Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Moja kolekcja kapsli z wypitych piw.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • Latarnik
    replied
    Dobrze, ze do świąt niedaleko:
    Attached Files

    Leave a comment:


  • Latarnik
    replied
    Można oko nacieszyć:
    Attached Files

    Leave a comment:


  • Latarnik
    replied
    Pierwszy raz w tym roku wybrałem się do sklepu, nie w poszukiwaniu kapsli, tylko po piwo.
    Na piwo, które będzie towarzyszyć mi w trakcie tegorocznych świąt wybrałem Imperial Stouta i Russian IS.
    Tuz po wejściu do sklepu spytano mnie czy szukam czegoś konkretnego. Odpowiedziałem, ze szukam IS i RIS. A jakiegoś konkretnie? Nie! Chce wszystkie!
    Pan zrobił duże oczy ale mówi OK.
    Chodząc po sklepie wybierałem piwa, a on w tym czasie donosił kolejne i namówił mnie na jednego portera.
    Gdy zebrało się 20 sztuk powiedziałem dość, święta są za krótkie
    Attached Files

    Leave a comment:


  • Latarnik
    replied
    2500 kapsli!

    Jubileuszowy, 2,5 tysięczny kapsel, z Islandii
    W tym tempie za 2-3 lata dobiję do 3 tysięcy.
    Attached Files

    Leave a comment:


  • Latarnik
    replied
    c.d.

    Jeśli chodzi o ofertę piw z Polski, to naliczyłem 28 różnych piw, w tym, ku mojemu wielkiemu zdziwieniu Porter z Bossa, który nie był Black Bossem
    Chyba cieszy się zainteresowaniem piwoszy bo, jako jedno z nielicznych piw w sklepie, stał na półce w dwóch rzędach.
    Attached Files

    Leave a comment:


  • Latarnik
    replied
    Eagle Provisions, 628 Fifth Ave. Brooklyn

    Coraz rzadziej udaje mi się znaleźć sklepy, które zaskakiwałyby mnie bogactwem swojej oferty.
    Chlubnym wyjątkiem w ostatnim czasie został sklep Eagle Provisions z nowojorskiego Brooklynu.
    Jest to sklep ogólnospożywczy z podobno dobrymi wędlinami i mnóstwem produktów z Polski i Europy.
    Jednak to co najbardziej mnie interesowało to oferta piwna.
    W wydzielonej, prawej części sklepu zgromadzono ponad 2000 różnych piw z całego świata.
    Kilka lat temu gdy oferta nie przekraczała 500 piw, można było kupować je pojedynczo, wyjmując z 6 -cio paka.
    Niestety obecnie można brać tylko sześciopaki lub piwa oferowane tylko pojedynczo.
    Znalazłem tu 17 nowych kapsli i wydałem na nie prawie $120, a że mam do niego dość blisko będę go regularnie odwiedzał.
    Niestety nie maja piw z Alaski.
    Attached Files

    Leave a comment:


  • zgroza
    replied
    http://browar.biz/forum/showthread.php?t=82600 - jasne, ze jestes usprawiedliwiony, skoro nie wiedziales.

    Leave a comment:


  • danio_145
    replied
    Niektóre mają

    Leave a comment:


  • Latarnik
    replied
    Obawiam się, że islandzkie mikrobrowary mogą nie mieć dedykowanych kapsli, a w tym przypadku cieszę się, że dostałem dwa piwa z kraju,
    którego dotychczas nie miałem w kolekcji.
    Poza tym dostałem je z zaskoczenia i nie miałem wpływu na to co kupował.
    Last edited by Latarnik; 11-11-2010, 00:01.

    Leave a comment:


  • zgroza
    replied
    Szkoda, ze nie zrobiles riserchu. Mikrobrowary na Islandii maja sie dobrze i przez ich panstwowy monopol mozna je relatywnie latwo dostac.

    Leave a comment:


  • Latarnik
    replied
    83 państwo!

    "Jak dobrze mieć sąsiada" śpiewały niegdyś Alibabki.
    Ja na mojego nie mogę narzekać.
    Spędził on ostatnio weekend w pewnym dzikim kraju, w którym prawie nie ma drzew, domy są ogrzewane przez gorące źródła, rolnictwo niemal nie istnieje
    a mieszkańcy uważają się za jedynych prawdziwych potomków Wikingów.

    Mowa oczywiście o Islandii, w której sąsiad czuł się trochę dziwnie i nieswojo.
    Facet od ponad 30 lat mieszkający w najgęściej zaludnionym stanie Ameryki (440 os./km²) jedzie na sporą wyspę liczącą w porywach 300 tys ludzi (3 osoby/km²)
    Gdy wybrał się samochodem za miasto, z pierwszym samochodem minął się po pół godziny
    Z komunikowaniem się nie ma problemu gdyż prawie wszyscy Islandczycy mówią po angielsku, choć są bardzo dumni ze swojego ojczystego języka.
    Mimo, ze na pierwszy rzut oka wyglądają na ponuraków, lubią spotykać się w klubach, a przy alkoholu rozwiązują się im języki.

    Na Islandii aż do 1 marca 1989 roku piwo było napojem zakazanym!
    A te, które warzą tam obecnie są dość podłe w smaku.
    Na szczęście sąsiad pamiętał o mojej "dewiacji" i przywiózł mi dwie butelczyny z tej wulkanicznej wyspy.
    W Thanksgiving wypiję nimi, i nie tylko, jego zdrowie
    Attached Files

    Leave a comment:


  • Latarnik
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomcio9692 Wyświetlenie odpowiedzi
    Witam! Drogi Latarniku jak oceniasz smak zamkowego? ...
    Chwilowo nie wypijam od razu nowo pozyskanych piw, dlatego nie mogę odpowiedzieć Ci na to pytanie.
    Czekają w lodowce na swój czas
    Last edited by Latarnik; 03-11-2010, 22:46.

    Leave a comment:


  • tomcio9692
    replied
    Witam! Drogi Latarniku jak oceniasz smak zamkowego? Ja muszę się pochwalić, że to był smak ostatnich wakacji. Jak dla mnie świetny smak w niedużej cenie. Pozdrawiam

    Leave a comment:


  • Latarnik
    replied
    Kolejny przerzucik egzotyków z kraju nad Wisłą
    Szczególnie ciekaw jestem nowej wersji Belfasta.
    Tradycyjne podziękowania dla wszystkich osób, zaangażowanych w ich dostarczenie
    Attached Files

    Leave a comment:


  • Latarnik
    replied
    "Abe's" 1301 W Broad St., Bethlehem, PA

    Pensylwania nie jest dobrym miejscem dla piwnych kolekcjonerów.
    Większość sklepów, które wyszukałem w necie mimo wspanialej oferty, nawet 2500 różnych piw,
    może je sprzedawać tylko w dużych opakowaniach czyli kartonach po 24 sztuki. Ponoć takie jest ich stanowe prawo, dobrze, że nie każą brać paletami
    Chlubnym wyjątkiem jest maleńki sklepik w Bethlehem, oferujący ponad 500 różnych piw. Odwiedziłem go dziś drugi raz.
    Za pierwszym razem znalazłem tu 21 a dziś 6 nowych, dość ciekawych kapsli, w tym nowy kraj, jubileuszowy brytyjski i mikrobrowar z Quebec.
    Wieczorem degustacja, już się cieszę
    Attached Files

    Leave a comment:

Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎