Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Moja kolekcja wypitych piw zagranicznych

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kloss Wyświetlenie odpowiedzi
    Według zasad z ratebeer, czyli rozbijając Wielką Brytanię na Anglię, Szkocję i Walię (Irlandii Płn jeszcze nie mam) piłem piwo ze 128 krajów, plus Polska.
    Na retebeer byłbyś na 13 a ja na 24 miejscu.
    Rekordzista ma 193 kraje. A w bazie mają piwa z 201 krajów.
    Last edited by sibarh; 26-02-2011, 14:01.
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • kloss
      Senior
      • 03-2003
      • 2526

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sibarh Wyświetlenie odpowiedzi
      Rekordzista ma 193 kraje.
      Gościu albo ma 100 lat, albo kasy jak lodu, albo dzikie stado podróżujących kumpli.
      Po prostu są kraje z których piwa nie da się kupić za granicą.

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sibarh Wyświetlenie odpowiedzi
        Na retebeer byłbyś na 13 a ja na 24 miejscu.
        Rekordzista ma 193 kraje. A w bazie mają piwa z 201 krajów.
        Jęśli z Wielkiej Brytanii robią oddzielne terytoria (dochodzi pewnie MAN, Jersey i Guernsey) to wcale się nie dziwię.
        Sugeruję Sibarh abyśmy szli swoją drogą w uznawaniu państwowości taka jaka jest np na browar biz, a nie rate beer

        Szkoda, że rate beer nie idzie za ciosem i np każdego kraju federacyjnego w Rosji nie uznaje za osobny.
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • sibarh
          PremiumUżytkownik
          • 01-2005
          • 10384

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krotoszyniak Wyświetlenie odpowiedzi
          Niezle ja mam tylko 86 krajow , Ompher moj kumpel ma z 193 ale on pracuje dla Sony Ericsson i podrozuje po calym swiecie zakladajac nowe placowki.... 107 Krajow by ci dalo 17 miejsce na Ratebeer , ja jestem 38
          To tak dla wyjaśnienia.
          2800 nowe piwa opisałem na forum
          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

          Comment

          • Krotoszyniak
            Senior
            • 08-2002
            • 516

            Ompher pracuje dla firmy telekomunikacyjnej i dlatego podruzuje po swiecie. Ci topowi koledzy z Dani (wszystkich ich nie znam) tez maja podobne zawody plus na pieniadze nie nazekaja . Oakes teraz jest na Cyprze , ale nie ma stalego miejsca pobytu , piszac artykuly i ksiazki nie trzeba mieszkac jednym miejscu. Ja jak bym mieszkal w Europie juz dawno byl bym poza 10000. W Ontario nie jest tak latwo o nowe piwo . Tak pozatym bede we Wrocku pod koniec maja , moze jakies tasting z grupka (przywioze cosik lokalnego?)
            Last edited by Krotoszyniak; 27-02-2011, 21:55.
            Admin z Ratebeera
            Licencjonowany Sedzia BJCP (E0894)
            Poromotor piwnej Polski na swiat :)

            Comment

            • kloss
              Senior
              • 03-2003
              • 2526

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
              Sugeruję Sibarh abyśmy szli swoją drogą w uznawaniu państwowości taka jaka jest np na browar biz, a nie rate beer
              Tylko jak tą państwowość uznawać?
              Na browar.biz jako oddzielne tematy(państwa) są wydzielone np Polinezja Francuska należąca do Francji i Wyspy Owcze należące do Danii. Właściwie trudno byłoby uznać polinezyjski browar za Europę.Z drugiej strony trudno uznawać Walię i Szkocję za odrębne państwa, ale przecież w mistrzostwach świata w piłce nożnej tak są traktowane.

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23799

                Walia, Szkocja itd. nie są tu wyodrębnione jako oddzielne kraje. Dla większego porządku w piwach brytyjskich zostały dodane w ramach Wielkiej Brytanii.
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • pieczarek
                  zwykle cham i prostak
                  • 06-2001
                  • 5011

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kloss Wyświetlenie odpowiedzi
                  ... Z drugiej strony trudno uznawać Walię i Szkocję za odrębne państwa, ale przecież w mistrzostwach świata w piłce nożnej tak są traktowane.
                  Tylko dlatego, że tamtejsze federacje piłkarskie, federacje rugby i kilku innych dyscyplin rozgrywały między sobą pierwsze mecze "międzypaństwowe", tworzyły regulaminy, organizacje światowe. Chociaż akurat FIFA powstała bez udziału federacji brytyjskich. Skoro ówczesna mocarstwowa Wielka Brytania chciała mieć kilku przedstawicieli w jakichś rozgrywkach, to ich miała. A potem wszystko toczyło się siłą rozpędu.
                  Dla równowagi w krykiecie istnieje takie "państwo" jak Indie Zachodnie. To wspólna reprezentacja Jamajki, Trynidadu i Tobago, Barbadosu, Gujany, Antigua'y, Saint Kitts, Saint Lucia, Saint Vincent i Grenadyny, Dominiki, Grenady.

                  Comment

                  • zgroza
                    Senior
                    • 03-2008
                    • 3597

                    Jeżeli chodzi o podział na państwa, to są jeszcze takie organizmy jak Somaliland, Strefa Gazy, Transdnistria, Sahara Zachodnia, Górski Karabach... Nie sztuką jest nabijanie sobie nowych piw (potem jeszcze podział na domowe i komercyjne browary), sztuką jest czerpanie z tego zdrowiej przyjemności. To nie długość penisa, żeby się porównywać
                    Lotna ekspozytura browaru

                    Też Was kocham.

                    Comment

                    • Horse1963
                      Senior
                      • 06-2009
                      • 547

                      Bardzo ładny na piccasie album lutowy.
                      Jak zapasy, coś jeszcze zostało do wypicia

                      Comment

                      • sibarh
                        PremiumUżytkownik
                        • 01-2005
                        • 10384

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Horse1963 Wyświetlenie odpowiedzi
                        Bardzo ładny na piccasie album lutowy.
                        Jak zapasy, coś jeszcze zostało do wypicia
                        Niestety tak
                        Więcej informacji i może fotek na dniach, jak zgram aparat.
                        Kark boli od noszenia do piwnicy
                        2800 nowe piwa opisałem na forum
                        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                        Comment

                        • Fala
                          Senior
                          • 07-2004
                          • 671

                          Sibarh, piękna kolekcja wypitych piw, aż ... ślinka leci jak sie przegląda Twój album
                          Napis: "ściągnięto 99%" cieszy tylko przez pierwsze pół godziny.
                          Admin ma zawsze rację

                          PIWOSZE WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ

                          Comment

                          • sibarh
                            PremiumUżytkownik
                            • 01-2005
                            • 10384

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                            Jęśli z Wielkiej Brytanii robią oddzielne terytoria (dochodzi pewnie MAN, Jersey i Guernsey) to wcale się nie dziwię.
                            Sugeruję Sibarh abyśmy szli swoją drogą w uznawaniu państwowości taka jaka jest np na browar biz, a nie rate beer
                            Nawróciłem się . Mam powtórnie tylko 99 państw.

                            Ale w lodóweczce chłodzi się Surinam. I będzie mały jubel...
                            2800 nowe piwa opisałem na forum
                            Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                            Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                            Comment

                            • Latarnik
                              Premium Lamplighter
                              • 06-2004
                              • 4998

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sibarh Wyświetlenie odpowiedzi
                              I będzie mały jubel...
                              sibarh! Ty masz juble codziennie od paru lat
                              5410 kapsli z wypitych piw
                              874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                              "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                              https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                              Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                              https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                              Comment

                              • becik
                                Senior
                                • 07-2002
                                • 14999

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgroza Wyświetlenie odpowiedzi
                                Transdnistria
                                Zgroza, ogarnęła mnie zgroza w jakim to języku? Po naszemu to Naddniestrze, ładnie i sympatycznie
                                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎