Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Moja kolekcja wypitych piw zagranicznych

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Horse1963
    Senior
    • 06-2009
    • 547

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sibarh Wyświetlenie odpowiedzi
    Łacznie w czerwcu nowych piwek zaliczyłem ~80 szt. Ciekawsze kraje to : Grecja (6 piw), Mołdawia (6 piw), Albania (3 piwa), po jednej sztuce z Indonezji, Tajlandii, Ekwadoru i Meksyku.
    "Hurtowo" piłem piwa z Danii, Estonii i Niemiec (po 10-13 szt). Oprócz w/w krajów zaliczyłem jeszcze nowe piwa z 12 krajów.
    Teraz przynajmniej wiadomo na jakie kraje patrzeć w twojej galerii. Co ciekawego i egzotycznego przybyło.
    Te pozostałe 12 krajów z których piłeś nowe piwa, to oczywoście "zagraniczna masówka"

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Horse1963 Wyświetlenie odpowiedzi
      Te pozostałe 12 krajów z których piłeś nowe piwa, to oczywoście "zagraniczna masówka"
      Oczywiście że masówka: Belgia, USA, W. Brytania, Łotwa, Litwa, Czechy, Finlandia, Francja, Włochy, Szwecja, Białoruś, Rumunia, Rosja, Ukraina i Austria.
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      • sibarh
        PremiumUżytkownik
        • 01-2005
        • 10384

        Remanent

        Korzystając z braku domowników, przeprowadziłem na koniec lipca piwny remanent. Celem był przegląd dat przydatności do spożycia piw które zgromadziłem, (segregacja datami, wyszukanie dubli, piw które już piłem itd.), oraz przegląd zgromadzonych przez kilka ostatnich lat porterów i stoutów.
        Przez ostatnie kilka miesięcy dotarło do mnie sporo piwa. Z urlopy przywiozłem ~ 150 szt.
        Przy okazji zrobiłem fotki zgromadzonych piw.
        Nadźwigałem się piwska z piwnicy i naoglądałem , że aż pic się odechciało.....
        Moje zasoby piwne to zaledwie... 268 szt. piw zagranicznych. Oczywiście każde inne. Plus portery i stouty.
        Więcej szczegółów wkrótce.....
        2800 nowe piwa opisałem na forum
        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

        Comment

        • Twilight_Alehouse
          Chmielowisko.pl
          • 06-2004
          • 6310

          Polecam Ci rozwiązanie, które świetnie się sprawdza przy moich skromnych zasobach liczących ledwie kilkadziesiąt butelek. więc tym bardziej przyda się Tobie.
          Prowadzę arkusz excelowy z nazwą piwa, datą przydatności, krajem pochodzenia i ceną (to na potrzeby Dziennika Piwnego), uszeregowany według dat. Dzięki temu nie muszę się bać, że cokolwiek się przeterminuje (chyba że celowo, jak przy porterach i belgijskich).
          Od razu zaznaczam też, czy dane piwo już piłem, bo wtedy nie muszę przejmować się potrzebą dokładniejszej degustacji i zamieszczaniem opisu.
          Robota przy tym niewielka, bo wystarczy pamiętać, żeby uzupełniać tabelkę po każdych zakupach i usuwać wypite pozycje.
          Last edited by Twilight_Alehouse; 09-08-2010, 15:50.

          Comment

          • sibarh
            PremiumUżytkownik
            • 01-2005
            • 10384

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse Wyświetlenie odpowiedzi
            Polecam Ci rozwiązanie, które świetnie się sprawdza przy moich skromnych zasobach liczących ledwie kilkadziesiąt butelek. więc tym bardziej przyda się Tobie.
            Prowadzę arkusz excelowy z nazwą piwa, datą przydatności, krajem pochodzenia i ceną (to na potrzeby Dziennika Piwnego), uszeregowany według dat. Dzięki temu nie muszę się bać, że cokolwiek się przeterminuje (chyba że celowo, jak przy porterach i belgijskich).
            Od razu zaznaczam też, czy dane piwo już piłem, bo wtedy nie muszę przejmować się potrzebą dokładniejszej degustacji i zamieszczaniem opisu.
            Robota przy tym niewielka, bo wystarczy pamiętać, żeby uzupełniać tabelkę po każdych zakupach i usuwać wypite pozycje.
            Pomysł dla mnie raczej na przyszłośc. Robiąc porządki wszystkie piwa podatowałem, naklejając samoprzylepne karteczki z datą na kapslu i wszystko posegregowałem a kartony opisałem. Około 100 piw(sierpień, wrzesień, pożdziernik) czeka "pod ręką" do degustacji.
            2800 nowe piwa opisałem na forum
            Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
            Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

            Comment

            • sibarh
              PremiumUżytkownik
              • 01-2005
              • 10384

              W lipcu zaliczyłem nowe 81 piwa z 26 krajów. Nowe kraje to Kazachstan, Kostaryka i Uganda.
              Z pozostałych ciekawsze kraje to: Mołdawia - 2 szt, USA - 3 szt, Meksyk - 2, Grecja - 2, Luksemburg - 8, Norwegia - 1, RPA - 1 szt.
              Pozostałe to masówka europejska .....
              Wkrótce wrzucę fotki na swoją stronę. A piwa wypite w danym miesiącu będę wrzucał do oddzielnego folderu.
              2800 nowe piwa opisałem na forum
              Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
              Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

              Comment

              • sibarh
                PremiumUżytkownik
                • 01-2005
                • 10384

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Horse1963 Wyświetlenie odpowiedzi
                Teraz przynajmniej wiadomo na jakie kraje patrzeć w twojej galerii. Co ciekawego i egzotycznego przybyło.
                Te pozostałe 12 krajów z których piłeś nowe piwa, to oczywoście "zagraniczna masówka"
                Na swoją stronę wrzuciłem "próbny" album 04.2010. Są to piwa które wypiłem w kwietniu 2010 roku. Będzie wiadomo co doszło w danym miesiącu.
                Ponad 3500 fotek bardzo kiepsko się ogląda Czasami sam się gubię !!!
                Last edited by sibarh; 13-08-2010, 20:38.
                2800 nowe piwa opisałem na forum
                Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                Comment

                • sibarh
                  PremiumUżytkownik
                  • 01-2005
                  • 10384

                  Piwa po remanencie i segregacji datami. Na fotce są tylko pojedyncze egz.
                  Attached Files
                  2800 nowe piwa opisałem na forum
                  Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                  Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                  Comment

                  • zgroza
                    Senior
                    • 03-2008
                    • 3597

                    Jako dumny posiadacz 19 piw w kolejce mówię krótko: Szacun.
                    Lotna ekspozytura browaru

                    Też Was kocham.

                    Comment

                    • sibarh
                      PremiumUżytkownik
                      • 01-2005
                      • 10384

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgroza Wyświetlenie odpowiedzi
                      Jako dumny posiadacz 19 piw w kolejce mówię krótko: Szacun.
                      Jakaś częśc z nich jest także dzięki Tobie. Dzięki
                      2800 nowe piwa opisałem na forum
                      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                      Comment

                      • beny
                        Senior
                        • 03-2001
                        • 984

                        ech ja wolałem stary system prezentacji z podziałem na państwa a subskrybcja twojego profilu na google album pokazywała na bieżąco co w danym dniu/miesiącu doszło do kolekcji
                        Z piwnym pozdrowieniem
                        Radosław Kwiecień

                        http://npn.mybrute.com/ - skop mi tyłek :P

                        Comment

                        • sibarh
                          PremiumUżytkownik
                          • 01-2005
                          • 10384

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika beny Wyświetlenie odpowiedzi
                          ech ja wolałem stary system prezentacji z podziałem na państwa a subskrybcja twojego profilu na google album pokazywała na bieżąco co w danym dniu/miesiącu doszło do kolekcji
                          Oba "systemy" działają. Fotki piw wypitych w danym miesiącu dokładam do poszczególnych krajów a oprócz tego wsadzam je do miesięcznego albumu.
                          2800 nowe piwa opisałem na forum
                          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                          Comment

                          • sibarh
                            PremiumUżytkownik
                            • 01-2005
                            • 10384

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sibarh Wyświetlenie odpowiedzi
                            Moje zasoby piwne to zaledwie... 268 szt. piw zagranicznych. Oczywiście każde inne.
                            Niestety nieaktualne. Nowe 66 piwa wylądowały w mojej piwnicy.
                            Na szczęście kilka z tych 268 juz wypiłem.
                            2800 nowe piwa opisałem na forum
                            Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                            Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                            Comment

                            • sibarh
                              PremiumUżytkownik
                              • 01-2005
                              • 10384

                              Sierpień

                              W sierpniu zaliczyłem nowe 71 piwa z 24 krajów. Nowych krajów niestety brak.
                              Rzadsze kraje z których piłem piwo to: Szwecja - 7 szt, USA - 4 szt, Islandia - 1 szt, Grecja - 3 szt, Brazylia - 1 szt, Finlandia - 1 szt, RPA - 1 szt, Rumunia - 3 szt, Peru - 1 szt, Arabia Saudyjska - 1 szt, Chiny - 1 szt.
                              Pozostałe to masówka europejska .....Niemcy - 16 szt, Wielka Brytania - 8 szt, Dania - 6 szt, Francja - 5 szt + 9 innych państw europejskich.
                              2800 nowe piwa opisałem na forum
                              Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                              Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                              Comment

                              • kloss
                                Senior
                                • 03-2003
                                • 2526

                                Ostatnio doszło parę ciekawych krajów:
                                Armenia, Islandia, Gambia, Kamerun, Togo, Reunion, Martynika
                                Czyli mam 117 krajów.
                                Zastanawiam się nad Hong Kongiem. Czy doliczać, czy nie.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎