Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Japońskie podstawki.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • noodles
    Senior
    • 09-2005
    • 700

    Japońskie podstawki.

    Dostałem w prezencie japońskie podstawki. Może ktoś wie czy są piwne a jeśli tak to z jakiego browaru ? Albo może ktoś podpowie jak szukać ?
    Attached Files
    Moja kolekcja podstawek
  • dryx
    † 1966-2017 Piwosz w Raju
    • 04-2002
    • 1735

    #2
    Na pudęłku lub rewersie powinno by logo. Tego typu podstawki wypuścił tylko Asahi(kilka różnych serii), jeśli nie ma logo to są to niepiwne podstawki, popularny turystyczny gadżet z Japonii.

    Comment

    • ArtK31
      Senior
      • 04-2005
      • 708

      #3
      Spróbuj może na którymś z forów poświęconych jezykowi japońskiemu.
      Mnie udało się właśnie w ten sposób rozszyfrować browar z Japonii, założyłem temat z prośbą o przetłumaczenie napisów na podstawce.

      Comment

      • dryx
        † 1966-2017 Piwosz w Raju
        • 04-2002
        • 1735

        #4
        Tu nie ma co tłumaczyc, te podstawki to typowe ukiyo-e czyli drzeworyty japoński, te napisy po bokach to sygnatury twórców. Tak jak wcześniej napisałem z piwnym logo wydał tylko Asahi, bez sygnatury jest tego masę na rynku, ale nie są wtedy piwne.

        Comment

        • noodles
          Senior
          • 09-2005
          • 700

          #5
          Są dość podobne do tych które wydał Asahi:

          bierdeckel, bier, sammeln, bierdeckelsammler, brauerei, beer, biere, pivo, pivovar, browar, piwo, alt, weizen, pils, posavasos, bolachas de chopp


          Jest tam seria 12 sztuk podstawek jednostronnych tak jak moje, bez żadnego logo.
          Szkoda, że nie ma tam choć jednej mojej.
          Moja kolekcja podstawek

          Comment

          • dryx
            † 1966-2017 Piwosz w Raju
            • 04-2002
            • 1735

            #6
            Ja w swojej kolekcji mam równo 30 sztuk, ale na każdej jest logo Asahi. Wszystkich znanych Asahi z drzeworytami jest 36 sztuk. W sumie wydano 3 serie po 12 sztuk.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎