Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Moja kolekcja kapsli z wypitych piw.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • Latarnik
    replied
    Uwaga kapslarze.
    Jeśli wpadnie wam w ręce taki Heineken z sygn. dap na V, to jest on z Holandii a nie z Żywca.

    Click image for larger version

Name:	image_84726.jpg
Views:	606
Size:	22,1 KB
ID:	2070856
    Last edited by Latarnik; 19-05-2022, 01:01.

    Leave a comment:


  • Latarnik
    replied
    Drugie podejście do otworzonego w zeszłym roku sklepu Foodery w Phoenixville.
    Obsługa prawie całkowicie wymieniona na skośnych pracowników (może trafiłem na taką zmianę).
    Są bardzo uprzejmi i pomocni, gdy tylko wszedłem do sklepu podszedł jeden taki malutki i pyta w czym może pomóc. Gdy się dowiedział, że przyjechałem po kapsle, które kolekcjonuję, poszedł za bar i wygrzebał całą papierową torebkę kapsli, które po chwili mi przyniósł.
    Był nieco rozczarowany gdy wytłumaczyłem mu, że zbieram kapsle tylko z wypitych przeze mnie piw. Potem jeszcze bla bla skąd się dowiedzieliśmy o sklepie i takie tam.
    Ilość piw wyraźnie mniejsza niż rok temu, niestety coraz więcej miejsca na półkach zajmują piwa puszkowe i zestawy różnych piw pakowane w kartonowe pudelka.
    Mimo tego udało mi się znaleźć 12 nowych kapsli, w tym piwo z browaru Staropolskiego w Zduńskiej Woli! Na zdjęciu poniżej.

    P.S.
    Skośni nie potrafią robić dobrych kanapek, ale może to wina innego dostawcy pieczywa.
    Rok temu były dużo smaczniejsze.

    Click image for larger version

Name:	image_84560.jpg
Views:	647
Size:	12,1 KB
ID:	2070737
    Last edited by Latarnik; 19-05-2022, 00:57.

    Leave a comment:


  • Latarnik
    replied
    Dzięki m.in. wizycie w Mamaroneck dodałem dziś do galerii 15 nowych kapsli.
    Wśród nich taki oto śliczny:

    Click image for larger version

Name:	image_84523.jpg
Views:	292
Size:	18,8 KB
ID:	2070711
    Last edited by Latarnik; 19-05-2022, 00:57.

    Leave a comment:


  • wpadzio
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik Wyświetlenie odpowiedzi
    To też jest fizycznie niemożliwe
    Biorąc pod uwagę tempo otwierania się nowych browarów, 19 tygodniowo, i nawet gdyby tylko połowa z nich miała poszukiwane przez niego souveniry,
    to, biorąc pod uwagę, że większość nowych browarów ma zasięg lokalny, taki kolekcjoner byłby w ciągłej podroży po Stanach.
    Nie sądzę by był ktoś taki.
    Czyli zapewne nigdy nie powstanie coś takiego jak w miarę kompletny Katalog etykiet/kapsli piwnych Stanów Zjednoczonych ))))

    Pamiętam z wczesnej młodości, że miałem okazję poznać pana Marka, który był kolekcjonerem etykiet zapałczanych z całego świata. W trakcie kilkudziesięcioletniej pasji wyspecjalizował się w etykietach chińskich. Na samym początku lat 90-tych posiadał już ponad 10 tysięcy etykiet zapałczanych (ZAPAŁCZANYCH!) z Chin (plus kilkanaście tysięcy z innych stron świata). Był już tak znanym i uznanym kolekcjonerem, że każdorazowo gdy jakaś tam fabryka wprowadzała nowy wzór to od razu niemal obligatoryjnie wysyłała mu LISTOWNIE komplet. To były czasy przed e-mailowe czy internetowe, a wszelka komunikacja odbywała się listownie lub telefonicznie, ewentualnie telegraficznie...
    Last edited by wpadzio; 04-04-2019, 11:20.

    Leave a comment:


  • darekd
    replied
    Przyłączam się do gratulacji i upraszam o nowe recenzje

    Leave a comment:


  • Latarnik
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wpadzio Wyświetlenie odpowiedzi
    No dobrze, to w sumie logiczne, ale czy ma ze WSZYSTKICH pozostałych?
    To też jest fizycznie niemożliwe
    Biorąc pod uwagę tempo otwierania się nowych browarów, 19 tygodniowo, i nawet gdyby tylko połowa z nich miała poszukiwane przez niego souveniry,
    to, biorąc pod uwagę, że większość nowych browarów ma zasięg lokalny, taki kolekcjoner byłby w ciągłej podroży po Stanach.
    Nie sądzę by był ktoś taki.

    Leave a comment:


  • wpadzio
    replied
    No dobrze, to w sumie logiczne, ale czy ma ze WSZYSTKICH pozostałych?

    Leave a comment:


  • Latarnik
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wpadzio Wyświetlenie odpowiedzi
    Ciekawe czy jakiś kolekcjoner na świecie posiada choćby jedną etykietę lub kapsel ze wszystkich 7 tysięcy...
    To fizycznie niemożliwe, bo odpadają browary restauracyjne i takie które rozlewają tylko do puszek.

    Leave a comment:


  • wpadzio
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik Wyświetlenie odpowiedzi
    Artykul z 18 grudnia 2018 https://www.usatoday.com/story/money...us/2206013002/

    gdzie piszą: The number of breweries operating in the United States surpassed 7,000 this year, a new high mark,
    with about 1,000 more new breweries expected to open in 2019, according to the Brewers Association.

    Czyli jest szansa, że do końca 2019 roku ich liczba wzrośnie do 8000.
    :
    Ciekawe czy jakiś kolekcjoner na świecie posiada choćby jedną etykietę lub kapsel ze wszystkich 7 tysięcy...

    Leave a comment:


  • Latarnik
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
    7000, powiadasz? Niedawno czytałem o ponad 5000.
    Artykul z 18 grudnia 2018 https://www.usatoday.com/story/money...us/2206013002/

    gdzie piszą: The number of breweries operating in the United States surpassed 7,000 this year, a new high mark,
    with about 1,000 more new breweries expected to open in 2019, according to the Brewers Association.

    Czyli jest szansa, że do końca 2019 roku ich liczba wzrośnie do 8000.

    @Maremali - na emeryturę to jeszcze za wcześnie ale krótkie wakacje, kto wie?

    Wasze
    Last edited by Latarnik; 02-04-2019, 21:41.

    Leave a comment:


  • Maremali
    replied
    To pozostało ci jakieś 2 latka zbierania i kolekcjonerska emerytura Twoje zdrowie

    Leave a comment:


  • dyczkin
    replied
    7000, powiadasz? Niedawno czytałem o ponad 5000. Jak ten czas zapier........
    Twoje zdrowie i zadbaj o zapas ostropestu

    Leave a comment:


  • Latarnik
    replied
    Dzięki! Wasze zdrowie

    Leave a comment:


  • robox
    replied
    W takim razie realizacji planu .

    Leave a comment:


  • Micho441
    replied
    Cierpliwości i zdrowia w dalszym powiększaniu kolekcji.

    Leave a comment:

Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎