Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Mała kolekcja początkującego "zbieracza"

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • waclaw67
    Senior
    • 06-2009
    • 485

    #16
    koszulka na kapsle

    I jaszcze jedno ,do kieszonki można wsunąć pasek kolorowego papieru aby otrzymać
    odpowiednie tło i ewentualnie zabezpieczyć koszulkę przed porysowaniem przez kapsle

    Comment

    • woj69
      Member
      • 11-2008
      • 67

      #17
      Obawiam się, że akurat tego pomysłu nie zaakceptują Kapslarze Koneserzy. Proszę pamiętać, że wiele kapsli od wewnątrz na tzw. gumce posiada różnorakie oznaczenia, np. kody cyfrowe, lub obrazki. Dla kolekcjonerów którzy uwzględniają w swoich zbiorach tego typu oznaczenia takie kapsle stanowią indywidualne egzemplarze mimo, że na zewnątrz nie różnią się one od siebie ani licem ani sygnaturą.
      Wspomniany pasek skutecznie uniemożliwi im ich szybką identyfikację.

      Comment

      • waclaw67
        Senior
        • 06-2009
        • 485

        #18
        I racja.To była taka moja mała dygresja zresztą nie za bardzo trafiona ponieważ za
        gruby papier doprowadzi do zniekształcenia koszulki po włożeniu kapsli.Niemniej upieram się za stosowaniem kolorowego tła w celu wyeksponowania kapsli.Ja stosuję koszulki A 4 wpięte po jednej w segregator plastikowy z przeżroczystą górą a pod spodem koszulki
        umieszczam kontrastowy kolorowy papier A 4 Pozdrowienia

        Comment

        • Psychomanteum
          Senior
          • 06-2004
          • 207

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika waclaw67 Wyświetlenie odpowiedzi
          proponuję też koszulki na małoobrazkowe negatywy fotograficzne ale tylko krystaliczne
          które posiadają gotowe kieszonki /poziome/.Do każdej wejdzie 6 kapsli i jest 7 kieszonek.
          Można boki kieszonek aby nie wypadały kapsle zakleić .Koszulka ta posiada u góry miejsce na opis.Można je kupić w sklepach i punktach fotograficznych.Pozdrawiam
          wszystkich dyskutantów.
          Czy do takich koszulek mieszczą się także dziewice??
          http://picasaweb.google.pl/psychomanteum1/
          2011 kapsli - 44 państwa... w tym 222 Polska

          Comment

          • Cooper
            Senior
            • 11-2002
            • 6055

            #20
            Jeśli te koszule o których pisze Wacław wyglądają tak jak podejrzewam to chyba nie ma większej różnicy czy kapsel dziewiczy czy nie. Z tymi cnotliwymi jest jednak problem w przypadku dosyć popularnych u naszych kolekcjonerów stron firmy Dikapa. Kapsle wkładane standardowo tzn rewersem do gory z trudem sporym ale jeszcze jako tako wchodzą. Jeśli jednak masz kapsel nieużywany z nadrukiem na rewersie i chcesz go pokazać umieszczając kapsel rewersem do góry to z góry jesteś skazany na porażkę. W takich sytuacjach "rozdziewiczam" kapsel zaginając delikatnie jego ząbki kombinerkami.
            Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
            1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

            Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

            Comment

            • danio_145
              Senior
              • 02-2005
              • 723

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika woj69 Wyświetlenie odpowiedzi
              Obawiam się, że akurat tego pomysłu nie zaakceptują Kapslarze Koneserzy. Proszę pamiętać, że wiele kapsli od wewnątrz na tzw. gumce posiada różnorakie oznaczenia, np. kody cyfrowe, lub obrazki. Dla kolekcjonerów którzy uwzględniają w swoich zbiorach tego typu oznaczenia takie kapsle stanowią indywidualne egzemplarze mimo, że na zewnątrz nie różnią się one od siebie ani licem ani sygnaturą.
              Wspomniany pasek skutecznie uniemożliwi im ich szybką identyfikację.
              Ja tam używam tekturowego paska włożonego do kieszonki pod kapsle. Ułatwia to ich wyjmowanie.

              Comment

              • waclaw67
                Senior
                • 06-2009
                • 485

                #22
                Mieszczą się.Jest tylko jeden problem. Są to kieszonki poziome więc marszczy się grzbiet koszulki i sama koszulka jest szersza od standartowej więc potrzebny jest specjalny klaser na negatywy fotograficzne.
                W sumie lepiej to przemyśleć i zrobić próbę na jednej koszulce kupionej u fotografa jak wcześniej napisałem tylko krystalicznej bo są też takie /standartowe/ z pergaminowym spodem .
                Na giełdy czy też do przesyłania drogą pocztową proponuję kupić gotowe kieszonki z metra do pocięcia
                na odpowiadającą nam długość 1 do X kapsli i tu wystarczą te z pergaminowym spodem do kupienia
                w zakładach fotograficznych /pakują wnie wywołane i pocięte filmy/

                Comment

                • waclaw67
                  Senior
                  • 06-2009
                  • 485

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika waclaw67 Wyświetlenie odpowiedzi
                  Mieszczą się.Jest tylko jeden problem. Są to kieszonki poziome więc marszczy się grzbiet koszulki i sama koszulka jest szersza od standartowej więc potrzebny jest specjalny klaser na negatywy fotograficzne.
                  W sumie lepiej to przemyśleć i zrobić próbę na jednej koszulce kupionej u fotografa jak wcześniej napisałem tylko krystalicznej bo są też takie /standartowe/ z pergaminowym spodem .
                  Na giełdy czy też do przesyłania drogą pocztową proponuję kupić gotowe kieszonki z metra do pocięcia
                  na odpowiadającą nam długość 1 do X kapsli i tu wystarczą te z pergaminowym spodem do kupienia
                  w zakładach fotograficznych /pakują wnie wywołane i pocięte filmy/
                  W dpowiedzi dka Psychomanteum

                  Comment

                  • Kosa333
                    Member
                    • 12-2008
                    • 78

                    #24
                    Prawie 2000..

                    Witam, piszę, gdyż jestem blisko dobicia do dwóch tysiączków.
                    Mam również pytanie. Chciałem wyeksponowac kapselki w necie, również udostępnić zdjęcia materiałów na wymianki. Otóż, chodzi o założenie stronki internetowej. Wielu z Was ma takie strony.
                    Czy to trudna sprawa? Muszę zaznaczyć, że w tej sprawie jestem kompletnym laikiem.
                    Od czego w ogóle zacząć?
                    Liczę na Waszą pomoc, chociaż małą podpowiedź
                    Pozdrawiam!

                    Comment

                    • Latarnik
                      Premium Lamplighter
                      • 06-2004
                      • 4999

                      #25
                      Dla laików jest Picasa.
                      Załóż konto na Google i stwórz galerie swoich zdjęć.
                      Zrób to szybko bo masz sporo skanowania kapsli przed sobą.

                      Moja galeria jest tu: http://picasaweb.google.com/Latarniknj
                      5410 kapsli z wypitych piw
                      874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                      "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                      https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                      Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                      https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                      Comment

                      • danio_145
                        Senior
                        • 02-2005
                        • 723

                        #26
                        Polecam ci również skorzystać z programu CANACO specjalnie przygotowanego dla kolekcjonerów

                        Comment

                        • Kosa333
                          Member
                          • 12-2008
                          • 78

                          #27
                          Witam

                          Chciałem uaktualnić temat.
                          Bardzo ostatnio zaniedbałem moje kolekcjonowanie, ale teraz wracam z jeszcze większym zapałem.. ;-) Może jest ktoś zainterowany wymianą kapsli na etykiety lub podkładki? Dzisiaj też wziąłem się za porządki, zdjęcia niedługo będą na picassie, a już niedługo(mam nadzieję) na stronece internetowej, którą pomaga mi przygotować przyjaciel. Czekam na oferty wymiany i pozdrawiam!

                          Na marginesie, wie ktoś może co dzieje się z kolega Belmondziakiem?

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎