Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Korek

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wiaterek
    Member
    • 07-2016
    • 61

    Korek

    Pytanie do doświadczonych kolekcjonerów:czy jest jakiś sprytny sposób na pozbycie się niechcianego korka z wnętrza butelki?Naturalnie nadrzędną wartością jest zachowanie pełnej integralności butelki.
    Z góry dzięki za konstruktywne propozycje.
    Pozdrawiam
  • etykieta
    Senior
    • 08-2005
    • 180

    #2
    re: korek

    https://www.youtube.com/watch?v=gKIvhuImW7g może tak

    Comment

    • Cooper
      Senior
      • 11-2002
      • 6055

      #3
      Ciekawa metoda. Takiej nie znałem.
      Zastanawiam się czy zawsze wepchnięta w ten sposób plastikowa reklamówka tak nadmuchała by się i czy zawsze owinęła by się wokół korka ażeby udało się go wyciągnąć.

      Ja do tej pory wyciagałem korki metodą na sznurówkę. Sznurówkę o płaskim przekroju a nie okrągłym itp. To istotne.
      Sznurówkę złożoną na pół wkładamy do butelki. Następnie musimy wykazać się minimalną sprawnością i złapać korek w butelce tą pętlą sznurówki. Powoli podciągamy go do szyjki i gdy się ułoży równo z nią mocno wyciągamy go z butelki. Do tej pory na około 10 wyciągniętych w ten sposób korków 1 czy 2 tego nie wy3mały bo były tak stare przegnite od wilgoci że się rozwaliły na korkową papkę. Jakby nie było w momencie wyciągania przez szyjkę sznurówka dosyć mocno wcina, ściska korek. Wydaje się że metoda na reklamówkę jest tutaj nieco lepsza gdyż łapie korek większą powierzchnią więc siły ściskania na jego powierzchnię rozkładają się bardziej równomiernie.
      Metody tej jednak na razie nie sprawdzałem bo nie mam aktualnie nic do wyciągnięcia z butli.
      Last edited by Cooper; 08-09-2017, 08:42.
      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

      Comment

      • wiaterek
        Member
        • 07-2016
        • 61

        #4
        Korek

        Dzięki za pomysły - użyłem na początek tzw.metody Coopera,ale zmodyfikowanej o korkociąg jak korek był już w zasięgu - dało radę.

        Mała dygresja,wybaczcie,nie piwna, bo butelka wyglądała spod brudu na winną i taką się okazała po przetarciu (naturalnie liczyłem na piwną).Jednakże oprócz korka był tam jakiś zwitek użyty chyba jako taki prowizoryczny szpunt.Wyciągnięcie go było już banalne, a ów zwitek okazał się być ...(załącznik).
        I taka refleksja, jak w dzień powszedni można "potknąć się" o historię przez małe "h",a zarazem przez duże,bo jak wiemy 2,5 miesiąca od daty papierka świat się zmienił.

        (Jeśli słabo załącznik czytelny,to streszczę jedynie,że nosi datę 15.06.1939 i informuje niejakiego Pawła H... z Rylowej o terminie i miejscu zakupu koni remontowych oraz o konieczności płacenia składek członkowskich Związku Hodowców Koni.)
        Attached Files

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎