Holandii, Austrii, Brazylii... no i nie mogę ustalić skąd dokładnie ono pochodzi...
    moje zbiory:

    https://picasaweb.google.com/108192284344783091590
  • Micho441
    • 04-2008
    • 812

    #2

    I nie ustalisz. To tak jak byś miał w ręku kapsel koncerniaka np. Heinekena.

    Comment

    • Cooper
      Senior
      • 11-2002
      • 6055

      #3
      Skoro jak sam piszesz jest to marka światowa to nie dziw się że w jej kontekście wzmiankowane są różne wymienione kraje.
      Marka Skol o ile jeszcze pamiętam z czasów zbierania etykiet z całego świata wywodzi się z Holandii.
      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

      Comment

      • Micho441
        • 04-2008
        • 812

        #4
        A nie z Belgii? - jeden z pomysłodawców tej globalnej marki.

        Comment

        • mpb10
          Member
          • 10-2008
          • 32

          #5
          no właśnie: u kolekcjonerów Skol lokowany jest w Belgii czy Holandii?
          moje zbiory:

          https://picasaweb.google.com/108192284344783091590

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mpb10 Wyświetlenie odpowiedzi
            no właśnie: u kolekcjonerów Skol lokowany jest w Belgii czy Holandii?

            Ojczyzną Skola jest Holandia
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • Micho441
              • 04-2008
              • 812

              #7
              Podaj choć jeden dowód iż założycielem spółki "Skol International" (1964) była Holandia.
              Na Ebay jest pełno puszek, etykiet z marką Skol. Można porównać wzór trzcionki i ewentualnie przypisać tą szklankę do kraju.

              Comment

              • Cooper
                Senior
                • 11-2002
                • 6055

                #8
                Mpb10 pyta się chyba raczej o ojczyznę powstałej jeszcze bodajże w XIX wieku marki Skol a nie o jakąś (jak domyślam się po dacie) powstałej czterdzieści pare lat temu spółki Skol International. Kogo obecnie interesują jakieś globalistyczne przekształcenia gigantów na liczne grupy, spółki i "podspółki" ?
                Na etkach holenderskich z lat 80-ych posiadam adres " Skol Breweries, Oranjeboomstraat 2 , Rotterdam, Holand". Wiadomo oczywiście że jest to pewnie ówczesny adres siedziby (bo może nawet nie browaru) i że marka ta była i jest warzona w wielu innych krajach jednak macieżysty browar w którym powstała owa marka z pewnością znajdował się w Holandii. Zakładając tenże browar (czy tworząc ową markę pewnie ponad 100 lat temu) wątpię ażeby ktokolwiek wiedział iż stanie się ona marką międzynarodową by już wtedy po nazwie dodawać słowo "International". Tworząc jakiś globalistyczny twór w 1964 było to już zupełnie zrozumiałe.
                W chwili obecnej być może iż piwo to już wcale nawet nie jest warzone w Holandii (nie zbieram już et z Niderlandów więc nie jestem na czasie) i rozpoznawalne jest być może znacznie lepiej w innych egzotycznych krajach będących znacznie większymi rynkami konsumpcji niż mała Holandia np w Brazylii.
                Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #9
                  Nie wiem co to jest jakieś SKOL International założone w 1964 roku.

                  Wiem za to, że piwo SKOL było produkowane w browarach położonych w kilku miastach z siedzibą w Bredzie, swojego czasu ten właśnie browar używał w latach 1974-2001 nazwy Skol Bierbrouwerij Breda (także nazwy: Verenigde Bierbrouwerijen Breda-Rotterdam, Oranjeboom Bierbrouwerij, De Drie Hoefijzers).
                  Tylko z tych browarów miałem stare etykiety na piwo SKOL i były to wzory z takich miast jak właśnie Breda, Rotterdam czy Haga.
                  Nie przypominam sobie ani jednej etykiety z belgijskiego SKOL-a.

                  A to, że obecnie SKOl jest robione na całym świecie to już inna rzecz.

                  Natomiast skoro za ojczyznę SKOL-a uważasz Belgię to ja teraz proszą o dowód
                  Last edited by becik; 21-05-2011, 13:16.
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • kibi
                    Senior
                    • 07-2004
                    • 1875

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Micho441 Wyświetlenie odpowiedzi
                    http://en.wikipedia.org/wiki/Skol
                    I nie ustalisz. To tak jak byś miał w ręku kapsel koncerniaka np. Heinekena.
                    Kapsle mają sygnatury producenta i to pomaga ustalać pochodzenie koncerniaka, choć nie zawsze na 100%.

                    Comment

                    • Cooper
                      Senior
                      • 11-2002
                      • 6055

                      #11
                      Rączka rączkę myje. Koncernowe browary lubią koncernowych producentów kapsli którzy swoje fabryki mają również w wielu krajach i ich miejsca produkcji (w tym przypadku kapsli) są również trudne do ustalenia np firma używająca sygnatury "dap".
                      Działający w Polsce "CanPack" to też chyba jakiś koncern międzynarodowy i kapsle z sygnaturą "cp" pewnie również są produkowane w innych krajach.
                      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                      Comment

                      • kibi
                        Senior
                        • 07-2004
                        • 1875

                        #12
                        Dlatego napisałem że nie zawsze w 100%, niemniej często się to udaje.

                        Polecam stronę: http://www.canpack.eu/index.php?lang=pl&action=1.
                        Wynika z niej że to niezwykle prężny międzynarodowy koncern, wykupujący producentów opakowań blaszanych najpierw w Polsce a następnie w całej Europie a nawet dalej.
                        Niemniej wydaje mi się, że przejęte zakłady dalej używają swoich sygnatur. Nie jestem przekonany czy ktoś poza Polską używa sygnatury CP mimo powiązań z Canpackiem.
                        Niektóre duże firmy, jak wspomniany DAP mają różne wzory sygnatur dla swoich fabryk zlokalizowanych w różnych krajach.
                        Zdarzają się też kapsle od międzynarodowych koncerniaków z tą sama sygnaturą co w Polsce, tylko inaczej umieszczoną, co pozwala odróżnić kapsel np. tyskiego Pilsnera Urqella od oryginału.

                        Comment

                        • Jerzy1960
                          Senior
                          • 07-2004
                          • 370

                          #13
                          Ja swoją nakładkę na pokal Skol zaliczam do Holandii ( Holandia Breda Skol )
                          Attached Files

                          Comment

                          • Micho441
                            • 04-2008
                            • 812

                            #14
                            W kolekcjonerstwie należy zachować spokój i cierpliwość.
                            Becik - widać napisałem coś nie bardzo ścisle,Belgia jest tylko współtwórcą handlowej marki Skol, przepraszam.
                            Wspomniany holenderski browar używał handlowej marki Skol:

                            Skol jest tymczasową nazwą był browar Oranjeboom od 1973 do 1980 roku.

                            W 1968 Oranjeboom Breweries Ltd nabyte przez brytyjski Allied Breweries nazwie United Breweries Breda-Rotterdam BV. Po międzynarodowej polityki handlowej na rynku krajowym, warzone i sprzedawane piwo pod nazwą "Skol" sprzedane. W Holandii nie było tak skuteczne, w ciągu roku i zmieniono nazwę na Oranjeboom . W innych krajach był bardzo udany i został nazwany "Skol" jest już wykorzystywana - cytat w tłumaczeniu google.
                            Autor tematu pytał o szklankę Skol.Polecam stronę:

                            Comment

                            • Micho441
                              • 04-2008
                              • 812

                              #15
                              Przepraszam autora tematu ale podam jeszcze jeden przykład jak trudno przypisać eksponat birofilistyczny do kraju.Kiedys wkleiłem foto starego strychowca otwieracza Heinekena. I Becik upomniał mnie iz należy podawac kraj pochodzenia.Tak więc wklejając kolejny otwieracz napisałem z sufitu - Irlandia, bo akurat dostałem go razem ze szklanka Heinekena z Irlandii. Tymczasem otwieracz ten w tym samym czasie był promowany w kilkunastu innych krajach.
                              Tak więc zapytam: z jakiego kraju jet ten otwieracz naprawdę?:

                              Pozdrawiam.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎